Fotó: Pixabay
Nem fogjuk engedni, hogy annál nagyobb mértékben nőjön a nyugdíjpont értéke, mint amire lehetőség volt – jelentette ki hétfőn Florin Cîţu pénzügyminiszter a Bukaresti Értéktőzsdénél (BVB), ahol egy hivatalos eseményen vett részt.
2020. szeptember 21., 13:072020. szeptember 21., 13:07
„Mivel a tőzsdénél vagyunk, sok befektető néz. Üzennem kell a beruházóknak is. Több egyeztetésünk is volt az elmúlt héten, el kell magyaráznunk, mi történik ma Románia parlamentjében, mivel aggódnak, hogy az ellenzék, a szocialisták újra beszédtémává teszik a nyugdíjak 40 százalékkal történő emelését.
– szögezte le a pénzügyi tárca vezetője annak kapcsán, hogy a Szociáldemokrata Párt (PSD) javaslatára a képviselőház és a szenátus költségvetési bizottsága a költségvetés-kiigazítás vitája során hatályon kívül helyezte azt a cikkelyt, ami szeptembertől 14 százalékos nyugdíjemelést ír elő. Ha ugyanis erre a két ház plénuma is rábólintana, akkor a nyugdíjtörvény azon előírása lenne érvényes, ami szerint 40 százalékkal kellene emelni ettől a hónaptól a nyugdíjpont értékét.
Módosító javaslatokkal pozitívan véleményezte hétfőn a bukaresti parlament két házának munkaügyi bizottsága a 2020-as költségvetés-kiigazításra vonatkozó 2020/135-ös sürgősségi kormányrendeletet.
Hasonlóan nyilatkozott Ludovic Orban is.
– idézi a miniszterelnök kijelentését az Agerpres hírügynökség.
Orban egyúttal felszólította a parlamenti pártok képviselőit, hogy utasítsák el a parlamentben azokat a módosító javaslatokat, amelyeket a költségvetési szakbizottság szavazott meg a büdzsékiigazítás kapcsán. Úgy fogalmazott: a PSD képviselőinek javaslatai „rendkívül nagy veszélybe” sodorják Romániát.
– nyilatkozta Ludovic Orban a Nemzeti Liberális Párt (PNL) székházában, amikor arról a szenátusi tervezetről kérdezték, amelynek értelmében 500 eurós pótlék járna a tanároknak. Hozzátette: a kormánynak kötelessége megtámadni az alkotmánybíróságon a hasonló kezdeményezéseket.
Az alkotmánybíróság megállapította, hogy a parlament nem hozhat olyan döntéseket, amelyek veszélyeztetik az ország pénzügyi helyzetét – nyilatkozta szerda este Klaus Iohannis. Az elnök bírálta a Szociáldemokrata Párt (PSD) szándékát, hogy úgy módosítsa a költségvetés-kiigazítást, hogy a nyugdíjpont &
Forrónak ígérkezik az elkövetkező egy hét a parlamentben: a honatyák szeptember 9-éig nyújthatnak be módosító javaslatokat a kormány által elfogadott költségvetés-kiigazításhoz, a szociáldemokraták már jelezték is, hogy mire adnának több pénzt.
Nagy nyomás nehezedik az új otthonban gondolkodókra, hiszen a deficitcsökkentés miatt augusztus elsejétől megszűnik a kedvezményes áfakulcs, és 21 százalékosra emelkedik az új építésű lakások értékesítésekor felszámolt általános forgalmi adó.
A román vízügyi igazgatóság (ANAR) átszervezése veszélyezteti a vízgazdálkodási infrastruktúrát és pusztító hatása lesz az alkalmazottakra és családjaikra – közölte egy nyílt levélben az intézmény szakszervezete (SMAR).
A hosszas csődeljárás után a bíróság döntött az első román fapados légitársaság, a Blue Air felszámolásáról – írta a Profit.ro a csődbiztos közleménye alapján.
Az Európai Bizottság a következő pénzügyi ciklusban gyökeresen átalakítaná a területalapú mezőgazdasági támogatások rendszerét, amelynek legnagyobb vesztesei a kelet-európai gazdák lennének. Ez ellen gyűjtenek aláírásokat a romániai gazdaszervezetek is.
Májusban áprilishoz képest 139 lejjel, azaz 2,5 százalékkal 5508 lejre csökkent a nettó átlagbér Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A májusi 5,45 százalékról júniusban 5,7 százalékra nőtt az éves infláció Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A Moody's szerint a kormány első deficitcsökkentő csomagja fontos lépés a költségvetési egyensúly megteremtéshez, ám a felvállalt céloktól való bármilyen eltérés Románia leminősítéséhez vezethet.
Akár ötszörösére is megemelték egyes állami cégek vezetőinek a juttatásait az elmúlt hónapokban, miközben a kormány a takarékossági intézkedéseken dolgozott – közölte Radu Miruță gazdasági miniszter.
A bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévben az előző negyedévhez képest stagnált, 2024 első negyedévéhez képest pedig 0,3 százalékkal nőtt – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett előzetes adataiból.
Anyagilag egyre megerőltetőbb lesz gépkocsit fenntartani, vezetni, hiszen akár havi több száz lejes pluszköltséget generálhatnak az autótulajdonosoknak a kormány megszorító intézkedései, melyek egyéb drágulásokkal karöltve érkeznek.
szóljon hozzá!