Valamikor Erdély egyik népszerű fürdővárosa volt Marosújvár, az Erdély legnagyobb sóhegyén fekvő Fehér megyei települést azonban mintha kitörölték volna az ország turisztikai térképéről.
2017. február 28., 13:272017. február 28., 13:27
Ezen az állapoton szeretne változtatna a helyi és a megyei önkormányzat: összesen 8,4 millió eurót fektetnének be egy gyógyüdülési központba, amelyben gyógyfürdő, kezelőközpont, medencék, spa, vendéglátóipari egységek és különféle, kikapcsolódásra alkalmas létesítmények is helyet kapnának.
A tervek szerint 2020-tól kereshetnék fel a gyógyulni vagy kikapcsolódni vágyók az új, több mint 10 ezer négyzetméteresre tervezett központot, amelynek építési munkálatai néhány hónapon belül el is kezdődhetnek. „Ez a létesítmény nem fogja megoldani a lakosság gazdasági vagy szociális gondjait, de megadja a rajtjelzést egy, a csaknem korlátlan természeti erőforrásokon alapuló gazdasági fejlődés beindulásához” – nyilatkozta Silviu Vinţeler, Marosújvár polgármestere, aki úgy véli, a komplexum csak egy első lépés egy nagyobb projektből.
A Wikipédia szerint a Maros bal partján, Tordától 24 kilométerre délre, Nagyenyedtől 21 kilométerre északkeletre fekvő fürdőhely úgy alakult ki, hogy a 19. század végén a sóbányák mellett sós vizes források fakadtak. A víz gyógyhatását kihasználva a fürdő bevétele 1884 és 1897 között meghatszorozódott. Az 1910-ben készült fürdőépületet azonban a tulajdonos 2011-ben lebontotta.
Akvaparkot terveznek Besztercén
Akvaparkot akar létesíteni a besztercei önkormányzat, amelynek kialakítási költségeit 8 millió euróra becsülik. A helyi hatóságok kormánypénzeket akarnak lehívni a helyi fejlesztési országos program keretében. A besztercei tanácsosok múlt heti ülésükön fogadták el a létesítmény megvalósíthatósági tanulmányát, amely szerint a beruházás 98 százaléka érkezne kormánypénzekből. A megvalósíthatósági tanulmány értelmében az akvapark 5 hektáron terülne el.
Lenne rajta egy épület, amelyen keresztül be lehetne jutni a létesítménybe, itt kapna helyet a pénztár, az irodák, a leendő főépületet legalább 1200 négyzetméteresre tervezik, ebben egy fedett medence, egy úszómedence felnőtteknek, egy gyerekmedence, valamint az illemhelyek, de három szauna, jakuzzi, csúszdák, spa, játékterem, bowling-/tekepálya, biliárdasztal, pingpongasztal, illetve tusolók, öltözők kapnának helyet. Kint is lennének csúszdás medencék, továbbá hullámmedence, hidromasszázs, öltözők, tusolók, napozó- és illemhelyek is.
Lesznek továbbá tenisz-, röplabda-, illetve kosárlabdapályák és kemping is. A tervben két korcsolyapálya – egy fedett és egy szabadtéri – is szerepel. Az akvapark a Wonderland komplexumban kaphatna helyet, ahol már van egy sípálya, amelyet azonban a télen nem tudtak üzembe helyezni.
Az UniCredit megvásárolta az Alpha Bank Románia többségi részvénycsomagját – írja az Economedia.ro az olasz pénzügyi csoport bankfelvásárlást rögzítő közleménye alapján.
November 4-étől, hétfőtől ismét jegyezhetők a Tezaur program keretében kibocsátott lakossági állampapírok – tájékoztatott a pénzügyminisztérium.
A japán Itochu Corporation építené meg a tárnicai vízerőművet az Erdélyi-Szigethegységben – írja az Economedia.ro a bukaresti energiaügyi minisztérium közleménye alapján.
Romániában 12,8 százalékkal nőtt a külföldi turisták száma 2023 első kilenc hónapjában az előző év azonos időszakához képest – közölte hétfőn az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Az ország újraiparosítása, valamint a kis- és középvállalkozások támogatása a két fő pillére a román gazdaság egészséges fejlődésének – jelentette ki Marcel Ciolacu miniszterelnök szombaton Aradon, miután helyi üzletemberekkel találkozott.
Az európai gazdasági válság Romániában is érezteti a hatását, de nem fog recesszióba lépni az ország – jelentette ki szombaton Marcel Ciolacu miniszterelnök. Elemzők nemrég arra figyelmeztettek, hogy jövőre nem zárható ki a recesszió.
Magasabb fizetéseket ígért a négy évvel ezelőtti választási kampányban a két leghosszabb ideig kormányzó politikai alakulat, a Nemzeti Liberális Párt (PNL) és a Szociáldemokrata Párt (PSD) is. Vajon a politikusok betartották a szavukat?
Az idei év első kilenc hónapjában 5119 cég és egyéni vállalkozó (PFA) jelentett fizetésképtelenséget, 11,82 százalékkal több, mint 2023 azonos időszakában, amikor 4578 esetet regisztráltak.
Kolozs megyében 40–45 százalékkal magasabbak a fizetések az északnyugati régió többi megyéjéhez képest – derül ki a Beszterce-Naszód megyei regionális statisztikai igazgatóság pénteken közzétett elemzéséből.
Hosszas huzavonát követően végre épülhet Románia eddigi legdrágább autópálya-szakasza. Két török cégnek ítélték oda az észak-erdélyi autópálya utolsó két szakaszának megépítését.
szóljon hozzá!