Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Olaszország, Spanyolország, Lengyelország, Belgium és Románia kaphatja a legnagyobb összegű ideiglenes támogatást a koronavírus-járvány munkanélküliségre gyakorolt negatív hatásainak enyhítésére az Európai Bizottság javaslata értelmében.
2020. augusztus 25., 09:112020. augusztus 25., 09:11
2020. augusztus 25., 09:282020. augusztus 25., 09:28
A koronavírus-járvány munkanélküliségre gyakorolt negatív hatásainak enyhítésére összesen 81,4 milliárd euró ideiglenes támogatásra tett javaslatot az Európai Bizottság hétfőn 15 európai uniós tagállam számára.
amelyet a járvány elleni válaszintézkedések részeként fogadott el az Európai Unió május közepén – idézi a brüsszeli testület közleményét az MTI.
Amint az EU-tagországok kormányait képviselő Tanács jóváhagyja a bizottsági javaslatokat, a tagállamok kedvező feltételek mellett nyújtott uniós kölcsönök formájában juthatnak hozzá a pénzügyi támogatáshoz.
– emelte ki az Európai Bizottság.
A támogatást igénylő tagállamokkal folytatott konzultációt, illetve kérelmeik elbírálását követően az unió végrehajtó szerve Belgium, Bulgária, Csehország, Görögország, Spanyolország, Horvátország, Olaszország Ciprus, Lettország, Litvánia, Málta, Lengyelország, Románia, Szlovákia és Szlovénia számára hagyta jóvá a pénzügyi támogatást.
Folytatta a növekvő trendet áprilisban is a munkanélküliségi ráta – a koronavírus-járvány miatt kialakult válságban több százezren kerültek utcára, amitől a mutató csaknem 5 százalékig ugrott.
Az OMV Petrom új gázlelőhelyre bukkant Dél-Romániában, a Craiovától 70 kilométerre fekvő Spineni-ben.
Mindenki megkapja a keserű pirulát, de nem egyformán fog fájni – fogalmazta meg Rácz Béla Gergely közgazdász, amikor csütörtökön a Bolojan-kormány által közvitára bocsátott deficitcsökkentő intézkedéscsomagról kérdeztük.
Táncos Barna miniszterelnök-helyettes csütörtöki sajtótájékoztatóján kijelentette, hogy a kormány által javasolt deficitcsökkentő intézkedések nélkül fenntarthatatlanná vált volna a költségvetési hiány.
Ilie Bolojan kormányfő csütörtökön a szakszervezeti szövetségek képviselőivel egyeztetett a Victoria-palotában a deficitcsökkentő intézkedésekről.
A romániai lakosság háromnegyede úgy véli, hogy az elmúlt évben romlott az ország gazdasági helyzete, és csaknem fele szerint romlott az életszínvonaluk. Ezek az INSCOP legfrissebb közvélemény-kutatásának következtetései.
Alighogy Ilie Bolojan miniszterelnök szerdán délután ismertette a tavalyi 9,3 százalékos költségvetési hiány lefaragására kidolgozott gazdasági megszorító intézkedéseket, azok máris bírálatok kereszttüzébe kerültek.
A romániai polgárok közel háromnegyede szerint az ország gazdasági helyzete rosszabb, mint egy éve – derül ki egy friss közvélemény-kutatásból.
Az Európai Bizottság az üvegházhatást okozó gázok nettó kibocsátásának 90 százalékos csökkentését javasolja 2040-ig – jelentette be a versenypolitikáért felelős biztos.
A romániaiak tavaly mintegy 40 milliárd eurót költöttek el a nagy kiskereskedelmi üzletláncokban, 7,1 százalékkal többet, mint 2023-ban – derül ki a Cushman & Wakefield Echinox szerdán közzétett tanulmányából.
A pénzügyminisztérium és az adóhatóság (ANAF) több mint 9 ezer alkalmazottja tiltakozik szerdán spontán munkabeszüntetéssel az ártalmas munkakörülményekért járó bérpótlék csökkentése ellen – közölte Vasile Marica, a Sed Lex elnöke.
szóljon hozzá!