Tovább késik az élelmiszer-pazarlást visszaszorító törvény alkalmazása – a mezőgazdasági tárca a hét végén honlapján közölte, hogy az év végéig elhalasztják az egyébként már hatályos jogszabály alkalmazási módszertanának kidolgozását.
2017. június 05., 16:312017. június 05., 16:31
„A jogszabály a mostani formájában alkalmazhatatlan! Több rosszat tesz, mint jót! Ez a következtetés vonható le az élelmiszeripar képviselőivel folytatott beszélgetésekből és az ágazat szakértőivel lezajlott találkozókon elhangzottakból” – áll a tájékoztatásban. Eszerint a 2016/217-es számú,
„Az egyetlen józan döntés, amit Petre Daea mezőgazdasági miniszter fenntartások nélkül felvállal, az az alkalmazási módszertan kidolgozásának elhalasztása az év végéig, addig pedig egy intézményi munkacsoport, amelyet már kineveztek, azonosítja azokat a módszereket, amelyekkel a törvény eléri a kitűzött célját, és kidolgoznak egy törvénytervezetet, ami valóban alkalmazható, jogi és műszaki szempontból egyaránt” – olvasható a mezőgazdasági minisztérium honlapján.
Amint arról beszámoltunk, nemrég Magyar Lóránd Szatmár megyei RMDSZ-es parlamenti képviselő azzal vádolta meg a mezőgazdasági minisztériumot, hogy nem végezte el a rá háruló feladatokat az élelmiszer-pazarlásra vonatkozó törvény esetében.
A parlament megszavazta ezt a rendkívül fontos jogszabályt, azonban a szaktárca folyamatos kiskapukat keres, és halasztja a törvény alkalmazási módszertanának a kidolgozását – jelentette ki.
– jegyezte meg a képviselő.
A mezőgazdasági minisztérium nem végezte el a rá háruló feladatokat az élelmiszer-pazarlásra vonatkozó törvény esetében – jelentette ki Magyar Lóránd Szatmár megyei parlamenti képviselő.
A tavaly elfogadott jogszabály – mint ismeretes – előírja, hogy az előállítási lánc minden résztvevője szintjén fel kell lépni a pazarlás ellen, de azt is, hogy a boltokban a lejárati idő előtti időszakban kedvezményes áron kell értékesíteni az élelmiszereket, valamint azt a lehetőséget, hogy ezeket az élelmiszereket támogatásként civil szervezeteknek lehet adományozni, akik azután a megfelelő szabályok betartásával eljuttathatják a rászorulókhoz.
Az UniCredit megvásárolta az Alpha Bank Románia többségi részvénycsomagját – írja az Economedia.ro az olasz pénzügyi csoport bankfelvásárlást rögzítő közleménye alapján.
November 4-étől, hétfőtől ismét jegyezhetők a Tezaur program keretében kibocsátott lakossági állampapírok – tájékoztatott a pénzügyminisztérium.
A japán Itochu Corporation építené meg a tárnicai vízerőművet az Erdélyi-Szigethegységben – írja az Economedia.ro a bukaresti energiaügyi minisztérium közleménye alapján.
Romániában 12,8 százalékkal nőtt a külföldi turisták száma 2023 első kilenc hónapjában az előző év azonos időszakához képest – közölte hétfőn az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Az ország újraiparosítása, valamint a kis- és középvállalkozások támogatása a két fő pillére a román gazdaság egészséges fejlődésének – jelentette ki Marcel Ciolacu miniszterelnök szombaton Aradon, miután helyi üzletemberekkel találkozott.
Az európai gazdasági válság Romániában is érezteti a hatását, de nem fog recesszióba lépni az ország – jelentette ki szombaton Marcel Ciolacu miniszterelnök. Elemzők nemrég arra figyelmeztettek, hogy jövőre nem zárható ki a recesszió.
Magasabb fizetéseket ígért a négy évvel ezelőtti választási kampányban a két leghosszabb ideig kormányzó politikai alakulat, a Nemzeti Liberális Párt (PNL) és a Szociáldemokrata Párt (PSD) is. Vajon a politikusok betartották a szavukat?
Az idei év első kilenc hónapjában 5119 cég és egyéni vállalkozó (PFA) jelentett fizetésképtelenséget, 11,82 százalékkal több, mint 2023 azonos időszakában, amikor 4578 esetet regisztráltak.
Kolozs megyében 40–45 százalékkal magasabbak a fizetések az északnyugati régió többi megyéjéhez képest – derül ki a Beszterce-Naszód megyei regionális statisztikai igazgatóság pénteken közzétett elemzéséből.
Hosszas huzavonát követően végre épülhet Románia eddigi legdrágább autópálya-szakasza. Két török cégnek ítélték oda az észak-erdélyi autópálya utolsó két szakaszának megépítését.
szóljon hozzá!