Módosítani fogja a bukaresti kormány azokat a jövedelemhatárokat, amelyek alapján különböző szociális juttatásokra – köztük a fűtéspótlékra – jogosultak a kisnyugdíjasok – közölte pénteken a kormányzó román Szociáldemokrata Párt (PSD).
Továbbra is Nagyváradon kerül messze a legkevesebbe a távhő biztosítása, amin felbuzdulva a partiumi városvezetés kompenzálja a legkisebb arányban a végső árat, viszont emiatt messze nem a Körös-parti városban a legolcsóbb a szolgáltatás.
A romániai lakosság közel fele a 22 és 24 Celsius-fok közötti vagy e feletti hőmérsékleten érzi jól magát otthonában.
Az Európai Unió nem tiltja be a fosszilis tüzelőanyaggal működő kazánokat vagy fűtési rendszereket – például fali gázkazánokat, bojlereket, fűtőberendezéseket stb. – szögezte le közleményében az Európai Bizottság.
Az évtized végére minden új épületnek kibocsátásmentesnek kellene lennie, 2040-re pedig egyetlen fosszilis tüzelőanyaggal működő kazán sem lehet üzemben – ez a célja az Európai Parlament által frissen elfogadott irányelvnek.
A január elsején eszközölt fizetés- vagy nyugdíjemeléseket nem veszik figyelembe a fűtési támogatásra való jogosultság meghatározásához, illetve a támogatás összegének kiszámításához a hideg évszak hátralévő részében – jelentette be Marcel Ciolacu.
Drasztikusan hatna ki mindennapjainkra a Nemzetközi Valutaalap (IMF) által a román hatóságoknak a költségvetési deficit lefaragása érdekében ajánlott egyik intézkedés, a karbonadó kivetése.
Egy bánsági község valamennyi háztartását termálvízzel fűtik majd, így nem csak a helyi strandon és a közintézményekben használják ki a páratlan értékű altalajkincset. Hasonló beruházások zajlanak több partiumi településen, így Nagyváradon is.
A kályhák beharangozott roncsprogramja alkalmazhatatlan, célja nem a kiszolgáltatott fogyasztók támogatása, hanem a kályhák értékesítésének fellendítése – figyelmeztet Dumitru Chisăliţă, az Intelligens Energia Egyesület (AEI) elnöke.
Románia felkészült a fagyos időszakokra, a fölgáztározókban elegendő mennyiségű gáz van – igyekezett megnyugtatni a lakosságot Sebastian Burduja energiaügyi miniszter annak kapcsán, hogy az előrejelzések szerint jövő héttől beköszönt az igazi tél.
A romániai háztartások felét érinti az energiaszegénység, azaz nem tudják megfelelő színvonalon kielégíteni energiaszükségleteiket, vagy magas energiaszámlák nehezítik meg a mindennapjaikat.
Egy évvel meghosszabbítják az egyéni költségmegosztók felszerelésének határidejét, és a rászorulókat anyagilag támogatják a hőfogyasztásmérők megvásárlásában egy, a szenátus áltla már elfogadott jogszabályjavaslat szerint.
Időjárástól függetlenül zavartalan lesz a tél folyamán Románia gázellátása, mert az ország tárolókapacitása 2023-ban további 100 millió köbméterrel növekedett – közölte Virgil Popescu, a képviselőház környezetvédelmi bizottságának elnöke egy konferencián.
Az Európai Unió lakosságának 22 százaléka fűtési nehézségekkel küzd, a rezsicsökkentési programnak köszönhetően a probléma legkevésbé a magyar családokat érinti – összegezte Európa Projekt-kutatásának eredményeit a Századvég.
Október 9-én a hazai gáztárolók töltöttsége 99,72 százalékos volt, ami azt jelenti, hogy télen nem lesznek gondok a földgázellátással – jelentette ki az Országos Energiaszabályzó Hatóság (ANRE) elnöke egy keddi szakmai rendezvényen.
Az energiaszegénység ma már nem csak azokról szól, akik télen nem tudnak kellemes hőmérsékletet biztosítani otthonukban, hanem azokról is, akik a nyári melegtől szenvednek. A hőhullámok pedig felerősíthetik a nyári energiaszegénységet.
A 2023-2024-es téli idényben is érvényben lesz a múlt télen is alkalmazott energiaár-korlátozás – jelentette be Marcel Ciolacu kormányfő csütörtökön.
Bár nagy szerencsénk volt azzal, hogy az egész Európát megrázó súlyos energiaválság közepette enyhe telünk volt, a hideg időszak hosszúra nyúlik, tehát elhúzódik a fűtési időszak is.