Fotó: Facebook/Malvensky
Csak kölcsönbe kapta Carmen Iohannis az általa a hétvégén viselt drága ékszereket, amelyek megütközést keltettek a nyilvánosság egy részében, és semmilyen anyagi haszna nem származott abból, hogy a nyilvánosság előtt viselte őket – így kommentálta az állmfői hivatal a témában megjelent híreket.
2023. június 06., 11:222023. június 06., 11:22
2023. június 06., 11:242023. június 06., 11:24
„A First Lady, Carmen Iohannis a román alkotókat népszerűsíti a nyilvános rendezvényeken, amelyeken részt vesz, mind belföldön, mind külföldön. A múlt hét végén a Német Szövetségi Köztársaságban tartott nyilvános ünnepségeken a First Lady
ahogyan ez mindig is történt a First Lady által viselt ruhák esetében is. Nem volt olyan szerződés, amely az ékszerek népszerűsítéséből származó anyagi haszonnal járt volna” – olvasható az elnöki hivatal közleményében.
Mint arról beszámoltunk, sokak körében megütközést váltott ki Klaus Iohannis államfő feleségének hétvégi németországi vendégeskedése, ahol rendkívül drága ékszereket viselt a „civilben” angoltanárnő Carmen Iohannis, miközben pedagógus kollégái immár harmadik hete béremelésért sztrájkolnak.
Klaus Iohannis szombaton a düsseldorfi Benrath-kastélyban átvette a Német Polgári Díjat, amelyben a Bad Harzburg Polgári Alapítvány részesítette többek között „a különböző nemzetiségek harmonikus együttélésének támogatásáért”. A román államfőt felesége is elkísérte az eseményre. Vasárnap a Malvensky nevű román ékszerbolt – melynek tulajdonosa Malvina Cservenschi volt televíziós műsorvezető – büszkén tudatta a közösségi oldalain fényképek társaságában megosztott bejegyzésekben, hogy Carmen Iohannis az ő kollekciójukból választotta ékszereit.
Több román portál utánanézett, mennyibe kerülnek a csecsebecsék: az ékszerbolt honlapján fellelhető díjszabások szerint a 18 karátos fehér aranyból készült, gyémánttal díszített nyaklánc 48 ezer, a gyűrű pedig 12 500 lejbe kerül.
Mircea Geoană független államfőjelölt szerint Marcel Ciolacu miniszterelnök nyilatkozatai a választási kampányba bevont trollfarmokról hivatali visszaélésnek minősülnek.
Feljelentést akart tenni Diana Şoşoacă európai parlamenti képviselő csütörtökön a legfőbb ügyészségen az elnökjelöltségét elutasító öt alkotmánybíró ellen, de nem engedték be az épületbe, mert csütörtökönként nincs ügyfélfogadás az intézménynél.
Pénteken éjfélkor kezdődik és november 30-án reggel 7 óráig tart a parlamenti választások kampánya.
A Központi Választási Iroda (BEC) csütörtökön bejelentette, hogy 31 politikai párt és választói szövetség, valamint 19 nemzeti kisebbségi szövetség jelöltjeinek jelölése maradt végleges az idei parlamenti választásokra.
Az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóságnak (DNSC) nincs tudomása arról, hogy Romániában a választások kimenetelét befolyásolni akaró, kibertámadásokat végrehajtó trollfarm működne” – jelentette ki az intézmény igazgatója a Geoană-botrányról.
Ha elnökké választják, nem kéri fel kormányalakításra aaz AUR miniszterelnök-jelöltjét, a PSD pedig nem köt koalíciót a szélsőséges párttal – ígérte meg Marcel Ciolacu miniszterelnök, a PSD elnöke és államfőjelöltje.
„Az állam a polgárt védje, ne az intézményeket!” – konkrét megoldásokkal mutatta be Kelemen Hunor, milyen változásra van szükség ahhoz, hogy az állam a polgárokat szolgálja, és ne a polgárok szolgálják az államot.
A PNL, a PSD és az USR szavazói szerint a Demokrata Párt elnökjelöltje, Kamala Harris jobb barátja lenne Romániának, míg George Simion és az AUR szavazótábora a republikánusok jelöltjét, Donald Trumpot preferálja – derül ki az INSCOP felméréséből.
Több mint tízezer ukrán állampolgár lépte át idén illegálisan Románia északi határát, ami nagyságrendileg háromszorosa a tavalyi év azonos időszakában feljegyzett adatnak.
Több mint 180 mozit, színházat és koncerttermet ellenőrzött október 7. és 11. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC), és 36 bírságot rótt ki több mint 272 ezer lej értékben.
szóljon hozzá!