2012. október 22., 13:542012. október 22., 13:54
Miért szükséges egy életbiztosítás?
Az életbiztosítás hosszú ideje már nem luxustermék vagy jelentősebb pénzügyi lehetőségekkel rendelkező személyek hóbortja, hanem szükségszerűség mindannyiunk, modern életünk számára. Az egyedüli pénzügyi termék, amely anyagi védelmet biztosit számodra, adott esetben családod számára, sőt annyival fontosabb ha te vagy az aki a családod havi jövedelmének legnagyobb részét biztosítod. Egy életbiztosítás védelmet biztosit ha valami történik veled (rokkantság, baleset, ideiglenes munkaképtelenség, stb.), és ha veled valami nagyon súlyos történik, az életbiztosítás az amely családodnak a fenntartását biztosítja azonos életszínvonalon egy bizonyos időszakra, a biztosított kockázat bekövetkezése után (a biztosított halála, rokkantsága stb.). Egy életbiztosítás alapvető szerepe a védelem, egy olyan jellemző amely más pénzügyi terméknél nem fordul elő.
Továbbá, a biztosítások piacának fejlődése és a szakosodott cégek kínálata eredményeként a védelem biztosítása mellett, a biztosított továbbá pénzt tud megtakarítani, egy megtakarítási lehetőségnek köszönhetően. Így van olyan életbiztosításunk amely révén pénzt tudsz megtakarítani a szakmai visszavonulás, tanulmányok stb. időszakára. A lehetőségek változatosak és sokszínűek, mivel a piac folyamatosan fejlődik, a termékek rugalmasak az ügyfelek igényei szerint.
Milyen előnyei vannak a megtakarítási célú biztosításnak?
Egy hagyományos megtakarítási célú biztosítás esetén, a szerződés végén a megtakarított összeget kapod, a biztosított halála esetében, a kedvezményezettek a biztosítási szerződés által meghatározott összeget kapják.Az Eureko nemrég inditotta a „Rezerva Ta” hagyományos megtakarítási célú biztosítást, egy új változatban, mint „Rezerva Ta Standard”. Az új változat sokkal rugalmasabb és jobban alkalmazkodik az Eureko Biztosito által figyelmesen tanulmányozott és kivizsgált piaci követelményekhez. A „Rezerva Ta Standard” termék lehetővé teszi az ügyfeleknek a garantált tőke felhasználására, a szerződés végén egy újabb biztosítás vagy életjáradék vásárlására. Az alapszerződéshez több kiegészítő biztosítást lehet mellékelni, ez által egy gyors pénzforrást biztosit nem kívánatos és sürgős helyzetekben.
És mégis miért egy ilyen jellegű biztosítás? Hogyan győzőm meg az ügyfélt, hogy egy ilyen biztosítást vásároljon?
Célunk, hogy a termék révén mindegyik ügyfél jövőjében tudjon beruházni, és ennek érdekében a hagyományos megtakarítási célú „Rezerva Ta Standard” biztosítás megfelel és megoldja a lehetséges időskori gondokat és anyagi szükségeket.
A nyugdíjba vonulás után azonos életmód megőrzésében érdekelt, egy más anyagi alapra nem alapozó személyek, fiatal házasok vagy nem házas fiatalok számára, akik pénzt akarnak megtakarítani álmuk megvalósítására, megvan most ez a lehetőség, hogy biztonságban takarítsák meg pénzüket a „Rezerva Ta Standard” terméknek köszönhetően.
A „Rezerva Ta” termék esetében, az éves minimális biztosítási díj 1000 lej, ami havi 83,33 lejt jelent, azaz kevesebb mint 20 eurót, amelyet minden ügyfél meg kellene takarítson ahhoz, hogy egy életbiztosítással pénzt tudjon megtakarítani. Soknak, nagy anyagi erőfeszítésnek tűnik egy kiegészítő időskori jövedelem érdekében? És gondolj csak azokra akik jelenleg kizárólag az államtól kapott nyugdíjból élnek. Ne is említsük azoknak a sorsát akik 20 év múlva kizárólag az állami nyugdíjból fognak élni. Nyilvánvalóan, az állami nyugdíj nem lesz már elégendő, ha véletlenül már nem az, a román nyugdíjasok nagy része számára.
Mindannyiunknak felelősnek kell lennünk, pénzt kell megtakarítanunk a nyugdíjba vonulás időszakára. Mindenki magáért felelős!
Milyen a romániai ügyfél az életbiztosítás szempontjából?
A romániai ügyfél elvárásai az utóbbi években nagyott változtak, részben a makrogazdasági körülmények befolyása révén. A gazdasági válság alapján megnyilvánult anyagi nehézségek a romániai ügyfeleket nagyobb figyelemre késztették hogyan és mire költsék pénzüket. Jobban informálódnak amikor egy terméket vásárolnak, így az életbiztosítások sem képeznek kivételt. Ne feledjük, hogy egy életbiztosítási szerződés egy hosszú távú szerződés, minimum 15-20 évre, hosszú távra vállalt anyagi felelősségvállalás a biztosított részéről.
