A nagyváradi üzem évi 6 millió gumiabroncsot fog gyártani
Fotó: Nokian Tyres
A finn Nokian Tyres megkezdi a gumiabroncsok szállítását abból a gyárból, amelyet hivatalosan 2024 szeptemberében nyitottak meg Nagyváradon, 650 millió eurós beruházás nyomán.
2025. március 28., 18:292025. március 28., 18:29
A téli és négy évszakos gumiabroncsok az első Nagyváradon gyártott termékek, amelyek a Nokian Tyres forgalmazási központjain keresztül jutnak el a közép-európai vásárlókhoz és fogyasztókhoz.
A Körös-parti városban megépült üzem a tervezett fejlesztések nyomán évi 6 millió abroncsot fog gyártani, és 500 közvetlen munkahelyet teremt. Jelenleg 300 embert foglalkoztatnak, és ez a szám 500-ra emelkedik, amikor a termelés teljes kapacitásra vált.
és SUV-k, valamint crossover autók számára készült méretekből áll, amelyek 2025 őszéig állnak a közép- és dél-európai fogyasztók rendelkezésére.
– idézi a Nokian Tyres bejelentését a Hotnews.ro hírportál.
Mint ismeretes, a román kormány által közel 100 millió euróval megtámogatott nagyváradi üzem alapkőletételére 2023 májusában került sor, az első gumiabroncsot pedig 2024 júliusában gyártották le.
A romániai üzem a cég harmadik gyártóüzeme a finnországi Nokiában és az egyesült államokbeli Daytonban található üzemek mellett.
Az Európai Beruházási Bank (EBB) 150 millió eurós hitelt nyújtott a Nokian Tyresnek a világ első, szén-dioxid (CO2) kibocsátásmentes autógumikat gyártó gyárának nagyváradi megépítéséhez – jelentette be a nemzetközi pénzintézet sajtóközleményében.
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
Az idei év első négy hónapjában a román költségvetés hiánya a bruttó hazai termék (GDP) 2,94 százalékát (56,2 milliárd lej) tette ki, ami romlást mutat az idén március vége óta, amikor a deficit a GDP 2,3 százalékára rúgott.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter szerint 30 százalékkal nőtt az alapélelmiszerek értékesítése a kereskedelmi árrés korlátozásának hatálybalépése óta.
Tovább erősödött kedden a román deviza az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank (BNR) referencia-árfolyamán 0,02 banival 5,0991 lejre csökkent a hétfői 5,0993 lejről.
Június 10-én újabb 1,3 milliárd eurót utalnak ki Romániának a helyreállítási alapból – jelentette be kedden Tánczos Barna pénzügyminiszter.
szóljon hozzá!