2012. július 30., 08:442012. július 30., 08:44
Az elöljáró szerint fontos eredmény, hogy a kiadvány háromnyelvű lesz, azaz a román és angol mellett magyar nyelvű változat is készült.
A fejlesztési stratégiát pénteken mutatták be hivatalosan. Horea Uioreanu megyei tanácselnök az alkalomból szervezett sajtótájékoztatón elmondta: a stratégiai fejlesztési terv 90 fontos megvalósítandó beruházást tartalmaz, ez a lista azonban tovább bővíthető. Mint részletezte, számos intézmény, többek között a vidéki polgármesteri hivatalok közreműködésével állították össze a legfontosabb tennivalók lajstromát.
A lista elkészítését megelőzően elvégzett tanulmányokból az derült ki, hogy a megye lakói szerint az egészségügyi helyzet és a közutak javítása, valamint a munkahelyteremtés a legsürgősebb tennivaló a térségben, magyarázta Uioreanu. Hozzáfűzte: a regionális sürgősségi kórház megépítése a megyei önkormányzat legfontosabb terve, amelyhez elképzelhető, hogy hamarabb hozzáfognak, mint eredetileg tervezték.
Diana Udrea, a projekt technikai felelőse ugyanakkor elmondta: a megyei fejlesztési stratégia elkészítése összesen 21 hónapot tartott, a munkát a megyei önkormányzat alkalmazottai végezték. A projekt értéke 682 851,24 lej, amelynek 98 százaléka volt az uniós támogatás, a megyei önkormányzat önrésze 13 657,02 lej volt. Mint részletezte, a fejlesztési stratégia elkészítése során öszszesen öt közvitát szerveztek Tordán, Désen, Szamosújváron, Bánffyhunyadon és Kolozsváron.
Ezenkívül egy közvélemény-kutatást is végeztek a megyében, de egy spanyolországi tanulmányút is része volt a programnak. A megyei önkormányzat 33 alkalmazottja ugyanakkor több képzésen is részt vett azzal a céllal, hogy növeljék az adminisztrációs ügyintézés hatékonyságát.
A szélsőjobboldali jelölt, George Simion közel 41 százalékos eredménye és a PSD–PNL–RMDSZ-koalíció jelöltjének, Crin Antonescunak a kiesése máris megmutatja a romániai pénzpiacokra gyakorolt első hatásokat.
Kitolta a magyar MVM energetikai cég a német E.ON egyes romániai érdekeltségének átvételére vonatkozó becsléseket annak nyomán, hogy a román hatóságok aggályokat fogalmaztak meg az ügylettel kapcsolatban.
Az A3-as jelzésű észak-erdélyi autópálya problémás szakaszán megépítendő viaduktok műszaki engedélye elbírálásra vár az országos közútkezelő vállalat (CNAIR) műszaki és gazdasági bizottságában, az építkezés így csak később kezdődhet.
Az európai uniós csatlakozás óta látványosan nőtt a romániai lakosság jövedelme, az egyenlőtlenségek azonban nem tűntek el – húzza alá a Romanian Economic Monitor kutatócsoport friss elemzése.
Csalásnak bizonyulhatnak az ellenállhatatlannak tűnő nyaralási ajánlatok, és résen kell lenniük a vakációzásra vágyóknak, hiszen számos „digitális” csapda leselkedhet rájuk – hívta fel a figyelmet az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóság (DNSC).
Az ING Bank Románia makrogazdasági szakértőinek várakozásai szerint az ország nominális GDP-je 2034-ben meghaladhatja a 700 milliárd eurót, 2035-ben pedig megközelítheti a 800 milliárd eurót.
Románia gazdasága erős és ellenálló – szögezte le Tánczos Barna pénzügyminiszter szerdán a Facebook-oldalán közzétett posztban.
Márciusban 16 százalékkal, közel 10,5 milliárd euróra nőttek a költségvetés bevételei – jelentette be Marcel Ciolacu miniszterelnök a szerdai kormányülés elején.
Az idei első negyedévben 21.006 vállalkozást töröltek a romániai cégjegyzékből, 16,95 százalékkal kevesebbet, mint 2024 első három hónapjában – derül ki az országos cégbíróság (ONRC) szerdán közölt adataiból.
Az Alstomnak 50 millió eurós kötbért kell fizetnie a Vasúti Reformhatóságnak (ARF), mert nem tartotta be 37 új vasúti szerelvény szállítási ütemtervét – közölte az ARF.