Romániában jegyezték a legnagyobb visszaesést a teljesen elektromos autók értékesítésében
Fotó: Facebook/Dacia
Az idei év első kilenc hónapjában az előző év azonos időszakához képest 6 százalékkal nőtt a forgalomba helyezett autók száma Romániában, de 37 százalékkal csökkent a teljesen elektromos járműveké – számolt be keddi sajtótájékoztatóján a Gépkocsigyártók és Importőrök Egyesületének (APIA) elnöke.
2024. október 08., 15:122024. október 08., 15:12
Dan Vardie elmondta, hogy a 6 százalékos növekedés uniós és világviszonylatban is jó eredmény. Közlése szerint az első kilenc hónapban a haszongépjárművek forgalomba helyezése 27,5 százalékkal, a benzinmeghajtásúaké 1 százalékkal, a diesel meghajtásúaké 16,8 százalékkal nőtt a múlt év azonos időszakához képest – írta az Agerpres.
Az APIA elnöke a teljesen elektromos autók értékesítésének 37 százalékos csökkenését drámainak nevezte, ebben a szegmensben európai viszonylatban Romániában jegyezték a legnagyobb visszaesést. Némi vigasz, hogy az első kilenc hónapban a forgalomba helyezett
A teljesen elektromos autók iránti érdeklődés drasztikus csökkenését Dan Vardie azzal magyarázta, hogy a kormány megfelezte az ilyen típusú járművek beszerzésére nyújtott támogatást a Roncsautó program keretében. „Ez egy kegyetlen csapás volt” – jegyezte meg.
Donald Trump elnök döntése, hogy 10 százalékos vámot vet ki az Egyesült Államokba importált legtöbb árura, valamint magasabb vámokat vet ki több tucat országra a riválisoktól a szövetségesekig, felerősítette a globális kereskedelmi háborút.
Nehezen teljesíthető adóemelés nélkül a 2025-ös évi állami költségvetésben rögzített 7 százalékos hiánycél – jelentette ki a Krónika megkeresésére Rácz Béla Gergely, a BBTE Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Karának docense.
Jelenleg két forgatókönyv van terítéken a sokat vitatott különleges nyugdíjak reformjára, ami mérföldkőként szerepel az országos helyreállítási tervben, vagyis 231 millió euró úszhat el, ha nem sikerül rendezni a kérdést.
Az Országos Katasztrófavédelmi Alap április elsején elindított a „Nem a katasztrófa, hanem a felkészültség hiánya az igazi tragédia” elnevezésű figyelemfelkeltő kampányt, amelynek célja felhívni a figyelmet a természeti katasztrófák pusztító hatásaira.
Finn cég vásárolta fel a legnagyobb romániai egészségügyi magánszolgáltatót, a Regina Mariát – írja az economedia.ro a cég közleménye alapján.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) kedden közzétett szezonális és naptárhatásoktól megtisztított adatai szerint 2025 februárjában 5,6 százalék volt a munkanélküliségi ráta Romániában, 0,1 százalékponttal nagyobb, mint januárban.
Teljesen új vasúti koncepcióval kötnék össze Európa valamennyi országát: egy dán agytröszt olyan szupergyors vonat hálózatának tervezetét dolgozta ki, mely 400 kilométer/órás sebességgel száguldó szerelvényeket képzel el.
A finn Nokian Tyres megkezdi a gumiabroncsok szállítását abból a gyárból, amelyet hivatalosan 2024 szeptemberében nyitottak meg Nagyváradon, 650 millió eurós beruházás nyomán.
Egy év alatt több mint 22 százalékkal nőtt az átlagnyugdíj Romániában. Érdekesség, hogy a 2024-ben országos szinten a legnagyobb összeget felmutató dél-erdélyi megyében az átlagnyugdíj értéke nincs messze az átlagfizetéstől.
Meghaladta a 200 ezret a romániai napelemes áramtermelő-fogyasztók, azaz a prosumerek száma, akik egy évvel korábban még csak 114 ezren voltak. A prosumerré válás „motorja” az állami támogatást nyújtó Zöld ház program.
szóljon hozzá!