Bajnokok Ligája: az Inter és a PSG csap össze a döntőben

Bajnokok Ligája

Irány a Bajnokok Ligája döntője. A Paris Saint-Germain szerdán hazai pályán 2-1-re legyőzte az Arsenalt

Fotó: facebook/PSG - Paris Saint-Germain

A Paris Saint-Germain hazai pályán 2-1-re legyőzte az Arsenalt a labdarúgó Bajnokok Ligája elődöntős párharcának szerdai visszavágóján, így 3-1-es összesítéssel továbbjutott és május 31-én a kedden fináléba jutott Internazionaléval csap majd össze a trófeáért a müncheni Allianz Arénában.

MTI

2025. május 08., 09:302025. május 08., 09:30

A francia együttes 2020 után jutott be újra a Bajnokok Ligája döntőjébe.

A visszavágóra egygólos hátrányban érkező Arsenal lépett fel az első perctől kezdve támadólag, erre azonban láthatóan számított és jól fel is készült a PSG, amely a saját tizenhatosán belül, illetve annak vonalában kifejezetten zárt védekezést valósított meg. A kapuban Donnarumma parádézott, többször is nagyot védett, de számos alkalommal nem is kellett közbeavatkoznia, mert a védelem megakadályozta, hogy az angol együttes játékosai helyzetbe kerüljenek.

Az első negyedóra észak-londoni nyomása lassacskán enyhülni látszott, sőt, a 17. percben Kvarachelia révén a párizsi alakulat a kapufát találta el.

A szorításból kiszabaduló PSG egyre felszabadultabbá vált, lendületes ellentámadásai komoly veszélyt jelentettek az Arsenal kapujára, mégsem egy ilyen akció után vált még nehezebbé az angolok helyzete. A 27. percben ugyanis egy bal oldali szabadrúgást követően nem sikerült felszabadítani a védőknek, a labda a tizenhatos előtt helyezkedő Fabián Ruizhoz került, aki előbb megszelídítette, majd egy pattanás után kiváló technikával kilőtte a kapu bal sarkát.

Néhány perccel később végleg eldönthette volna a párharcot a PSG, Barcola azonban ziccerben túl sokat várt, így a becsúszó Rice a lövés pillanatában szerelni tudta. A folytatásban a szünetig jellemzően csapkodóvá vált a játék, nagy volt a küzdelem, de a kapuk nem forogtak veszélyben.

Fordulás után az Arsenal visszafogottabb és valamelyest megfontoltabb játékot próbált megvalósítani, így viszont jóval veszélytelenebb volt, igaz, ehhez a párizsiak változatlanul kiválóan működő védekezése is hozzájárult.

A hazaiak egy-egy ellentámadásból ismét közel kerültek néhányszor a vendégek kapujához, de az eredményes befejezés nem jött össze nekik. A 60. perchez közeledve szinte egymást érték az Arsenal-szögletek, majd Saka próbálkozott egy nagyszerű lövéssel, de Donnarumma megint bravúrral a keresztléc fölé tolta a labdát. A 67. percben aztán a játékvezető váratlanul jelezte, hogy egy percekkel korábbi szituáció miatt videobírós ellenőrzésre kerül sor, kiment az oldalvonalnál lévő monitorhoz, majd kezezés miatt büntetőt ítélt a hazaiak javára.

A meccs és a párharc viszont nem dőlt el, Vitinha ugyanis ritka gyenge módon próbált tizenegyest rúgni, Raya pedig könnyedén védett.

Fel sem ocsúdhatott viszont az Arsenal, gyakorlatilag megpecsételődött a sorsa:

egy kósza párizsi akció végén megint nem tudott felszabadítani az angolok védelme, a helyzetet pedig Hakimi ismerte fel, aki 15 méterről nagyszerű lövéssel vette be a kaput.

A hajrát az tette izgalmassá, hogy Saka révén egy némileg szerencsés körülmények között szerzett góllal csökkentett a hátrányából az észak-londoni csapat, de ennél többre már nem futotta az erejéből.

Bajnokok Ligája, elődöntő, visszavágó:

Paris Saint-Germain (francia) – Arsenal (angol) 2-1 (1-0)

Párizs, Parc des Princes, v.: Felix Zwayer (német)

  • gólszerzők: Fabián Ruiz (27.), Hakimi (72.), illetve Saka (76.)
  • sárga lap: Nuno Mendes (18.), Kvarachelia (86.), illetve Rice (26.), Lewis-Skelly (56.), Calafiori (86.), Saka (86.)

Továbbjutott: a PSG, kettős győzelemmel, 3-1-es összesítéssel.

