Fotó: Veres Nándor
A távközlési miniszter felszólítása ellenére sem hajlandó lemondani a Román Posta ügyvivő vezérigazgatói tisztségéről Andrei Stănescu, mivel nem érzi magát felelősnek a veszteségekért, sőt újabb mandátumért indul.
2017. szeptember 11., 18:092017. szeptember 11., 18:09
2017. szeptember 11., 18:182017. szeptember 11., 18:18
A Román Posta teljes igazgatótanácsának, valamint Andrei Stănescu ügyvivő vezérigazgatónak a lemondását kérte hétfőn Lucian Şova, a távközlési tárca vezetője. A minisztérium közleménye szerint Şova a vállalat kudarcos menedzsmentje miatt kéri a teljes vezetőség lemondását. A távközlési tárca vezetője ugyanakkor bejelentette,
megnézik egyebek mellett, hogy mennyire teljesítették a Versenytanács által elrendelt intézkedéseket. Az állam felé felhalmozott adósságok ügyében kirótt bírságokról van szó.
„A távközlési minisztérium minden lehetséges és törvényes módon igyekszik elkerülni, hogy a vállalat fizetésképtelenné váljon, illetve lehetővé tenni, hogy gyakorlatba ültessék az utóbbi két hónapban kidolgozott átalakítási tervet” – áll a közleményben.
Az illetékes tárca azt is leszögezi, hogy a Román Posta vezetőségének feladata mindent megtenni a vállalat fizetésképtelenségének elkerülése érdekében.
„Passzívan várni, hogy a főrészvényes megemelje a törzstőkéjét, és mindenekelőtt az igazgatótanácsi tagok fizetésének emelését követelni, ez egyetlen igazgatótanács elnökének sem tartozik a hatáskörébe” – szögezte le a miniszter.
A hivatalos tájékoztatás szerint ugyanakkor a vállalat tőkésítésére szánt összeg továbbra is el van különítve a minisztérium büdzséjéből, és a költségvetés-kiigazítás nem fogja érinteni azt.
25 százalékban pedig a Tulajdonalap (Fondul Proprietatea).
Andrei Stănescu ügyvivő vezérigazgató eközben nem érzi magát felelősnek a postánál kialakult helyzetért. A távközlési miniszter felszólítása nyomán, a Mediafax hírügynökségnek úgy nyilatkozott, nem tudja, hogy Lucian Șova miért kéri a lemondását tíz nappal a mandátuma lejárta előtt. Közölte: nem mond le, és újabb mandátumért indul.
„Az én megbízatásom ideiglenes, 2017. január elsejétől. Egyszer meghosszabbították, és szeptember 25-én jár le. Nem áll szándékom még egyszer hosszabbítani, ha erre kérnének. Tíz napra nem áll szándékomban lemondani, mivel úgy gondolom, hogy a posta problémáit nem én és az alárendeltségembe tartozó ügyvivő vezetőség okozta. Régiek ezek” – szögezte le az állami vállalat vezetője.
Hozzátette: 2012 óta kontrolling- és a humanerőforrásért felelős igazgatóként dolgozott a postánál, nagyon jól ismeri a vállalatot és a problémáit.
Nem tudom, hogy mire hivatkozva kérte a miniszter úr a lemondásomat tíz nappal az ügyvivői mandátumom lejárta előtt. Folyamatban van egy eljárás. Október 8-áig lehet pályázni. Indulni fogok a vezérigazgatói mandátumért” – közölte az ügyvivő vezérigazgató.
Arra a kérdésre, hogy mi történik, ha elutasítják a pályázatát, Andrei Stănescu közölte, visszatér korábbi, ügyvezetői igazgatói székébe.
A romániai polgárok közel háromnegyede szerint az ország gazdasági helyzete rosszabb, mint egy éve – derül ki egy friss közvélemény-kutatásból.
Az Európai Bizottság az üvegházhatást okozó gázok nettó kibocsátásának 90 százalékos csökkentését javasolja 2040-ig – jelentette be a versenypolitikáért felelős biztos.
A romániaiak tavaly mintegy 40 milliárd eurót költöttek el a nagy kiskereskedelmi üzletláncokban, 7,1 százalékkal többet, mint 2023-ban – derül ki a Cushman & Wakefield Echinox szerdán közzétett tanulmányából.
A pénzügyminisztérium és az adóhatóság (ANAF) több mint 9 ezer alkalmazottja tiltakozik szerdán spontán munkabeszüntetéssel az ártalmas munkakörülményekért járó bérpótlék csökkentése ellen – közölte Vasile Marica, a Sed Lex elnöke.
A szezonális és naptárhatásoktól megtisztított adatok szerint 2025 májusában 5,8 százalék volt a munkanélküliségi ráta Romániában, 0,1 százalékponttal nagyobb, mint áprilisban – közölte szerdán az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Tönkretenné a közép-európai gazdákat az Ukrajnával megkötött brüsszeli alku, amely tovább könnyítené az ukrán mezőgazdasági termékek behozatalát – közölte Nagy István agrárminiszter. A tárcavezető szerint a magyar kormány ezt nem fogadja el.
A kormánykoalíció várhatóan szerdán véglegesíti a deficitcsökkentő intézkedéscsomagot, amelyet július 7-ig kell „törvénybe önteni” – jelentette be Dragoș Anastasiu reformokért felelős miniszterelnök-helyettes kedd este.
Szó sincs a nyugdíjak és a bérek kifizetésének elhalasztásáról vagy blokkolásáról, ahogyan az a nyilvánosságban felmerült – jelentette ki Alexandru Nazare pénzügyminiszter.
Jelenleg 900 ezer romániai munkavállaló él a nyugdíjrendszer harmadik pillére, a fakultatív magánnyugdíjalap adta megtakarítási lehetőséggel, míg további mintegy 96 ezren már megkapták az itt felgyűlt pénzüket az első 18 év után.
Drágul a hitelfelvétel az év második felében – figyelmeztetnek szakemberek.
szóljon hozzá!