Ismét meghosszabbították az egyéni radiátoros hőmennyiségmérő órák felszerelésének betartására vonatkozó határidőt
Fotó: Barabás Ákos
Az energiaügyi minisztérium még egy évvel, 2025. december 31-ig meghosszabbítja az egyéni radiátoros hőmennyiségmérő órák felszerelésének betartására vonatkozó határidőt, és 750 lejt juttat a kiszolgáltatott családoknak a vonatkozó költségek kompenzálására – olvasható a tárca közleményében.
2024. december 31., 10:252024. december 31., 10:25
Az egyéni radiátoros hőmennyiségmérő beszerelési határidejét 2006 óta hétszer halasztották el – emlékeztet a Hotnews portál.
„Az energiaügyi minisztérium kezdeményezésére, a kormány által támogatott sürgősségi rendelet révén időt adunk a romániaiaknak arra, hogy a központi hőenergia-ellátó rendszerhez csatlakozó társasházakban az egyéni hőenergia-fogyasztás meghatározására szolgáló műszaki rendszereket (mérőórákat) vásároljanak és telepítsenek. Ezzel eleget teszünk a civil társadalom kérésének, és egy utolsó egyéves hosszabbítást adunk arra az időszakra, amelyen belül ezeket a berendezéseket be kell szerelni” – mondta Sebastian Burduja szakminiszter.
A következő időszakban az energiaügyi minisztérium sürgősségi rendeletet fog előterjeszteni a rászorulóknak nyújtandó, lakásonként/háztartásonként legfeljebb 750 lejes névleges összegű támogatás mechanizmusára vonatkozóan, azt követően, hogy 2025. december 31-ig egy erre felhatalmazott vállalat telepítette a hőenergia költségeit elosztó rendszereket, beleértve a hőenergiafogyasztás szabályozására szolgáló csapokat is.
Nagy nyomás nehezedik az új otthonban gondolkodókra, hiszen a deficitcsökkentés miatt augusztus elsejétől megszűnik a kedvezményes áfakulcs, és 21 százalékosra emelkedik az új építésű lakások értékesítésekor felszámolt általános forgalmi adó.
A román vízügyi igazgatóság (ANAR) átszervezése veszélyezteti a vízgazdálkodási infrastruktúrát és pusztító hatása lesz az alkalmazottakra és családjaikra – közölte egy nyílt levélben az intézmény szakszervezete (SMAR).
A hosszas csődeljárás után a bíróság döntött az első román fapados légitársaság, a Blue Air felszámolásáról – írta a Profit.ro a csődbiztos közleménye alapján.
Az Európai Bizottság a következő pénzügyi ciklusban gyökeresen átalakítaná a területalapú mezőgazdasági támogatások rendszerét, amelynek legnagyobb vesztesei a kelet-európai gazdák lennének. Ez ellen gyűjtenek aláírásokat a romániai gazdaszervezetek is.
Májusban áprilishoz képest 139 lejjel, azaz 2,5 százalékkal 5508 lejre csökkent a nettó átlagbér Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A májusi 5,45 százalékról júniusban 5,7 százalékra nőtt az éves infláció Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A Moody's szerint a kormány első deficitcsökkentő csomagja fontos lépés a költségvetési egyensúly megteremtéshez, ám a felvállalt céloktól való bármilyen eltérés Románia leminősítéséhez vezethet.
Akár ötszörösére is megemelték egyes állami cégek vezetőinek a juttatásait az elmúlt hónapokban, miközben a kormány a takarékossági intézkedéseken dolgozott – közölte Radu Miruță gazdasági miniszter.
A bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévben az előző negyedévhez képest stagnált, 2024 első negyedévéhez képest pedig 0,3 százalékkal nőtt – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett előzetes adataiból.
Anyagilag egyre megerőltetőbb lesz gépkocsit fenntartani, vezetni, hiszen akár havi több száz lejes pluszköltséget generálhatnak az autótulajdonosoknak a kormány megszorító intézkedései, melyek egyéb drágulásokkal karöltve érkeznek.
szóljon hozzá!