Fotó: Thomas Campean/archív
Nem tetszik a háromszéki vállalkozóknak, hogy sokat kell várni a gépjárművek forgalomba íratására. A prefektus nem ígér kivételezést.
2017. április 18., 21:292017. április 18., 21:29
Haszongépjárműveik gyorsabb beíratását kérik a háromszéki vállalkozók. Édler András, a Kovászna Megyei Kereskedelmi és Iparkamara elnöke ennek érdekében beadvánnyal fordult a prefektushoz, kérve, hogy sürgessék meg a haszongépjárművek forgalomba íratását. „A vállalkozók általában hitelből vásárolják ezeket a járműveket, szükség van rájuk, dolgozniuk kellene ezekkel, hogy a kölcsön részletét törleszteni tudják. A beíratás késlekedése miatt ezek az autók vesztegelnek és nem termelnek” – érvelt Édler András.
Mint ismert, a többi megyéhez képest megkésve vezették be Kovászna megyében az internetes előrejegyzési rendszert, ezzel a sorok megszűntek ugyan, de a bejegyzések üteme lelassult. Jelenleg május végére lehet időpontot kérni a Kovászna megyei gépjárművezetői jogosítványokat kibocsátó és járműbejegyzési közszolgálatnál.
Sebastian Cucu prefektus megkeresésünkre elmondta, elemzik a kérést, próbálnak kedvező megoldást találni, de nem kivételezhetnek egyetlen kategóriával sem. „Megértem a vállalkozók álláspontját, de mindenkinek fontos, hogy időben beírathassa a gépkocsit. Lehet, hogy az állampolgár éppen azzal az autóval ingázik, tehát számára is veszteség a késlekedés” – részletezte a prefektus. Sebastian Cucu elmondta, azzal próbálkoznak, hogy szombaton is legyen ügyfélfogadás, ezzel jobban felpörgethetnék a bejegyzéseket.
Arra is keresnek megoldást, hogy az online előjegyzésen túl is fogadjanak iratcsomókat. Gyakran előfordul, hogy az adott időpontra nem jelenik meg az ügyfél, vagy hiányos az iratcsomója, ezért el kell küldeniük. Kipróbálnák esetleg azt is, hogy még a munkaprogram előtt behívhassanak előjegyzés nélkül is ügyfeleket. A közszolgálatnál különben arra számítanak, hogy a hullám csillapodni fog, mert előbb-utóbb azok is mind átíratják az autóikat, akik ezt az elmúlt években nem tették meg, hogy ne kelljen kifizetniük a bélyegilletéket.
A kormánykoalíció várhatóan szerdán véglegesíti a deficitcsökkentő intézkedéscsomagot, amelyet július 7-ig kell „törvénybe önteni” – jelentette be Dragoș Anastasiu reformokért felelős miniszterelnök-helyettes kedd este.
Szó sincs a nyugdíjak és a bérek kifizetésének elhalasztásáról vagy blokkolásáról, ahogyan az a nyilvánosságban felmerült – jelentette ki Alexandru Nazare pénzügyminiszter.
Jelenleg 900 ezer romániai munkavállaló él a nyugdíjrendszer harmadik pillére, a fakultatív magánnyugdíjalap adta megtakarítási lehetőséggel, míg további mintegy 96 ezren már megkapták az itt felgyűlt pénzüket az első 18 év után.
Drágul a hitelfelvétel az év második felében – figyelmeztetnek szakemberek.
Bár az alapélelmiszerek ára egyelőre nem nő – legalábbis nem az árrés megemelése miatt –, számos területen hozott drágulásokat az év második fele. A legnagyobb áremelkedés a villamosenergia esetében lesz.
A fejlesztési és közigazgatási minisztérium ma közvitára bocsátott egy jogszabálytervezetet, amely szerint szigorú, teljesítményalapú feltételekhez kötik az európai uniós forrásokból finanszírozott beruházásokon dolgozó közalkalmazottak bérpótlékát.
Lesújtó képet vázolt fel Alexandru Nazare pénzügyminiszter a román gazdaság helyzetéről.
Ismét egy aszályos nyárra kell számítani, ami nagyon megnehezíti a gazdák dolgát. Miközben a Kárpátokon túli területeken – ha lassan is, de – bővülnek az öntözhető mezőgazdasági területek, Erdély egyelőre kimaradt a román állami irrigációs beruházásokból.
Jóváhagyta pénteki ülésén a kormány a munkaügyi minisztérium rendelet-tervezetét, amely szerint a villanyáram hatósági árszabályozásának kivezetése után a kiszolgáltatott fogyasztók havi 50 lej értékű elektronikus energiautalványra lesznek jogosultak.
Pénteki ülésén a kormány további három hónappal meghosszabbította az alapélelmiszerek kereskedelmi árrésének korlátozását.