2012. április 19., 08:482012. április 19., 08:48
Az értékpapírokat egyébként lejben lehet megvenni, s ugyanabba a portfólióba kerülnek, ahol a román részvények is vannak, hogy könnyedén lehessen a befektetést módosítani a román, illetve a most bevezetett öt amerikai vállalat papírjai között. Mint a tegnapi bevezetés alkalmával Mihaela Biciu, a Tradevill brókercég vezérigazgatója elmondta, egy 250 ezer eurós portfólióval indítanak, amelyet a későbbiekben a kereslet függvényében módosítanak majd.
„Befektetve ezeknek a cégeknek a papírjaiba, a románok a világ legszigorúbb és legszabályozottabb rendszerét élvezhetik a New York-i tőzsde és az azt felügyelő testület révén. Megtapasztalhatják majd az igazi szabályozási rendszert, valamint a beruházások igazi jövedelmezőségét. Amint mindez megtörténik, hasonlókat kérnek majd a román kormánytól is, s akkor majd itt is alkalmazni fogják az átláthatósági sztenderdeket” – fejtette ki az eseményen Mark Gitenstein, az Egyesült Államok bukaresti nagykövete.
Az A3-as jelzésű észak-erdélyi autópálya problémás szakaszán megépítendő viaduktok műszaki engedélye elbírálásra vár az országos közútkezelő vállalat (CNAIR) műszaki és gazdasági bizottságában, az építkezés így csak később kezdődhet.
Az európai uniós csatlakozás óta látványosan nőtt a romániai lakosság jövedelme, az egyenlőtlenségek azonban nem tűntek el – húzza alá a Romanian Economic Monitor kutatócsoport friss elemzése.
Csalásnak bizonyulhatnak az ellenállhatatlannak tűnő nyaralási ajánlatok, és résen kell lenniük a vakációzásra vágyóknak, hiszen számos „digitális” csapda leselkedhet rájuk – hívta fel a figyelmet az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóság (DNSC).
Az ING Bank Románia makrogazdasági szakértőinek várakozásai szerint az ország nominális GDP-je 2034-ben meghaladhatja a 700 milliárd eurót, 2035-ben pedig megközelítheti a 800 milliárd eurót.
Románia gazdasága erős és ellenálló – szögezte le Tánczos Barna pénzügyminiszter szerdán a Facebook-oldalán közzétett posztban.
Márciusban 16 százalékkal, közel 10,5 milliárd euróra nőttek a költségvetés bevételei – jelentette be Marcel Ciolacu miniszterelnök a szerdai kormányülés elején.
Az idei első negyedévben 21.006 vállalkozást töröltek a romániai cégjegyzékből, 16,95 százalékkal kevesebbet, mint 2024 első három hónapjában – derül ki az országos cégbíróság (ONRC) szerdán közölt adataiból.
Az Alstomnak 50 millió eurós kötbért kell fizetnie a Vasúti Reformhatóságnak (ARF), mert nem tartotta be 37 új vasúti szerelvény szállítási ütemtervét – közölte az ARF.
A fenntarthatatlan ikerdeficit miatt a román gazdaság számára a legfőbb rövid távú kockázatot az jelenti, hogy leminősítik a bóvli (angolul junk, vagyis szemét) kategóriába – kongatta meg a vészharangot Adrian Codirlașu, a CFA Románia elnöke.
Legyártották a nyolcmilliomodik Dacia gépkocsit Romániában – írja az Economedia.ro az Automobile Dacia közleménye alapján. A Mioveni-ben található gyárban összeszerelt nyolcmilliomodik autó egy Indigo Blue színű Bigster Journey volt.