2010. február 15., 12:432010. február 15., 12:43
A vállalat euróban számított üzleti forgalma - elsősorban a román lej gyengülése - miatt esett 23 százalékkal, körülbelül 450 millió euróra. Ehhez hozzájárult a romániai üzemanyagpiac általános zsugorodása is, amely elsősorban a kártyás üzletfelek fogyasztásában mutatkozott.
A gazdasági válság hatása a vállalati kártyás-ügyfelek irányába történő üzemanyag-eladások mennyiségén érződik a leginkább, ugyanis ezen a területen 10 százalékos a csökkenés az előző évhez képest.
A vállalat üzleti forgalmát főként a kiskereskedelmi és az üzemanyag-kártya üzletágak biztosították, de a többi részleg, a nagykereskedelem, petrolkémia és kenőanyag is hozzájárult az eredményekhez. Ez utóbbiak enyhe növekedést értek el 2009-ben az előző évi eladásokhoz képest.
A vállalat tavaly négy új töltőállomást nyitott meg, a mezőtelegdi üzemanyagraktárban pedig bevezette a számítógépes vezérlésű tartálykocsi töltő rendszert, és húsz töltőállomást korszerűsített. Az idén további ötven benzinkút felújítását tervezik - közölte a Mol Románia.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter szerint 30 százalékkal nőtt az alapélelmiszerek értékesítése a kereskedelmi árrés korlátozásának hatálybalépése óta.
Tovább erősödött kedden a román deviza az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank (BNR) referencia-árfolyamán 0,02 banival 5,0991 lejre csökkent a hétfői 5,0993 lejről.
Június 10-én újabb 1,3 milliárd eurót utalnak ki Romániának a helyreállítási alapból – jelentette be kedden Tánczos Barna pénzügyminiszter.
Költségvetési válság van Romániában Ilie Bolojan ügyvivő elnök szerint, mert a mindenkori kormány évek óta többet költ, mint amennyit megengedhet magának. Olyan helyzetbe kerülhetünk, hogy adóemelésre kényszerülünk – kongatta meg egyúttal a vészharangot.
Két év alatt megduplázódott a munkaerőhiány a közúti szállítmányozásban – állítja az egyik szakmai szervezet vezetője, aki szerint Arad megyében jelenleg 1500 hivatásos gépkocsivezető „hiányzik” az ágazatból.
Az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bank (EBRD) lefelé módosította a román gazdaságra vonatkozó idei előrejelzését.
Áprilisban 4,9 százalékon stagnált az éves infláció Romániában, a legjelentősebb mértékű, 6,83 százalékos árnövekedést a szolgáltatói szektorban regisztrálták – közölte kedden az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Kérészéletűnek bizonyult a környezetvédelmi minisztérium által meghirdetett roncstraktorprogram, a Környezetvédelmi Alap számítógépes rendszere összeomlott. A portálunk által megkérdezett szakpolitikus szerint a program iránt óriási az érdeklődés.
A bukaresti törvényszék alapfokon elutasította a Greenpeace Románia keresetét, amelyben a környezetvédő szervezet a Neptun Deep beruházás leállítását kérte – számolt be hétfőn a Facebook-oldalán Sebastian Burduja energiaügyi miniszter.