A Transilvania Bankhoz kerültek át az OTP Bank Románia ügyfelei
Fotó: Orbán Orsolya
Sikeresen lezárult a fúzió a Transilvania Bank és az OTP Bank Románia között – jelentette be hétfőn a kolozsvári székhelyű pénzintézet.
2025. március 03., 13:252025. március 03., 13:25
A Krónikához eljutatott közlemény szerint a Transilvania Bank ezzel konszolidálja piacvezető pozícióját, piaci részesedése a bank organikus növekedésének és az OTP Bank integrációjának köszönhetően eléri a 23 százalékot. A fúzió a BT számára
„A Transilvania Bank egyik kulcsfontosságú kompetenciáját a felvásárolt vállalatok gyors és sikeres integrációja jelenti. Ezúttal egy rekordidő, mindössze hét hónap alatt végrehajtott, kiemelkedően jól megvalósított integrációra került sor, amelyet a BT és az OTP Bank közötti hasonlóságok és szinergiák, valamint a két bank csapatainak elkötelezett munkája tett lehetővé. Üdvözöljük új ügyfeleinket, üzleti partnereinket és kollégáinkat” – idézte a közlemény Ӧmer Tetiket, a BT vezérigazgatóját.
A dokumentum ugyanakkor összefoglalja, hogy
Mint ismeretes, a BT az OTP Bank Romániát és az OTP Csoport többi romániai leányvállalatát 347,5 millió euróért vásárolta fel 2024-ben, miután a magyar pénzintézet látva, hogy nincs lehetősége akvizíciók által terjeszkedni, a romániai vállalat eladása mellett döntött.
Lezárult az OTP Bank Romániának a Transilvania Bankba történt integrálása, így már hivatalosan is „transzisok” a magyar bankcsoport (most már csak volt) romániai ügyfelei. Mutatjuk, hogyan zajlik a teljes átállás.
Ismét egy aszályos nyárra kell számítani, ami nagyon megnehezíti a gazdák dolgát. Miközben a Kárpátokon túli területeken – ha lassan is, de – bővülnek az öntözhető mezőgazdasági területek, Erdély egyelőre kimaradt a román állami irrigációs beruházásokból.
Jóváhagyta pénteki ülésén a kormány a munkaügyi minisztérium rendelet-tervezetét, amely szerint a villanyáram hatósági árszabályozásának kivezetése után a kiszolgáltatott fogyasztók havi 50 lej értékű elektronikus energiautalványra lesznek jogosultak.
Pénteki ülésén a kormány további három hónappal meghosszabbította az alapélelmiszerek kereskedelmi árrésének korlátozását.
A munkaügyi minisztérium társadalmi párbeszéd bizottságának pénteki ülésén a szakszervezetek képviselői a Háromoldalú Érdekegyeztető Tanács sürgős összehívását kérték a deficitcsökkentő csomag egészének megvitatására.
Az EU tagállamai közül tavaly Romániában voltak a legolcsóbbak az élelmiszerek és az alkoholmentes italok – közölte pénteken az Eurostat adataira hivatkozva az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A villanyáram hatósági árszabályozásának július elsejei kivezetése után a kiszolgáltatott fogyasztók havi 50 lej értékű elektronikus energiautalványra lesznek jogosultak – derül ki egy sürgősségirendelet-tervezetből.
A 2025-ös turisztikai év eddig rosszul alakult a vendéglátósok számára, az ágazatot az életszínvonal csökkenése és az áfa 19 százalékra emelése egyaránt fenyegeti – jelentette ki a Turisztikai Ügynökségek Országos Szövetségének (ANAT) alelnöke.
Dragoș Pâslaru miniszter szerint 7,8 milliárd euróra rúg azon projektek összege, amelyek az országos helyreállítási terv (PNRR) részeként kaptak uniós finanszírozást, ám jelenleg erősen kérdéses, hogy határidőre meg lehet-e őket valósítani.
Megkezdődött az aratás Arad megyében, de a szárazság miatt nem jók a kilátások. Nagy Zsolt falugazdász szerint örvendhetnek, ha nullszaldósok lesznek a gazdák a kevés gabonatermés, és az alacsony, tíz évvel ezelőtti szintű felvásárlási ár miatt.
Megadóztathatják a betegszabadságokat az új kormány tervei szerint. Az egészségügyi miniszter szerint sok ilyen kérés fiktív, hamis okokon alapul, a tervezett intézkedésnek pedig kettős haszna lenne.
2 hozzászólás