Nagy Károly (balról a harmadik) és az RMKT új elnöksége
Fotó: Romániai Magyar Közgazdász Társaság
Partneri együttműködést kötött az ország legnagyobb pénzintézetével, a Transilvania Bankkal a Romániai Magyar Közgazdász Társaság (RMKT), amely az elmúlt hét végén tartotta tisztújító küldöttgyűlését Kolozsváron. Mint elhangzott, a partnerség keretében a pénzintézet szakmai és pénzügyi támogatást biztosít majd az RMKT-nak.
2024. december 12., 13:032024. december 12., 13:03
A szombati kolozsvári tisztújító küldöttgyűlés első részében az RMKT elnöke és alelnökei értékelték az elmúlt időszak eredményeit. A Krónikához eljuttatott közleményük szerint pénzügyi beszámoló megerősítette, hogy a szervezet stabil pályán halad. A prezentációk során elhangzott, hogy az RMKT az elmúlt két évben szakmai szempontból is jelentősen fejlődött: számos sikeres rendezvényt szervezett, amelyek egyre több résztvevőt vonzottak, valamint megújította országos weboldalát és médiamegjelenéseit. Kiemelték az ifjúsági szervezet, a RIF megerősítését is, amely meglátásuk szerint jelentős lendületet kapott az elmúlt időszakban.
Az elért eredményeket az RMKT minden tagjának közös munkájának köszönhetőnek nevezte a vezetőség, külön hangsúlyozva a szervezet közösségépítő szerepét. Az eddig sikeres rendezvények folytatása mellett a társaság nyitott új kezdeményezésekre is, új területi szervezetek indításán is dolgoznak – hangzott el.
„Az utóbbi években felhúztuk a vitorlákat, most már nyugodtabb vizeken evezünk, és a szelet is elkaptuk” – fogalmazott az elnök. Kiemelte, hogy célja az RMKT-t egy elismert, az erdélyi gazdasági kérdésekben megkerülhetetlen szervezetté tenni, közös értékek mentén irányítva a társaságot.
Az alelnöki pozíciókra Juhász Borsa Orsolya, Juhász Jácint, Sallai Zsolt, Szőcs Endre, Csepeti Ádám és Székely Farkas Tímea kapott bizalmat a küldöttektől, valamint Bokor-Tóth Krisztina, a RIF elnöke.
A gyűlés második felében az RMKT új alapszabályzatának tervezetét mutatták be és vitatták meg, amely Somai László József ügyvéd közreműködésével zajlott.
A Romániai Magyar Közgazdász Társaság célja, hogy tovább erősítse szakmai jelenlétét és közösségépítő szerepét, ezzel hozzájárulva a magyar gazdasági szakemberek fejlődéséhez és együttműködéséhez – húzza alá a lapunkhoz eljuttatott közlemény.
Nehezen teljesíthető adóemelés nélkül a 2025-ös évi állami költségvetésben rögzített 7 százalékos hiánycél – jelentette ki a Krónika megkeresésére Rácz Béla Gergely, a BBTE Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Karának docense.
Jelenleg két forgatókönyv van terítéken a sokat vitatott különleges nyugdíjak reformjára, ami mérföldkőként szerepel az országos helyreállítási tervben, vagyis 231 millió euró úszhat el, ha nem sikerül rendezni a kérdést.
Az Országos Katasztrófavédelmi Alap április elsején elindított a „Nem a katasztrófa, hanem a felkészültség hiánya az igazi tragédia” elnevezésű figyelemfelkeltő kampányt, amelynek célja felhívni a figyelmet a természeti katasztrófák pusztító hatásaira.
Finn cég vásárolta fel a legnagyobb romániai egészségügyi magánszolgáltatót, a Regina Mariát – írja az economedia.ro a cég közleménye alapján.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) kedden közzétett szezonális és naptárhatásoktól megtisztított adatai szerint 2025 februárjában 5,6 százalék volt a munkanélküliségi ráta Romániában, 0,1 százalékponttal nagyobb, mint januárban.
Teljesen új vasúti koncepcióval kötnék össze Európa valamennyi országát: egy dán agytröszt olyan szupergyors vonat hálózatának tervezetét dolgozta ki, mely 400 kilométer/órás sebességgel száguldó szerelvényeket képzel el.
A finn Nokian Tyres megkezdi a gumiabroncsok szállítását abból a gyárból, amelyet hivatalosan 2024 szeptemberében nyitottak meg Nagyváradon, 650 millió eurós beruházás nyomán.
Egy év alatt több mint 22 százalékkal nőtt az átlagnyugdíj Romániában. Érdekesség, hogy a 2024-ben országos szinten a legnagyobb összeget felmutató dél-erdélyi megyében az átlagnyugdíj értéke nincs messze az átlagfizetéstől.
Meghaladta a 200 ezret a romániai napelemes áramtermelő-fogyasztók, azaz a prosumerek száma, akik egy évvel korábban még csak 114 ezren voltak. A prosumerré válás „motorja” az állami támogatást nyújtó Zöld ház program.
A romániai lakosság az elmúlt három évben kezdett ráérezni az aranybefektetések ízére – állapította meg Victor Dima, a nemesfémek és devizák értékesítésével foglalkozó Tavex Románia igazgatója.
szóljon hozzá!