Nem kell adót fizetniük a tranzakció után azoknak a magánszemélyeknek, akik a hitelcseretörvény előírásai mentén átadják lakásukat a banknak, ahonnan a kölcsönt igényelték – jelentette be csütörtökön Anca Dragu pénzügyminiszter.
2016. június 09., 19:582016. június 09., 19:58
Elmondása szerint a vonatkozó sürgősségi kormányhatározat-tervezeten már dolgoznak, s egyeztettek a témában a problémát elsőként felvető közjegyzőkkel is. Mint hangsúlyozta, egy egyszerű mechanizmust akarnak kigondolni, hogy gyakorlatba lehessen ültetni anélkül, hogy újabb akadályokba ütköznének. Azok helyzetét pedig külön megvizsgálják, akiket már kilakoltattak otthonukból, jelenleg pedig úgy szerepelnek a nyilvántartásokban, mint akik tartoznak az államnak a tulajdonjog átruházására kivetett adó összegével.
Külön kategóriát jelentenek azok is, akik több tulajdonnal (ingatlanok, telkek) garantálták a hitelt. A pénzügyminiszter leszögezte ugyanakkor, hogy az adómentesség csak az első hitelcserére érvényes. Anca Dragu közlése szerint a sürgősségi kormányhatározat-tervezet június végéig elkészül, hogy még ne legyen parlamenti vakáció, így a javaslatot várhatóan már jövő héten közvitára bocsátják.
Mint ismeretes, a fizetés nélküli, vagyis a jelzálogba helyezett ingatlannal történő törlesztésről szóló törvény április 28-án jelent meg a Hivatalos Közlönyben, majd május 13-án hatályba lépett. A közjegyzők viszont már aznap jelezték, hogy a jogszabály nem határozza meg, hogy a hitelcsere intézményével élő magánszemélynek kell-e adót fizetnie, s amennyiben igen, akkor milyen előírások mentén kell kiállítani a vonatkozó papírokat. A jogszabályt első perctől ellenző bankok közben az érintettek jelzései alapján megpróbálnak akadályt gördíteni a hitelcserével élni akarók elé.
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
Az idei év első négy hónapjában a román költségvetés hiánya a bruttó hazai termék (GDP) 2,94 százalékát (56,2 milliárd lej) tette ki, ami romlást mutat az idén március vége óta, amikor a deficit a GDP 2,3 százalékára rúgott.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter szerint 30 százalékkal nőtt az alapélelmiszerek értékesítése a kereskedelmi árrés korlátozásának hatálybalépése óta.
Tovább erősödött kedden a román deviza az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank (BNR) referencia-árfolyamán 0,02 banival 5,0991 lejre csökkent a hétfői 5,0993 lejről.
Június 10-én újabb 1,3 milliárd eurót utalnak ki Romániának a helyreállítási alapból – jelentette be kedden Tánczos Barna pénzügyminiszter.
szóljon hozzá!