Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Olaszország, Spanyolország, Lengyelország, Belgium és Románia kaphatja a legnagyobb összegű ideiglenes támogatást a koronavírus-járvány munkanélküliségre gyakorolt negatív hatásainak enyhítésére az Európai Bizottság javaslata értelmében.
2020. augusztus 25., 09:112020. augusztus 25., 09:11
2020. augusztus 25., 09:282020. augusztus 25., 09:28
A koronavírus-járvány munkanélküliségre gyakorolt negatív hatásainak enyhítésére összesen 81,4 milliárd euró ideiglenes támogatásra tett javaslatot az Európai Bizottság hétfőn 15 európai uniós tagállam számára.
amelyet a járvány elleni válaszintézkedések részeként fogadott el az Európai Unió május közepén – idézi a brüsszeli testület közleményét az MTI.
Amint az EU-tagországok kormányait képviselő Tanács jóváhagyja a bizottsági javaslatokat, a tagállamok kedvező feltételek mellett nyújtott uniós kölcsönök formájában juthatnak hozzá a pénzügyi támogatáshoz.
– emelte ki az Európai Bizottság.
A támogatást igénylő tagállamokkal folytatott konzultációt, illetve kérelmeik elbírálását követően az unió végrehajtó szerve Belgium, Bulgária, Csehország, Görögország, Spanyolország, Horvátország, Olaszország Ciprus, Lettország, Litvánia, Málta, Lengyelország, Románia, Szlovákia és Szlovénia számára hagyta jóvá a pénzügyi támogatást.
Folytatta a növekvő trendet áprilisban is a munkanélküliségi ráta – a koronavírus-járvány miatt kialakult válságban több százezren kerültek utcára, amitől a mutató csaknem 5 százalékig ugrott.
A kedvezőtlen klímaviszonyok, a jégeső és az aszály miatt 2023-hoz képest mintegy 19,8 százalékkal 3,7 millió hektoliterre csökkent tavaly Románia bortermelése; ez volt az egyik legjelentősebb visszaesés európai uniós viszonylatban.
Megvásárolná a román kormány a Moldovai Köztársaság egyetlen dunai kikötőjét – írta az economedia.ro. Az olajterminállal is rendelkező giurgiulești-i kikötő tengeri hajók fogadására is alkalmas.
Románia nincs olyan helyzetben, hogy a Nemzetközi Valutaalaphoz (IMF) kelljen fordulnia segítségért, és kormányválságra utaló jelek sincsenek – közölte szerdán az elnöki hivatal.
Amerikai vállalatok új romániai beruházásainak lehetőségéről is tárgyalt Marcel Ciolacu miniszterelnök az Egyesült Államok kongresszusi delegációjának tagjaival kedden a Victoria-palotában. Erről a szerdai kormányülés elején beszélt.
Az Európai Unió éves inflációs rátája márciusban tovább csökkent, 2,5 százalékra a februári 2,7 százalékról, Románia viszont ismét a legmagasabb inflációval rendelkező ország lett, 5,1 százalékos éves áremelkedéssel – közölte az Eurostat.
Bár a román hatóságok váltig állítják, nem áll fenn a teljes áramszünet veszélye húsvétkor, a példátlan óvintézkedések hallatán sejteni lehet, hogy ilyen közel ritkán kerül az ország a rettegett „blackouthoz”.
Nyolc hónapos késéssel, de az illetékesek szerint most már tényleg a végéhez közeledik a nyugdíjak újraszámítása.
A megfontoltság a jelszó a legtöbb romániai háztartásban húsvét közeledtével is.
Elfogadja a kormány szerdai ülésén az üdülési csekkek odaítélésének szabályait rögzítő határozattervezetet – jelentette be az ülés elején Marcel Ciolacu miniszterelnök.
A foglalkoztatott személyek aránya az Európai Unió 20 és 64 év közötti népességén belül 2024-ben 75,8 százalék volt, ami 197,6 millió főt jelent. Ez a legmagasabb arány 2009 óta – derül ki az EU statisztikai hivatalának kedden közölt adataiból.
szóljon hozzá!