Szárnyakat adnak. Iulian Scorpan és Mihai Jurca a szerződés aláírása közben
Fotó: Nagyvárad önkormányzata
Nagyváradon hozza létre negyedik bázisát a HiSky moldovai légitársaság – jelentette be a cég vezérigazgatója csütörtökön.
2024. április 11., 18:302024. április 11., 18:30
Iulian Scorpan abból az alkalomból tette a bejelentést, hogy Chișinăuban Mihai Jurca nagyváradi városmenedzserrel aláírta a szerződést, amelynek értelmében a cég öt évig heti öt bukaresti és három londoni járatot üzemeltet a nagyváradi repülőtérről.
Mihai Jurca a nagyváradi és a Bihar megyei önkormányzat által közösen létre hozott Air Oradea légitársaság nevében látta el kézjegyével a megállapodást.
A városmenedzser elmondta:
Maximális pontszámot ért el a moldovai HiSky légitársaság a nagyváradi és a Bihar megyei önkormányzat közös légitársasága, az Air Oradea által kiírt tenderen – ami abból a szempontból nem volt túl nehéz, hogy egyedüliként jelentkezett.
„Az 5 éves üzleti tervre vonatkozó 750 ezer eurós beruházásunk célja a stabil járatok fejlesztése és a nagyváradi operatív bázis megnyitására irányuló erőfeszítések támogatása volt, ami lehetővé teszi számunkra, hogy a jövőben más fejlesztési irányokban gondolkodjunk” – mondta Jurca, arra utalva, hogy a két önkormányzat az Air Oradeán keresztül ekkora összeggel támogatja a járatok üzemeltetését.
A HiSky vezérigazgatója, Iulian Scorpan emlékeztetett: Bihar azon, jelentős potenciállal rendelkező megyék közé tartozik, amelyek eddig csupán kis mértékben fértek hozzá a légi szállítási szolgáltatásokhoz.
Rendkívül jól kiépített csatlakozási rendszerrel rendelkezünk, ami azt jelenti, hogy az utasok Nagyváradról tíz másik európai és amerikai városba juthatnak el, mindössze egy rövid fővárosi megállóval. A gyakorlatban a repülőút Nagyváradról New Yorkba mindössze 12 órát vesz igénybe” – mutatott rá a vezérigazgató.
Úgy tűnik, hamarosan újra megtelik élettel a nagyváradi nemzetközi repülőtér, amely manapság újfent csak nevében nemzetközi.
A HiSky nyolc repülőgéppel rendelkezik: 4 darab 180, 1 darab 144, 2 darab 220 és egy darab 275 férőhelyessel, amellyel az Egyesült Államokba repül.
Az Air Oradeát 2021-ben hozták létre, hogy a piaci versenykörülmények között fejlesszék a légi közlekedést a nagyváradi repülőtéren.
Mint megírtuk, a nagyváradi repülőtér kifutópályáját épp most hosszabbították meg, hogy nagyobb befogadóképességű repülőgépek is használhassák, és az utasterminált is kibővítették.
Hamarosan hivatalosan is befejezettnek nyilvánítják a nagyváradi repülőtér korszerűsítési munkálatait, miután az utolsó szükséges eljárások után elkezdték a projekt átvételét.
Rekordméretű forgalmat könyvelhettek el 2024-ben a romániai élelmiszer‑kiskereskedelmi piacon tevékenykedő multinacionális üzletláncok. A néhány százalékos európai átlagot többszörösen meghaladó romániai növekedés éllovasa a piacvezető Lidl üzletlánc.
Miután a hónap végén több ársapka is hatályon kívül kerül, a július drágulásokat hozhat.
Romániában idén az elmúlt 28 év legnagyobb búzatermése várható, ami azt jelenti, hogy a következő évben az ország Európa egyik vezető búzaexportőre lesz – írja az Argus Media tanácsadó cég elemzőire hivatkozva a Bloomberg.
Rekordot döntött a napelemparkok termelése Romániában hétfőn – írja az economica.net az országos villamosenergia-hálózatot működtető Transelectrica adatai alapján.
Nicușor Dan államfő hétfőn a Facebook-oldalán közölte, azért hívta meg a szakszervezetek képviselőit a Cotroceni-palotába, hogy nyíltan megvitassák a költségvetési egyensúlyt biztosító lehetséges megoldásokat.
Március 3-ától a június 13-i határidőig 708 012 agrártámogatási kérelmet nyújtottak be a romániai gazdák összesen 9 875 710,11 hektár területre – tájékoztatott hétfőn a Mezőgazdasági Kifizetési és Intervenciós Ügynökség (APIA).
A Román Vasúttársaság utasszállító részlege (CFR Călători) hétfőn közleményben jelentette be, hogy az üzemeltető a nyilvánosságban elhnagzott állításokkal ellentétben nem függeszti fel tevékenység&am
Hétfőn újra árat emelt töltőállomásain a Romániában legkiterjedtebb hálózattal rendelkező Petrom – ez már a harmadik drágítás volt a júniusban.
Nicușor Dan államelnök hétfőn kora reggel találkozott az Alfa Kartell, az Országos Szakszervezeti Tömb (BNS), a CNSLR-Frăția, a Meridian és a Romániai Demokratikus Szakszervezeti Szövetség (CSDR) képviselőivel.
Nagy rössel dolgoznak az elmúlt 35 év legnagyobb romániai energetikai projektjén Dél-Erdélyben, a Hunyad megyei Marosnémetiben, ahol Európa legnagyobb, legmodernebb és leghatékonyabb gázerőműve épül.
szóljon hozzá!