Gyász. Nawaf Salameh üzletember 59 évesen hunyt el
Fotó: Alexandrion Group
59 éves korában elhunyt az Alexandrion Group alapítója, Nawaf Salameh – közölte az üzletember családja.
2025. április 21., 18:142025. április 21., 18:14
2025. április 21., 18:152025. április 21., 18:15
„A Salameh család mély szomorúsággal jelenti be, hogy Dr. Nawaf Salameh, a Nawaf Salameh Family Office alapítója 59 éves korában váratlanul elhunyt” – áll az üzletember halála nyomán vasárnap küldött közleményben.
Dr. Nawaf Salameh üzletember, a Nawaf Salameh Family Office elnöke és alapítója volt, egy olyan csoporté, amely több üzleti ágazatban – például a vendéglátásban, a mezőgazdaságban vagy a megújuló energiában – rendelkezik befektetésekkel, több kontinensen működik, és több mint 100 országban forgalmazza termékeit.
Dr. Salameh 1965-ben született a szíriai Marmaritában, és az 1980-as években telepedett le Romániában, ahol orvosként dolgozott, mielőtt vállalkozóvá vált.
„Dr. Nawaf Salameh üzleti eredményei mellett elkötelezett jótékonykodó is volt.
ő kezdeményezte a Constantin Brâncoveanu-díjátadó gálát, amely a román kultúra kiemelkedő személyiségeinek tiszteletére évente megrendezett esemény; támogatta a sportteljesítményt, az évek során szponzorálta a Román Olimpiai Bizottságot és más sportkezdeményezéseket; és számos jótékonysági akcióban vett részt, konkrét segítséget nyújtva a bajbajutottaknak – az ukrajnai konfliktus áldozataitól a közelmúlt természeti katasztrófái által sújtott közösségekig” – áll a család közleményében.
Az elmúlt évek súlyos aszályai és szélsőséges időjárása jelentősen visszavetette a romániai bortermelést, amely 2024-ben 20 százalékkal esett vissza. A tendencia globális: a szőlőültetvények rendkívül érzékenyek az éghajlatváltozásra.
A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (NÉBIH) újabb felhívást tett közzé a magyarországi állattartó gazdák felé a ragadós száj- és körömfájás terjedésének megakadályozására.
Idén januárban és februárban 1,26 millió tonna kőolaj-egyenértékű (toe) földgázt termelt Románia, 1,9 százalékkal (23 800 toe) kevesebbet, mint 2024 első két hónapjában – közölte az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A kedvezőtlen klímaviszonyok, a jégeső és az aszály miatt 2023-hoz képest mintegy 19,8 százalékkal 3,7 millió hektoliterre csökkent tavaly Románia bortermelése; ez volt az egyik legjelentősebb visszaesés európai uniós viszonylatban.
Megvásárolná a román kormány a Moldovai Köztársaság egyetlen dunai kikötőjét – írta az economedia.ro. Az olajterminállal is rendelkező giurgiulești-i kikötő tengeri hajók fogadására is alkalmas.
Románia nincs olyan helyzetben, hogy a Nemzetközi Valutaalaphoz (IMF) kelljen fordulnia segítségért, és kormányválságra utaló jelek sincsenek – közölte szerdán az elnöki hivatal.
Amerikai vállalatok új romániai beruházásainak lehetőségéről is tárgyalt Marcel Ciolacu miniszterelnök az Egyesült Államok kongresszusi delegációjának tagjaival kedden a Victoria-palotában. Erről a szerdai kormányülés elején beszélt.
Az Európai Unió éves inflációs rátája márciusban tovább csökkent, 2,5 százalékra a februári 2,7 százalékról, Románia viszont ismét a legmagasabb inflációval rendelkező ország lett, 5,1 százalékos éves áremelkedéssel – közölte az Eurostat.
Bár a román hatóságok váltig állítják, nem áll fenn a teljes áramszünet veszélye húsvétkor, a példátlan óvintézkedések hallatán sejteni lehet, hogy ilyen közel ritkán kerül az ország a rettegett „blackouthoz”.
Nyolc hónapos késéssel, de az illetékesek szerint most már tényleg a végéhez közeledik a nyugdíjak újraszámítása.
szóljon hozzá!