Döntős Spanyolország, búcsúznak a franciák az Európa-bajnokságtól

Fotó: Filip Singer/EPA/Agerpres

A franciák számára kedvező első tizenöt perc után Spanyolország hamar átvette a vezetést, kettő-egyre verte a kék-fehéreket, ezzel az Európa-bajnokság döntőjébe verekedve magát.

Krónika

2024. július 09., 23:562024. július 09., 23:56

2024. július 10., 01:032024. július 10., 01:03

A spanyol labdarúgó-válogatott hátrányból fordítva 2-1-re legyőzte a francia csapatot a németországi Európa-bajnokság Münchenben játszott keddi elődöntőjében, ezzel története során ötödik alkalommal jutott be a fináléba a kontinensviadalon.

A mérkőzést a világbajnoki ezüstérmes franciák kezdték jobban, korán megszerezték a vezető gólt Kolo Muani fejesével, Spanyolország viszont Lamine Yamal és Dani Olmo találataival négy perc alatt fordított.

Yamal 16 évesen és 362 naposan az Eb-k történetének legfiatalabb gólszerzőjévé vált.

A spanyolok 1964, 1984, 2008 és 2012 után játszhatnak ismét a trófeáért – írja az MTI.

A spanyol válogatott ellenfele a szerdai Anglia-Hollandia elődöntő továbbjutója lesz a vasárnapi, berlini fináléban.

Eredmény, elődöntő:
Spanyolország-Franciaország 2-1 (2-1)
-------------------------------------
München, Allianz Aréna, 66 ezer néző, v.: Slavko Vincic (szlovén)
gólszerzők: Yamal (21.), Olmo (25.), illetve Kolo Muani (9.)
sárga lap: Jesús Navas (14.), Yamal (91.), illetve Tchouameni (60.), Camavinga (89.)

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2024. augusztus 09., péntek

Tizennyolc évesen megszerezte az első magyar aranyat tekvondóban Márton Viviana

Aranyérmet szerzett Márton Viviana a női tekvondósok 67 kilogrammos versenyének döntőjében a 2024-es párizsi nyári olimpián pénteken este.

Megbosszulták magukat a hibák, a bronzcsata maradt a férfi vízilabda-válogatottnak

A magyar férfi vízilabda-válogatott 9-8-as vereséget szenvedett a világbajnok horvát csapattól a párizsi olimpia pénteki elődöntőjében, így a bronzéremért játszhat.

Micsoda pódium: magyar ezüst- és bronzérem női kajak kettes 500 méteren – Ezüstérmes a Nádas, Tótka férfi kajak kettes

Ezüstérmet nyert a Csipes Tamara, Gazsó Alida Dóra kajakos páros 500 méteren a párizsi olimpián, a Pupp Noémi, Fojt Sára kettős pedig nagy izgalmak után a németekkel holtversenyben harmadik lett.

Megcsinálták: magyar arany és bronz nyíltvízi úszásban a párizsi olimpián

Rasovszky Kristóf arany-, Betlehem Dávid bronzérmet szerzett nyíltvízi úszásban a párizsi olimpián.

2024. augusztus 08., csütörtök

Bronzérmet szerzett az olimpiai újoncokkal felálló magyar női kajak négyes 500 méteren

Nagyszerű versenyzéssel bronzérmet nyert a magyar női kajak négyes 500 méteren a párizsi olimpián.

Újabb ezüstéremmel gyarapodott Románia párizsi olimpiai gyűjteménye

Ezüstérmet nyert Mihaela Valentina Cambei a női súlyemelők 49 kilogrammos kategóriájában a párizsi olimpián.

2024. augusztus 07., szerda

Vogel Soma kivédte az olaszok szemét, elődöntős a vízilabda-válogatott

A magyar férfi vízilabda-válogatott ötméteresek után 12-10-re legyőzte az olasz csapatot a párizsi olimpiai szerdai negyeddöntőjében, ezzel bejutott a legjobb négy közé.

2024. augusztus 06., kedd

Közel volt a bravúr, de kikapott a bírói ellenszélben küzdő női pólóválogatott Amerikától a negyeddöntőben

A magyar női vízilabda-válogatott 5-4-es vereséget szenvedett a címvédő amerikai csapattól a párizsi olimpia keddi negyeddöntőjében, így az 5-8. helyért folytathatja szereplését.

Minden fronton támadja a román női tornászokat sújtó olimpiai bíráskodást a szakszövetség

A Román Torna Szövetség (FRG) bejelentette, hogy felkérte a nemzetközi szakszövetséget, vizsgálja meg a párizsi olimpiai játékok talajdöntőjében elkövetett vélelmezett bírói hibát.

Nem lett meg a svédcsavar: lemaradtak az olimpiai elődöntőről a női kézisek

Kikapott Svédországtól a keddi negyeddöntőben, így nem jutott elődöntőbe a magyar válogatott a párizsi nyári olimpia női kézilabdatornáján.