Szöllősi György és Gera Zoltán
Fotó: Beliczay László
Gera Zoltán korábbi magyar válogatott futballista az idei Tusványos egyik sokak által várt meghívottja volt: a hőség ellenére megtelt csütörtökön a Buzánszky Jenő Sportterasz (sőt a sátoron kívül is népes tömeg gyűlt össze), ahol Szöllősi György, a Nemzeti Sport főszerkesztője faggatta a magyar labdarúgás egyik kiemelkedő személyiségét.
2022. július 21., 17:072022. július 21., 17:07
Bár Gera Zoltán, aki 15 évet játszott a magyar válogatottban, régóta tervezte, hogy ellátogat a „hírhedt” Tusványosra, idén jutott el először a rendezvényre. Ugyanakkor tavaly már sikerült megejtenie egy magánjellegű székelyföldi látogatást, melyen elmondása szerint megtapasztalta a messze földön híres székely vendégszeretet is.
– mondta mostani érkezése kapcsán, hozzátéve, örül, hogy végre eljutott a rendezvényre.
Fotó: Beliczay László
A beszélgetés felvezetőjében szó esett a szerdai Ferencváros–Slovan meccsről is, melynek kapcsán Gera elmondta, hogy természetesen szurkolt volt csapatának, izgult értük, és az első Fradi-gól után valamelyest meg is nyugodott. A fordulat ellenére (a pozsonyi alakulat végül 2-1-re nyert idegenben a Bajnokok Ligája második selejtezőkörének első mérkőzésén) is úgy véli, hogy a Fradi jobban játszott a meccsen és reméli, hogy sikerül majd javítani az eredményen a visszavágón.
Fotó: Beliczay László
A Ferencváros kapcsán azt is elmesélte – saját tapasztalatai alapján – hogy egy olyan klubcsapat, ahol a szurkolótábor, a szurkolók elvárása jelent egyfajta kontrollt, nem hagyják a játékosoknak, hogy lazítsanak, dolgozni kell és eredményeket felmutatni.
Fotó: Beliczay László
A saját pályája kapcsán felidézte, hogy viszonylag későn, csak 16 évesen kezdett el komolyan futballozni, és akkor a labdarúgás egy fajta kiutat jelentett számára, ugyanis kamaszként abbahagyta a sportot, az iskolát is.
Nézői kérdésre elmondta, hogy szép gólja, illetve látványos gólörömei gyerekkorából, a játszótérről származnak, ott gyakorolta a meccseken spontán bevetett mozdulatait. Gera azt is elmesélte, hogy
Fotó: Beliczay László
Ennek kapcsán elmondta, hogy az elsődleges feladatuk az utánpótlás kinevelése, ami sokszor nehéz, mert a magyar élvonalból és másodosztályból érkeznek hozzájuk játékosok, néha nem megfelelő felfogással, úgy hogy nagyon sokat gondolnak magukról. Hozzátette, hogy az ő idejében, illetve amikor ő volt U21-es kategóriában, a technika sokkal fontosabb volt, mint a taktika, így jó a mai fiatalok taktikai felkészültségét, gondolkodását látni.
Szöllősi György kérdésére, hogy kik azok a nevek, akikről valószínűleg sokat fogunk még hallani a jövőben, Gera elmondta, hogy nem szabad túl korán ítélkezni, illetve sokakban lassabban veszik észre a potenciált. Másfelől a személyiség, a belső motiváció is fontos tényezők a konkrét készségek, képességeken túl, ezekre is figyelni kell a fiataloknál.
Fotó: Beliczay László
„Az, hogy az országomat képviselhettem az Európa-bajnokságon, az a pályafutásom csúcsa volt” – mondta, hozzátéve, hogy akkor, az Eb nyomán döntött úgy, 97 válogatott meccs után, hogy visszavonul. Kiemelte, hogy a válogatottbeli sikerek sokkal többet adtak neki, mint a Premier League-ben szerzett tapasztalatai.
Fotó: Beliczay László
Hozzátette,
A mostani magyar válogatott kapcsán kiemelte, hogy nagyon jó nézni a játékukat, jó látni az egységüket, illetve azt, hogy nincs pánikolás, amikor védekezni kell, illetve hozzátette, hogy Marco Rossi szövetségi kapitánynál jó kezekben vannak.
A magyar női vízilabda-válogatott 13-9-re kikapott a görög csapattól a vasárnapi fináléban, ezzel ezüstéremmel zárt a kínai Csengtuban rendezett világkupa-szuperdöntőben.
Nyolcvanéves a Partium, Erdély, Románia egyik legszeretettebb és legsikeresebb futballcsapata, az Aradi UTA, azaz az Öreg Hölgy, amely – „stílusosan” – futballmeccsel ünnepelt pénteken este.
Pénteken ünnepli alapításának 80. évfordulóját Arad labdarúgócsapata, az UTA, és idén lesz 115 éve, hogy megszületett a klub egykori tulajdonosa, báró Neuman Ferenc. Piros Dénes nyugalmazott kémiatanár személyesen ismerte Feri bárót.
A Gyergyói HK nyerte a jégkorong Erste Ligát, miután a döntő hatodik mérkőzésén idegenben 3–1-re legyőzte az Csíkszeredai Sportklubot, ezzel összesítésben 4–2-vel zárta le a párharcot.
Két nagyszabású, több mint 1,168 milliárd lej értékű beruházással gyorsítja fel a román kormány a sportinfrastruktúra korszerűsítését.
Kialakult az elődöntő mezőnye, miután szerdán az Internazionale és az Arsenal jutott négy közé a labdarúgó Bajnokok Ligája negyeddöntős párharcából.
Április 18-án, pénteken ünnepli megalapításának 80. évfordulóját Arad első számú labdarúgócsapata. Az UTA a Sepsi OSK-val játszik bajnoki mérkőzést az évfordulón, de azt megelőzően egész héten különböző programokra várják a szurkolókat.
A Gyergyói HK házigazdaként 3-2-re nyert a Csíkszeredai Sportklub ellen a jégkorong Erste Liga döntőjének keddi, ötödik mérkőzésén.
Magyarország férfi vízilabda-válogatottja 18-15-re legyőzte a világbajnok horvát csapatot a világkupa podgoricai szuperdöntőjének vasárnap esti kisdöntőjében, és megszerezte a torna bronzérmét.
A kötöttfogásúak 87 kilogrammos súlycsoportjában világbajnoki címvédő Losonczi Dávid szombaton hatalmas csatában legyőzte az olimpiai címvédő bolgár ellenfelét, ezzel aranyérmet nyert a somorjai birkózó Európa-bajnokságon. Vitek Dárius bronzérmet nyert.
szóljon hozzá!