Képünk illusztráció
Fotó: Jakab Mónika
Az energiaárak emelkedését korlátozó és kompenzáló rendszert egy adott pillanatban ki kell vezetni, mert nem szorul az összes fogyasztó állami segítségre – jelentette ki az Agerpres hírügynökségnek adott interjúban Silvia Vlăsceanu, a Villamosenergia-termelők Szövetségének (HENRO) ügyvezető igazgatója. Reményét fejezte ki, hogy előbb-utóbb csak azokat a fogyasztókat fogja támogatni az állam, akik valóban nem tudják fizetni az energiaszámláikat.
2023. december 17., 12:592023. december 17., 12:59
Az ügyvezető igazgató kifejtette, hogy energiaszektort mindig is szívesen terhelte nagy adókkal az állam. Ennek a magyarázata szerinte az, hogy ebben az ágazatban „szem előtt lévő”, nagy cégek tevékenykednek.
– magyarázta. A központosított villamosenergia-beszerzési mechanizmussal kapcsolatban hangsúlyozta, hogy még mindig az állami tulajdonú vállalatok vannak túlsúlyban, és a hosszú távú szerződések megkötéséhez kiszámíthatóságra van szükség.
Marcel Ciolacu miniszterelnök pénteken Karánsebesen bejelentette, hogy jövőre folytatódik az energiaszámlák kompenzálása.
mert sokan arra a következtetésre jutnak majd, hogy hasznos, ha a villamosenergia és a hő egyaránt rendelkezésre áll, de a villamosenergia-ellátás biztonsága is megvalósul.
Az energiahordozók ársapkájának fenntartása jövőre csak hárommilliárd lejbe kerül az állami költségvetésnek, szemben az idei 9-10 milliárd lejjel – közölte Sebastian Burduja energiaügyi miniszter péntek este.
A romániai háztartások felét érinti az energiaszegénység, azaz nem tudják megfelelő színvonalon kielégíteni energiaszükségleteiket, vagy magas energiaszámlák nehezítik meg a mindennapjaikat.
Hárommillió lejjel kiegészítette a kormány csütörtöki ülésén a burgonyatermesztőket támogató program költségvetését – közölte a mezőgazdasági minisztérium.
A kormány jóváhagyja Románia 2025–2035-ös energiastratégiáját, és a kiszolgáltatott fogyasztók védelme érdekében meghosszabbítja az energiaár-sapkára vonatkozó intézkedést – jelentette be csütörtökön a miniszterelnök.
Fiaskó árnyékolta be már az üzembe állítása utáni második napján a román állam által vásárolt vadonatúj Alstom vonat útját: nem tudott elindulni.
Az amerikai Lockheed Martin és a nagyváradi Sinteza vállalat szándéknyilatkozatot írt alá egy fenntartható és stabil energia előállítását támogató, szén-dioxid-kibocsátásmentes GridStar Flow akkumulátorgyár nagyváradi megépítéséről.
Az adósságot maguk előtt görgető romániai lakosok csaknem fele a kormányt okolja a felhalmozott adósságaiért, legyen szó banki tartozásokról vagy ki nem fizetett számlákról – derül ki a 2024-es adósságbarométerből.
A kontinensen fertőz a madárinfluenza vírusa, Kelet-Európában Magyarország a legfertőzöttebb ország. A Krónika által megkérdezett szakember szerint Romániában egy Brăila és egy Konstanca megyei háztáji gazdaságban észlelték eddig a betegséget.
Úgynevezett köz- és magán-együttműködés révén képzeli el a Budapest és Bukarest között tervezett nagy sebességű vasút megépítését a román közlekedési miniszter.
A milánói Via Montenapoleone lett idén a világ legdrágább bevásárlóutcája, megelőzve a New York-i Fifth Avenue-t – áll a chicagói székhelyű Cushman & Wakefield globális kereskedelmi ingatlanszolgáltató szerdán közzétett éves jelentésében.
A Román Posta fokozatosan megkezdi a hatalmas veszteséget okozó postahivatalok bezárását, csökkentik az ott zajló tevékenységet – jelentette ki a hét elején Valentin Ștefan, a vállalat vezérigazgatója.
Az Európai Unió tagállamai idén július elseje és november 17. között összesen 8,79 millió tonna búzát exportáltak, 31 százalékkal kevesebbet, mint a múlt év azonos időszakában – közölte részleges adatok alapján kedden az Európai Bizottság.
szóljon hozzá!