  • Paris Saint-Germain:
    Donnarumma - Hakimi, Marquinhos, Pacho, Nuno Mendes (G. Ramos, 88.) – Joao Neves, Vitinha, Fabián Ruiz – Barcola (Dembélé, 70.), Doué (Hernández, 74.), Kvarachelia
  • Arsenal:
    Raya - J. Timber (White, 83.), Saliba, Kiwior, Lewis-Skelly (Calafiori, 68.) – Ödegaard, Partey – Rice – Saka, Merino, Martinelli (Trossard, 69.)
szóljon hozzá! Hozzászólások

Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2025. augusztus 22., péntek

Konferencia-liga: csúnyán elpáholták a Kolozsvári CFR-t, Dan Petrescu ott is hagyta a csapatot

Nem csupán a svéd Häcken elleni meccset vesztette el a Kolozsvári CFR a labdarúgó Konferencia-liga rájátszásának első körében, hanem az edzőjét is: a megalázó, 7-2-es vereség után Dan Petrescu bejelentette a lemondását.

Konferencia-liga: csúnyán elpáholták a Kolozsvári CFR-t, Dan Petrescu ott is hagyta a csapatot
2025. augusztus 20., szerda

Belekötött a Román Labdarúgó-szövetség az FK Csíkszeredába, amiért a Székelyföldet népszerűsítette egy meccs előtt

Eljárást indít a Román Labdarúgó-szövetség (FRF) az FK Csíkszereda ellen, amiért a klub a Craiovai Universitatea elleni, egyébként 2-1-re elvesztett vasárnapi hazai mérkőzés előtt a Székelyföldet népszerűsítette.

Belekötött a Román Labdarúgó-szövetség az FK Csíkszeredába, amiért a Székelyföldet népszerűsítette egy meccs előtt
2025. augusztus 20., szerda

Bajnokok Ligája-rájátszás: Jól kezdett a Ferencváros, de a szünet után jött a hideg zuhany

Az első félidő után még vezetett a Ferencváros az azeri Qarabag ellen kedd este a Groupama Arénában a labdarúgó Bajnokok Ligája rájátszásának első mérkőzésén, szünet után azonban fordított az ellenfél, és 3-1-re nyert.

Bajnokok Ligája-rájátszás: Jól kezdett a Ferencváros, de a szünet után jött a hideg zuhany
2025. augusztus 16., szombat

Férfi kosárlabda vb-előselejtező: románveréssel jutott tovább a magyar válogatott

A magyar férfi kosárlabda-válogatott 86-66-ra legyőzte Romániát szombaton Szolnokon a világbajnoki előselejtező harmadik fordulójában, ezzel továbbjutott a csoportjából.

Férfi kosárlabda vb-előselejtező: románveréssel jutott tovább a magyar válogatott
2025. augusztus 15., péntek

Jól haladnak a kézdivásárhelyi uszoda építésével (fotókkal)

Terv szerint haladnak Kézdivásárhely modern kori története legnagyobb beruházásával, a fedett uszoda építésével, így jelen állás szerint jövőre elkészülhet a sportlétesítmény.

Jól haladnak a kézdivásárhelyi uszoda építésével (fotókkal)
2025. augusztus 13., szerda

Bejutott a Ferencváros a BL-selejtező rájátszásába

A Ferencváros bejutott a labdarúgó Bajnokok Ligája-selejtező negyedik, utolsó fordulójába, mivel 3-0-ra nyert a bolgár PFC Ludogorec ellen a harmadik kör keddi, hazai visszavágóján.

Bejutott a Ferencváros a BL-selejtező rájátszásába
2025. augusztus 07., csütörtök

Bojkottálták a temesvári focicsapat játékosai és szurkolói az Iliescu halála miatt megtartott gyászszünetet

Bojkottálták a Temesvári Politehnica labdarúgócsapatának játékosai a Ion Iliescu egykori államfő halála miatt elrendelt egyperces gyászszünetet a csapat Mercyfalva elleni szerdai kupamérkőzésén.

Bojkottálták a temesvári focicsapat játékosai és szurkolói az Iliescu halála miatt megtartott gyászszünetet
2025. augusztus 07., csütörtök

Kosárlabda: magyar vereséget hozott a románok elleni nagyváradi világbajnoki előselejtező

A magyar férfi kosárlabda-válogatott remek kezdés után sima vereséget szenvedett szerdán a román csapattól Nagyváradon a világbajnoki előselejtezőben.

Kosárlabda: magyar vereséget hozott a románok elleni nagyváradi világbajnoki előselejtező
2025. augusztus 04., hétfő

Pászka Lóránd a Fradiból „hazatért” Csíkszeredába

Pászka Lóránd hétfőn távozott a magyar bajnoki címvédő Ferencváros labdarúgócsapatától és a román élvonal újoncához, az FK Csíkszeredához igazolt.

Pászka Lóránd a Fradiból „hazatért” Csíkszeredába
2025. augusztus 03., vasárnap

Norris nyerte a 40. futamot a Hungaroringen

A világbajnoki pontversenyben második Lando Norris, a McLaren brit versenyzője nyerte a 40. Forma-1-es Magyar Nagydíjat vasárnap Mogyoródon.

Norris nyerte a 40. futamot a Hungaroringen
Norris nyerte a 40. futamot a Hungaroringen
2025. augusztus 03., vasárnap

Norris nyerte a 40. futamot a Hungaroringen