Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt
Norvégia megvédte címét a női kézilabda Európa-bajnokságon, mivel 27-25-re legyőzte Dániát a vasárnapi döntőben, Ljubljanában. A bronzérmet a társházigazda Montenegró szerezte meg.
2022. november 20., 23:572022. november 20., 23:57
2022. november 21., 00:282022. november 21., 00:28
A két csapat legutóbb szerdán találkozott egymással, a középdöntő utolsó fordulójában 31-29-re a dánok győztek. A fináléban mindkét együttes remek védekezéssel kezdett, és mivel támadásban a dánok voltak hatékonyabbak, a 13. percben már 7-3-ra vezettek. Dánia magabiztos, szervezett játéka egy ideig közel volt a tökéleteshez, a 21. percben 10-5-ös előnyben volt, a folytatásban azonban a norvégok egy 4-1-es sorozattal négy percen belül felzárkóztak.
A 44. percig felváltva születtek a gólok, ezután viszont óriási fordulat következett. A címvédő egy 9-2-es sorozattal zárta a meccset, mivel még keményebbé vált a védekezése, a csereként beállt Katrine Lunde bravúrosan védett, csapattársai pedig hatékonyabban támadtak és pontosabban lőttek. Norvégia az 54. percben vezetett először, és mivel a hajrában magabiztosabban kézilabdázott, megnyerte a rendkívül színvonalas finálét.
Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt
A meccs legjobbjának Nora Mörköt választották, aki nyolc találattal a mezőny legeredményesebbje volt, és ötven góllal a torna gólkirálya lett. A Győri Audi ETO KC kapusai közül a dán Sandra Toft 11, a norvég Silje Solberg kilenc, utóbbi honfitársa, Katrine Lunde négy védéssel zárt. Az eredményhirdetés keretein belül átadták a díjakat az álomcsapat tagjainak, köztük a magyar Klujber Katrinnak és a román Cristina Neagunak is.
A kontinenstornán Magyarország a 11., Románia a 12. helyen végzett, ami mindkét nemzeti csapat számára csalódást jelent.
Eredmény, döntő:
Norvégia-Dánia 27-25 (12-15)
-----------------------------
gólszerzők: Mörk 8, Breistöl 4, Aardahl, Oftedal, Ingstad, Reistad 3-3, Larsen Aune 2, Naes Andersen 1, illetve Vinter Burgaard 6, Friis 5, Jensen Östergaard 3, Tranborg, Petersen, Höjlund, R. Iversen 2-2, S. Iversen, Jörgensen, Möller 1-1
lövések/gólok: 45/27, illetve 43/25
gólok hétméteresből: 2/2, illetve 2/2
kiállítások: 6, illetve 4 perc
korábban:
a 3. helyért:
Montenegró-Franciaország 27-25 (13-12, 22-22, 24-23) - hosszabbítás után
A 2022-es Európa-bajnokság végeredménye:
-----------------------------------------
1. Norvégia, 2. Dánia, 3. Montenegró, 4. Franciaország, 5. Svédország, 6. Hollandia, 7. Németország, 8. Szlovénia, 9. Spanyolország, 10. Horvátország, 11. MAGYARORSZÁG, 12. Románia, 13. Lengyelország, 14. Svájc, 15. Szerbia, 16. Észak-Macedónia
A magyar női vízilabda-válogatott 13-9-re kikapott a görög csapattól a vasárnapi fináléban, ezzel ezüstéremmel zárt a kínai Csengtuban rendezett világkupa-szuperdöntőben.
Nyolcvanéves a Partium, Erdély, Románia egyik legszeretettebb és legsikeresebb futballcsapata, az Aradi UTA, azaz az Öreg Hölgy, amely – „stílusosan” – futballmeccsel ünnepelt pénteken este.
Pénteken ünnepli alapításának 80. évfordulóját Arad labdarúgócsapata, az UTA, és idén lesz 115 éve, hogy megszületett a klub egykori tulajdonosa, báró Neuman Ferenc. Piros Dénes nyugalmazott kémiatanár személyesen ismerte Feri bárót.
A Gyergyói HK nyerte a jégkorong Erste Ligát, miután a döntő hatodik mérkőzésén idegenben 3–1-re legyőzte az Csíkszeredai Sportklubot, ezzel összesítésben 4–2-vel zárta le a párharcot.
Két nagyszabású, több mint 1,168 milliárd lej értékű beruházással gyorsítja fel a román kormány a sportinfrastruktúra korszerűsítését.
Kialakult az elődöntő mezőnye, miután szerdán az Internazionale és az Arsenal jutott négy közé a labdarúgó Bajnokok Ligája negyeddöntős párharcából.
Április 18-án, pénteken ünnepli megalapításának 80. évfordulóját Arad első számú labdarúgócsapata. Az UTA a Sepsi OSK-val játszik bajnoki mérkőzést az évfordulón, de azt megelőzően egész héten különböző programokra várják a szurkolókat.
A Gyergyói HK házigazdaként 3-2-re nyert a Csíkszeredai Sportklub ellen a jégkorong Erste Liga döntőjének keddi, ötödik mérkőzésén.
Magyarország férfi vízilabda-válogatottja 18-15-re legyőzte a világbajnok horvát csapatot a világkupa podgoricai szuperdöntőjének vasárnap esti kisdöntőjében, és megszerezte a torna bronzérmét.
A kötöttfogásúak 87 kilogrammos súlycsoportjában világbajnoki címvédő Losonczi Dávid szombaton hatalmas csatában legyőzte az olimpiai címvédő bolgár ellenfelét, ezzel aranyérmet nyert a somorjai birkózó Európa-bajnokságon. Vitek Dárius bronzérmet nyert.
szóljon hozzá!