2010. április 21., 10:162010. április 21., 10:16
Marian Iancu, a Temesvár tulajdonosa a lefújás után hevesen támadta Augustus Constantin játékvezetőt, aki még a mérkőzés első percében nem ítélt meg egy jogos tizenegyest a hazaiaknak. Iancuék elmélete szerint a bírónak „kötelessége volt támogatni a CFR-t”, mert ez esetben Emil Boc miniszterelnök, Kolozsvár korábbi polgármestere majd közbenjár a sípmester édesapjának, Gheorghe Constantinnak ügyében, aki a tavalyi megvesztegetési botrány egyik vádlottja.
Iancu azzal együtt indított hadjáratot Augustus Constantin ellen, hogy a játékvezető a hajrában pár perc leforgása alatt két sárga lapot is felmutatott Nuno Clarónak – másodszor a hírek szerint színészkedés miatt, miközben előzetesen a kapus támadásáért szabadrúgást ítélt meg a CFR-nek. Az első félidőben csak a védekezéssel törődő kolozsváriak ekkor 1-0-ra vezettek Deac szemfüles találatának köszönhetően, aki a második félidőben egy lepattanó lövés után szinte az alapvonalról lőtt kapufás gólt. A találat után még inkább a védekezésre összpontosító vendégek a kiállítás miatt a portugál középhátvédre bízták kapujuk felügyeletét, aki a cserekapus, Stăncioiu mezében magabiztosan végezte alkalmi feladatát, és a bíró által hosszabbításként felmutatott 7 perc végén bravúrral tolt ki egy lövést a felső léc alól. Augustus Constantin azonban úgy gondolta, a szöglet még belefér, Alexa pedig a beadás utáni kavarodásban végül senkitől sem zavartatva fejelt védhetetlenül a vinklibe.
A hazaiak számára szerencsés végjáték nem nyugtatta meg Iancut, aki nyilatkozataiban a CFR-t sem kímélte: „Arra büszke vagyok, hogy játékunkkal megaláztuk az úgymond bajnokot. Erre a bajnokmásolatra futballbefektetőként sohasem leszek büszke, hiszen semmilyen esetben sem nyerik meg dicséretre méltóan a bajnokságot. Korábban sem érdemelték meg a Román Kupa-győzelmeket és a bajnoki címet”. Iuliu Mureşan, a CFR elnöke erre azt válaszolta, ha mindenki úgy beszélne, mint az áldozat szerepében tetszelgő Marian Iancu, akkor „késelésekig és lincselésekig” jutnának. A kolozsvári klubvezető inkább Nuno Claróra haragudott, aki szerinte viselkedésével megfosztotta csapatát a győzelemtől. Így gondolta Andrea Mandolini vezetőedző is, aki mindent összevetve elégedett volt az eredménnyel. „Erős csapattal kerültünk szembe, amelynek talán ez volt az utolsó esélye a bajnoki címre. Gratulálok a Temesvárnak, mert nagy meccset játszott. Sokat hibáztunk, de a szerzett ponttal elégedett vagyok, sőt örülök neki” – tette hozzá az olasz tréner.
A Kolozsvári CFR a temesvári döntetlennel négypontosra növelte előnyét a táblázaton az 52 pontos Steauával szemben. Az FC Vaslui hétfőn nem zárkózott fel, hiszen meglepetésre 1-0-ra kikapott a vendég Craiovai U-tól. A hátralévő hat fordulóban a CFR sorrendben a Gyulafehérvárral (otthon), az Astrával – amelynél tegnap Marin Barbu váltotta Nicolo Napolit a kispadon – (idegenben), a Vasluijal (o.), a Craiovával (id.), az Internaţionallal (o.) és a Ceahlăullal (id.) játszik, míg a Steaua a hétvégi Temesvár elleni hazai öszszecsapása után ugyanezekkel a csapatokkal küzd meg – leszámítva a Ceahlăult – ugyanebben a sorrendben, csak a házigazda szerepe cserélődik fel.
A nagykárolyi Kovács Istvánra bízták az idei Bajnokok Ligája döntőjének vezetését – jelentette be hivatalos felületein a Román Labdarúgó-szövetség. Kovácsnak négy éven belül ez lesz a harmadik európai kupadöntője.
Másodszor is legyőzte a Nagyváradi VSK a bukaresti Dinamo együttesét a román vízilabda-bajnokság elődöntőjében, ezzel bejutott a Szuperliga fináléjába. A bajnoki döntőben a címvédő Steaua ellen küzdenek meg Vancsik Leventéék a vízilabda-trófeáért.
A Magyar Labdarúgó Szövetség 2030 júniusáig meghosszabbította Marco Rossi szövetségi kapitány szerződését.
A Paris Saint-Germain hazai pályán 2-1-re legyőzte az Arsenalt a labdarúgó Bajnokok Ligája elődöntős párharcának szerdai visszavágóján, így május 31-én a kedden fináléba jutott Internazionaléval csap majd össze a trófeáért a müncheni Allianz Arénában.
A Hajduk Split és a Dinamo Zagreb labdarúgócsapatának szurkolói összecsaptak Splitben, a két együttes mérkőzése után pedig rátámadtak a rendőrökre. A hatóságok 198 focidrukkert vettek őrizetbe – közölte vasárnap a Split-Dalmát megyei rendőrség.
A 15 székely jégkorongossal felálló Románia válogatottja búcsúzott a divízió I/A-osztálytól, ahova pénteken a litvánok kerültek fel.
Panaszáradattal „megalapozott” különleges jegyértékesítési szabályokat közölt a Kolozsvári CFR labdarúgócsapata a városi rivális U elleni szombati bajnoki derbi előtt.
Szoboszlai Dominik azt mondta, egész Magyarországnak küldi ezt a sikert, miután – első magyarként – vasárnap bajnok lett a Liverpoollal az angol labdarúgó Premier League-ben.
A magyar válogatott csapatkapitánya, Szoboszlai Dominik csapata, az éllovas Liverpool 5–1-re legyőzte a vendég Tottenham Hotspurt az angol labdarúgó Premier League 34. fordulójában, ezzel elhódította a bajnoki címet.
Aranyérmes lett Özbas Szofi a podgoricai cselgáncs Európa-bajnokságon, miután a 70 kilogrammos súlycsoport pénteki döntőjében ipponnal legyőzte a görög Eliszavet Telcidut.