Mennyi lesz a biztosított nyugdíja a „Rezerva Ta Standard” szerződés végén?
Kiválaszthatod a nyugdíjadat a számládon, a szerződés lejártakor megtakarított biztosított tőke függvényében. Ahogy előbb említettük, az éves minimális biztosítási díj 1.000 lej, azonban minél nagyobb a díj, annál nagyobb a megtakarított biztosított tőke a szerződés végén.
Valószínűleg számos ügyfél azt a kérdés teszi fel, hogy miért ne helyezze pénzét a bankba?
Sokkal előnyösebb bárki számára ilyen termékkel pénzt megtakarítani, mivel egyrészt az életbiztosítás védelmet nyújt, másrészt a biztosított tőke a szerződés végén nincs megadózva, legalábbis a jelenleg hatályban lévő jogszabályok szerint. Termékünk,a „Rezerva Ta Standard” megtakarítási és védelmi eszköz. Egy bank nem óv meg a gondoktól és nem is kártérit, ahogy egy biztosító társaság teszi, a biztosítási szerződés rendelkezései és előírásai szerint.
Milyen védelmet biztosit a „Rezerva Ta Standard” termék?
Nagyon fontos tudni, hogy az alapszerződéshez kiegészítő biztosításokat lehet mellékelni, amelyek egészségügyi kockázatokat fedez, és tanácsadóink mindegyik ügyfél számára, megfelelő kiegészítő biztosításokat ajánlanak. Például, a biztosítási díjak fizetésének biztosítása révén, az ügyfél halála vagy rokkantsága esetében, az Eureko átvállalja a biztosítási díjak fizetését a szerződés végéig, amennyiben bekövetkezik a biztosított kockázat.
Mennyi időre köthető egy ilyen típusú biztosítás?
Az időszakot az ügyfél választja, de minimum 15 éveset állapítottunk meg, hogy egy ilyen jellegű szerződéstől elvárt eredmények bekövetkezzenek. Tekintettel, hogy megtakarításról van szó, ez az időszak nem függ a nyugdíjba vonulás korától, azonban a biztosított életkora a szerződés hatályba lépésének pillanatában minim 18 maximum 60 év kell legyen, és a szerződés végén ennek kora nem lehet több mint 75 év.
Az ügyfél módosíthatja a szerződést?
A szerződés rendkívül rugalmas és mindegyik ügyfél szükségletei és anyagi lehetőségei szerint módosítható. Módosítható a szerződés időtartama, a kockázat bekövetkezése esetén kapott bebiztosított összeg, és nem utolsó sorban a fizetési mód, amely lehet háromhavi, féléves, éves egyetlen egy befizetés.
Ugyanakkor, amennyiben az ügyfél nem fizeti időben a részleteket, a szerződés újra hatályba léphet maximum egy éven belül.
(X)
Nagyváradon nyitott üzemet a finn Amer Sports – írja az economica.net a vállalat közleménye alapján.
A 2022-es energiaválságot követő csökkenés óta a tavalyi második félévben nőtt először a földgáz lakossági ára az Európai Unióban (EU); a legalacsonyabb árakat Magyarországon, Horvátországban és Romániában jegyezték.
Alaposan megrengeti Románia és ezáltal a polgárok pénzügyeit az elnökválasztás vasárnapi első fordulójának eredménye.
A szélsőjobboldali jelölt, George Simion közel 41 százalékos eredménye és a PSD–PNL–RMDSZ-koalíció jelöltjének, Crin Antonescunak a kiesése máris megmutatja a romániai pénzpiacokra gyakorolt első hatásokat.
Kitolta a magyar MVM energetikai cég a német E.ON egyes romániai érdekeltségének átvételére vonatkozó becsléseket annak nyomán, hogy a román hatóságok aggályokat fogalmaztak meg az ügylettel kapcsolatban.
Az A3-as jelzésű észak-erdélyi autópálya problémás szakaszán megépítendő viaduktok műszaki engedélye elbírálásra vár az országos közútkezelő vállalat (CNAIR) műszaki és gazdasági bizottságában, az építkezés így csak később kezdődhet.
Az európai uniós csatlakozás óta látványosan nőtt a romániai lakosság jövedelme, az egyenlőtlenségek azonban nem tűntek el – húzza alá a Romanian Economic Monitor kutatócsoport friss elemzése.
Csalásnak bizonyulhatnak az ellenállhatatlannak tűnő nyaralási ajánlatok, és résen kell lenniük a vakációzásra vágyóknak, hiszen számos „digitális” csapda leselkedhet rájuk – hívta fel a figyelmet az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóság (DNSC).
Az ING Bank Románia makrogazdasági szakértőinek várakozásai szerint az ország nominális GDP-je 2034-ben meghaladhatja a 700 milliárd eurót, 2035-ben pedig megközelítheti a 800 milliárd eurót.
Románia gazdasága erős és ellenálló – szögezte le Tánczos Barna pénzügyminiszter szerdán a Facebook-oldalán közzétett posztban.