Fotó: Gábos Albin
1300 lej volt a különbség a Központi Fejlesztási Régió egyes megyéiben jegyzett legnagyobb és legkisebb februári bruttó átlagbér között. Ez Szeben megyében volt a legmagasabb és Hargita megyében a legalacsonyabb – derül ki a gyulafehérvári regionális statisztikai hivatal (DRS) adataiból.
2021. május 05., 16:332021. május 05., 16:33
A tájékoztatás szerint a központi régióban 5014 lej volt a súlyozott átlagbér, ez 2,4%-kal alacsonyabb, mint egy hónappal korábban volt, és 5,2%-kal magasabb a tavaly februárban jegyzettnél.
A legmagasabb bruttó átlagbért, 5445 lejt, Szeben megyében regisztrálták, ezzel szemben Hargita megyében 1301 lejjel kevesebbet, 4144 lejt jegyeztek.
A legmagasabb nettó átlagbért, 3321 lejt Szeben megyében jegyezték, a legalacsonyabbat, 2546 lejt, Hargita megyében regisztrálták.
Januárhoz képest a nettó átlagkereset csökkent Fehér, Brassó, Hargita, Maros és Szeben megyében, míg Kovászna megyében enyhén emelkedett.
„Az előző év azonos hónapjához képest a nettó átlagkereset a Központi Fejlesztási Régió megyéinek többségében nőtt. Brassó (+8,2%), Kovászna (+8,0%), Maros (+7,6%), Szeben (+5,26%) és Fehér (+0,5%) megyében növekedést, míg Hargita megyében (-1,4%) csökkenést regisztráltak” – írja a DRS közleményében.
A központ régióban 2021. február végén 685.671 alkalmazottat tartottak nyilván, akiknek 55,6%-a a szolgáltatások, 42,0%-a az ipar és az építőipar területén dolgozott, a mezőgazdaság, vadászat és kapcsolódó szolgáltatások, erdőgazdálkodás és halászat területén a munkavállalók mindössze 2,4%-e kapott munkát – közölte szerdán az Agerpres.
Szubjektív alapon történt a nyári aszály okozta károk felmérése, így egyes gazdák joggal érezhetik úgy, hogy nem egyformán részesülnek a kártérítésből – jelentette ki Nagy Zsolt falugazdász, az Arad Megyei Magyar Gazdák Egyesületének alelnöke.
Az Európai Unióban (EU) az adó- és járulékbevételek átlagban a bruttó hazai termék (GDP) 40 százalékát tették ki tavaly, míg egy évvel korábban a GDP 40,7 százalékára rúgtak.
A szezonálisan kiigazított adatok szerint 2024 szeptemberében az augusztusi szinten, 5,5 százalékon maradt a munkanélküliségi ráta Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A mezőgazdasági minisztérium úgy döntött, hogy elhalasztja azt a vitatott rendelettervezetet, amely több tízezer Romániában feldolgozott élelmiszertermék esetében legfeljebb 20 százalékban korlátozta volna a kereskedelmi haszonkulcsot.
A román állami légitársaság által felhalmozott adósságok miatt egy ideig megakadályozta a Tarom Amszterdam és Bukarest között közlekedő járatának felszállását egy holland adóbehajtó cég.
A jelzáloghitelt igénylők vagy felvevők mintegy 63 százaléka 2010 után elkészült vagy még épülő lakásokat választ, 40 százalékuk multinacionális vállalatnál dolgozik – derül ki egy friss elemzésből.
A kormány szerdai ülésén kiegészíti 100 millió lejjel a gazdasági minisztérium költségvetését; az összeget a Start-up Nation programra fordítják.
A Mezőgazdasági Kifizetési és Intervenciós Ügynökség (APIA) október 16–29. között 546 172 gazdának utalta át a mezőgazdasági támogatások előlegét.
A Dante International céget az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) összesen 439 500 lejes bírsággal sújtotta 2024. január 1. és szeptember 1. között, a fogyasztók által benyújtott panaszok, illetve az intézmény ellenőrzései nyomán.
Bár előre sejteni lehetett, hogy az idei választási szuperévben minden eddiginél nagyobb összegeket emészt fel a folyamatos kampányadakozás, a becsültnél is több pénzt költött el a kormány – vallja Bálint Csaba, a BNR igazgatótanácsának régi-új tagja.
szóljon hozzá!