A 23 éves Juan Manuel Montes az első illegális bevándorló, akit Donald Trump elnöki beiktatása óta deportáltak a hatóságok az Egyesült Államokból.
2017. április 19., 14:432017. április 19., 14:43
2017. április 19., 21:562017. április 19., 21:56
A magyar közmédia az USA Today-re hivatkozva jelentette, hogy ő volt az első migráns, aki átmeneti védelemért folyamodott a jogszerű deportálás ellen, most viszont hazaküldik Mexikóban élő családjához. A férfi 9 évesen érkezett az Egyesült Államokba, Barack Obama regnálása idején folyamodott „deportálási tartózkodásért\" (deportation stay), amit olyankor szoktak igényelni, ha egy bíróság már a hazaküldés mellett döntött, de a bevándorló szeretné az összes jogi és egyéb lehetőséget megpróbálni a maradás érdekében.
Montes-t egyébként eddig négyszer ítélte el a bíróság: bolti lopásért tavaly januárban, az utóbbi három hónapban pedig háromszor kapták el jogosítvány nélküli vezetésért.
A férfit februárban megtalálta egy bevándorlási ügynök a kaliforniai Calexicóban, aki semmilyen módon nem tudta azonosítani magát. Állítólag azt mondta, hogy „véletlenül\" barátja kocsijában hagyta az iratait, három órával később viszont már visszaszökött Mexikóba családjához.
Az illegális bevándorló úgy nyilatkozott a USA Today-nek: egyik ismerőse azt mondta, hogy deportálni fogják, egy másik viszont azt, hogy semmi sem fog történni. Azt hitte, ha kimarad mindenféle balhéból, akkor nem lesz gond. Mint elmondta, „meglepetésként érte”, hogy a törvényt végrehajtják. Becslések szerint 11 millió illegális bevándorló tartózkodik az USA-ban.
Megkezdődött Ankarában Orbán Viktor miniszterelnök és Recep Tayyip Erdogan török államfő tárgyalása – tájékoztatta az MTI-t Havasi Bertalan, a miniszterelnök sajtófőnöke a helyszínről.
A Románia és Bulgária teljes jogú schengeni csatlakozásáról szóló döntés a magyar nemzeti érdekeket is szolgálja – jelentette ki Szijjártó Péter magyar külügyminiszter a csütörtöki döntést kommentálva.
Nehezen haladnak a koalíciós tárgyalások az Európa-párti kormány megalakítására készülő négy párt között, így már annak a lehetősége is felmerült, hogy sorsolással döntsék el, melyik minisztérium melyik párthoz kerül – legalábbis egyes sajtóértesül&
Hosszú évek várakozása után végre teljes körű bebocsátást nyer Románia a schengeni „elitklubba”: az EU belügyminiszterei csütörtöki, brüsszeli ülésükön rábólintottak a teljes körű román és bolgár csatlakozás
Szíriában az Aszad-rezsimet megdöntő iszlamista lázadók sikere nyomán egyre nagyobb annak a veszélye, hogy az Iszlám Állam (ISIS) nevű terrorszervezet is új erőre kap.
A Donyecki területen lévő Pokrovszk városában, a frontvonalban zajló harcok „kivételesen kemények”, és Ukrajna katonai vezetésétől „nem szokványos döntések” meghozatalát követelik meg – mondta Olekszandr Szirszkij főparancsnok szerdán.
Jóváhagyhatja csütörtöki brüsszeli ülésén Románia – és Bulgária – teljes körű Schengen-csatlakozását az EU Bel- és Igazságügyi Tanácsa. A két ország mintegy 15 éve vár bebocsátást a határellenőrzés nélküli övezetbe, ám a román és a bolgár állampolgárok.
A magyar EU-elnökség végén újabb erőfeszítéseket tettünk a béke érdekében – írta az X közösségi portálon Orbán Viktor magyar miniszterelnök szerdán. Hozzátette: karácsonyi tűzszünetet javasolta, de az ukrán elnök visszautasította ezt.
Temesvár 1989 címmel nyílt kiállítás szerdán Budapesten a Magyar Nemzeti Múzeum kertjében. A tárlat a 35 évvel ezelőtti romániai rendszerváltó események első lángjának, a temesvári forradalomnak állít emléket.
Orbán Viktor miniszterelnök telefonon tárgyalt Vlagyimir Putyin orosz elnökkel – tájékoztatta az MTI-t Havasi Bertalan, a miniszterelnök sajtófőnöke szerdán.