Fotó: Nagyváradi Nemzetközi Repülőtér
Hamarosan hivatalosan is befejezettnek nyilvánítják a nagyváradi repülőtér korszerűsítési munkálatait, miután az utolsó szükséges eljárások után elkezdték a projekt átvételét.
2024. április 07., 17:282024. április 07., 17:28
A repülőtér közlése szerint a héten, csütörtökön a Nagyürögd irányába meghosszabbított kifutópálya világítási és leszállási rendszerének kalibrálását célzó több speciális repülési manővert hajtottak végre.
A beruházás befejezését követően a repülőgépek Nagyürögd irányából szállhatnak majd le és fel, így nem repülnek át a város fölött, ami csökkenti a zajszennyezést.
Fotó: Nagyváradi Nemzetközi Repülőtér
A meghosszabbított kifutópálya mellé új kerítést is építettek, és CAT II precíziós megközelítési rendszert szereltek fel, amely segíti a pilóták tájékozódását a leszálláshoz szükséges megközelítési manőverek során.
Maximális pontszámot ért el a moldovai HiSky légitársaság a nagyváradi és a Bihar megyei önkormányzat közös légitársasága, az Air Oradea által kiírt tenderen – ami abból a szempontból nem volt túl nehéz, hogy egyedüliként jelentkezett.
A repülőtér képviselői elmondták, hogy a munkálatok átvétele érdekében
Fotó: Nagyváradi Nemzetközi Repülőtér
„A CAT II műszeres precíziós megközelítési rendszer (ILS) telepítése megkönnyíti a 01-es útvonalon déli irányból érkező repülőgépek leszállását, még 300 méteres látótávolság esetén is” – hangsúlyozták a repülőtér képviselői.
– tudatta a vezetőség, nem kis derűlátással.
Nagyváradon elkezdődtek a nemzetközi repülőtér bővítési munkálatai, melyek befejeztével kétszeresére nő a légikikötő utasfelvételi kapacitása – jelentette be szerdán Ilie Bolojan, a repülőteret működtető Bihar megyei önkormányzat elnöke.
A nagyváradi repülőtérről ugyanis eddig csak a Nagyvárad - Varsó útvonalon jelentettek be menetrend szerinti külföldi járatokat, amelyeket a LOT lengyel légitársaság fog üzemeltetni, a Bihar megyei önkormányzat pénzügyi támogatásával. Ezt követhetik a HiSky által üzemeltetett londoni járatok, a járatok pénzügyi támogatásra kiírt pályázat elbírálása folyamatban van. Emellett 5 üdülési célállomásra is bejelentettek charterjáratokat.
A korszerűsítési projekt a Nagyinfrastruktúra Operatív Program (POIM) 2014-2020 keretében nyert finanszírozást, a szerződés összértéke 147,382 millió lej. A beruházás értéke 125,167 millió lej volt, amelyből 122,663 millió lej vissza nem térítendő finanszírozás.
Úgy tűnik, hamarosan újra megtelik élettel a nagyváradi nemzetközi repülőtér, amely manapság újfent csak nevében nemzetközi.
Nagy nyomás nehezedik az új otthonban gondolkodókra, hiszen a deficitcsökkentés miatt augusztus elsejétől megszűnik a kedvezményes áfakulcs, és 21 százalékosra emelkedik az új építésű lakások értékesítésekor felszámolt általános forgalmi adó.
A román vízügyi igazgatóság (ANAR) átszervezése veszélyezteti a vízgazdálkodási infrastruktúrát és pusztító hatása lesz az alkalmazottakra és családjaikra – közölte egy nyílt levélben az intézmény szakszervezete (SMAR).
A hosszas csődeljárás után a bíróság döntött az első román fapados légitársaság, a Blue Air felszámolásáról – írta a Profit.ro a csődbiztos közleménye alapján.
Az Európai Bizottság a következő pénzügyi ciklusban gyökeresen átalakítaná a területalapú mezőgazdasági támogatások rendszerét, amelynek legnagyobb vesztesei a kelet-európai gazdák lennének. Ez ellen gyűjtenek aláírásokat a romániai gazdaszervezetek is.
Májusban áprilishoz képest 139 lejjel, azaz 2,5 százalékkal 5508 lejre csökkent a nettó átlagbér Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A májusi 5,45 százalékról júniusban 5,7 százalékra nőtt az éves infláció Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A Moody's szerint a kormány első deficitcsökkentő csomagja fontos lépés a költségvetési egyensúly megteremtéshez, ám a felvállalt céloktól való bármilyen eltérés Románia leminősítéséhez vezethet.
Akár ötszörösére is megemelték egyes állami cégek vezetőinek a juttatásait az elmúlt hónapokban, miközben a kormány a takarékossági intézkedéseken dolgozott – közölte Radu Miruță gazdasági miniszter.
A bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévben az előző negyedévhez képest stagnált, 2024 első negyedévéhez képest pedig 0,3 százalékkal nőtt – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett előzetes adataiból.
Anyagilag egyre megerőltetőbb lesz gépkocsit fenntartani, vezetni, hiszen akár havi több száz lejes pluszköltséget generálhatnak az autótulajdonosoknak a kormány megszorító intézkedései, melyek egyéb drágulásokkal karöltve érkeznek.
szóljon hozzá!