Az energiaügyi miniszter szerint több szolgáltató is túlszámlázza ügyfeleit, amikor nem a leolvasott fogyasztás alapján állítja ki a számlát
Fotó: Pixabay
Egyes energiaszolgáltatók túl nagy összeget tűntetnek fel a számlákon, amikor nem az óra állása alapján számláznak, hanem megbecsülik a fogyasztást, ez pedig „egyfajta szélhámosság” – jelentette ki szerda este egy televíziós interjúban Virgil Popescu energiaügyi miniszter.
2021. február 04., 10:452021. február 04., 10:45
2021. szeptember 10., 12:112021. szeptember 10., 12:11
„Nagyon sokan kerestek meg. Meg akarom kongatni a vészharangot. Vannak olyan szolgáltatók, amelyek a forgalmazók is egyben, és amelyek nagyon nagy becsült összeget számláznak, ami nagyon nagy számlákat eredményez.
– idézi a B1.ro portál a tárcavezető nyilatkozatát.
„Nem fordulhat elő, hogy megterhelik a lakosság számláját becsült fogyasztással, aminek semmi köze az előző évek fogyasztásával, ami alapján látszik, hogy az ügyfél mennyit fogyasztott egy hasonló időszakban.
– szögezte le az energiaügyi miniszter.
A lakosság az egyetemes szolgáltatási árat fizeti a januárban felhasznált villanyáramért, majd utólag a szolgáltató kiigazítja a számlát, nyilatkozták szerdán az Agerpres hírügynökségnek az energetikai ágazathoz közel álló források.
Rendeződni látszik az energiapiaci liberalizációt követően kialakult zavaros helyzet.
Saját maguk tiszteletére emelhetik poharukat a csíkszeredai sörgyárban, mely immár 50 éve működik a székelyföldi városban. A kezdetekhez képest óriásit fejlődött a bő két évtizede egy multinacionális vállalat tulajdonában lévő sörgyár.
Az elkövetkező időszakban hat új mozdonyt szállít le romániai és magyarországi vasúttársaságoknak – jelentette be a Softronic Craiova gördülőállomány-gyártó a világ legnagyobb vasúti vásárán, az immár 14. alkalommal megszervezett Innotranson.
Aláírták pénteken a Prut folyó romániai és moldovai köztársaságbeli partját összekötő híd építésére vonatkozó szerződést – közölte a Facebookon Cristian Pistol, a közúti infrastruktúrát kezelő országos társaság (CNAIR) vezérigazgatója.
Elindították pénteken 10 órakor a Zöldház program 2024-es kiírását; az északnyugati régió számára elkülönített, összesen 274,29 millió lejes támogatási keret alig két perc alatt kimerült – tájékoztatott a környezetvédelmi minisztérium.
Jelentősen rontott a román gazdaság 2024-es növekedésére vonatkozó előrejelzésein az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bank (EBRD) csütörtökön közzétett jelentésében.
Az informatika az a terület, ahol az elmúlt évben a legnagyobb mértékben, átlagosan havi 10 ezer lejre emelkedtek a munkavállalók bérezési elvárásai – derül ki egy online munkaközvetítő platform csütörtökön közzétett elemzéséből.
Románia előrelépést tett a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezethez (OECD) való csatlakozás folyamatában, és a jelenlegi ütemet tartani fogja – jelentette ki szerdán Marcel Ciolacu miniszterelnök.
A nemrég szinte bezárt marosludasi cukorgyár a tulajdonosváltást követően immár napi 24 órában üzemel, hogy feldolgozza a félezer erdélyi gazdától érkező nyersanyagot. A cukorgyár 8800 hektár cukorrépaföldre kötött szerződést.
A Németország által ideiglenesen bevezetett közúti határellenőrzés veszteségeket okoz a fuvarozóknak, az így keletkezett megnövekedett költségeket pedig a végső fogasztó, a vásárló fizeti majd meg.
A román GDP éves növekedése 2024-ben 1,8 százalékra mérséklődik, ami az első félévben tapasztalt pozitív tendenciák ellenére jóval elmarad a korábban becsült 3 százaléktól – állapították meg friss elemzésükben a kolozsvári BBTE munkatársai.
szóljon hozzá!