Elkezdődhetnek a stadionfelújítások a 2020-as Eb-re

Márciusban kezdődhet el a bukaresti Ghencea-stadion felújítása – nyilatkozta szerdán a DigiSportnak Marius Lăcătuș, a létesítményt felügyelő Steaua Katonai Sportklub (CSA) újonnan létrehozott labdarúgó-szakosztályának technikai igazgatója.

Vásárhelyi-Nyemec Réka

2017. február 01., 18:092017. február 01., 18:09

A korábbi válogatott futballista úgy tudja, hogy szinte teljesen átalakítják az 1974-ben felavatott, majd 1996-ban renovált, 30 ezer férőhelyes stadiont, hogy az megfeleljen a 2020-as labdarúgó-Európa-bajnokság társházigazdájaként tett vállalásoknak.

Románia, mint ismeretes, korábban a bukaresti Național Arénával pályázva nyerte el a jubileumi seregszemle három csoportmérkőzésének és egy nyolcaddöntős összecsapásának a rendezési jogát, ám ehhez komoly infrastrukturális fejlesztéseket ígértek. A Steaua-stadion mellett a Ștefan cel Mare úti, 20 ezer férőhelyes Dinam-aréna, a 18,4 ezer férőhelyes giulești-i Rapid-stadion, valamint a 8 ezer férőhelyes Arcul de Triumf-i stadion is felújításra vár abból a 105 millió euróból, amit erre a célra korábban elkülönítettek. A Ziare.com úgy tudja, hogy a Steaua stadionjának 45 millió eurós költségvetéssel tervezett modernizálását a „vasutasok\" létesítménye követi majd év végén, 27,6 millió euróból.

Magyarországon, mint ismeretes, Budapest ad otthont három csoportmérkőzésnek és egy nyolcaddöntős összecsapásnak, míg az összesen 13 ország 13 városa közül Londonban lesz az elődöntő és a döntő.

2024. augusztus 12., hétfő

Földet ért a magyar aranygép, Milák Kristóf is mikrofont ragadott

Több mint ezerfős lelkes tömeg, rokonok, barátok, szurkolók és a média munkatársai fogadták a párizsi olimpiáról az aranygéppel, valamint korábban hazatért magyar olimpikonokat hétfő délután a Puskás Szoborparkban.

Magyarország a régiónk „olimpiai bajnoka”, mindenhol jól fizetnek az érmek és a pontos helyezések

Bár az előző szerepléshez képest egy bronzéremmel kevesebbet szerzett, Magyarország a közép-kelet-európai régió „olimpiai bajnoka”.

Búcsú Párizstól: kialudt a láng, véget ért a 2024-es nyári olimpia

A Stade de France-ban a vasárnapi záróünnepségen kialudt a láng, ezzel véget ért a XXXIII. nyári olimpia Párizsban.

2024. augusztus 11., vasárnap

Magyarország küldöttsége 19, Romániáé 9 éremmel tér haza Párizsból

Záróakkordjához közeledik a 2024-es párizsi olimpia, amelyről a magyar küldöttség összesen 19, a román versenyzők pedig kilenc éremmel térhetnek haza.

Diadal az olimpia zárónapján: aranyérmet nyert öttusában Gulyás Michelle Párizsban

Gulyás Michelle parádés teljesítményt nyújtva aranyérmet nyert, Guzi Blanka pedig a kombinált számban jelentősen előre lépve negyedik lett a párizsi olimpia öttusaversenyén.

Birkózásban sem lett meg a bronz: a Magyarországot képviselő Muszukajev ötödik helyen végzett

A szabadfogású birkózók 65 kilogrammos súlycsoportjában szereplő Muszukajev Iszmail elveszítette a bronzmérkőzést, így az ötödik helyen végzett a párizsi olimpia vasárnapi zárónapján.

Nem lett meg a bronz: büntetőpárbajban legyőzték a magyar férfi vízilabda-válogatottat az amerikaiak

Az Egyesült Államok lett a férfi vízilabda bronzérmese a párizsi olimpián, a magyar csapata negyedik helyen végzett.

2024. augusztus 10., szombat

A román bajnokcsapathoz igazolt a magyar válogatottal olimpiai 6. kézilabdázó

Pásztor Noémi olimpikon kézilabdázó a román bajnoki címvédő Bukaresti CSM csapatához igazol a Gazeta Sporturilor című portál szombati beszámolója szerint.

Kiperelte a bronzérmet Ana Maria Bărbosu tornász számára a sportdöntőbíróságon a román sportági szövetség

A Nemzetközi Sportdöntőbíróság (CAS) a Román Tornaszövetség (FRG) és a Román Olimpiai és Sportbizottság beadványai alapján úgy döntött, hogy a párizsi olimpiai játékok talajtornája versenyén a bronzérem Ana Maria Bărbosu román tornászt illeti meg.

Az ötödik helyen végzett a magyar női vízilabda-válogatott

A magyar női vízilabda-válogatott az ötödik helyen végzett a párizsi olimpián, amelynek szombati helyosztóján ötméteresekkel 15-12-re legyőzte az olasz csapatot.