2012. augusztus 09., 06:162012. augusztus 09., 06:16
A híd mellé bővítésként különálló szerkezetű hidat építettek, amelylyel ez a szakasz is négysávosra bővült. Miután az új részt átadták a forgalomnak, ezen a tavaszon a híd két régi sávját is feltörték, hogy oda is új burkolatot helyezzenek fel. A munka azonban már négy hónapja áll, így hiába négysávos és korszerű a körgyűrű híd előtti és híd utáni szakasza is, a hídon a forgalom csak két sávon folyik, ami jelentősen lassítja a közlekedést.
A lakosság és a sajtó érdeklődésére Ilie Bolojan váradi polgármester elmondta: a leállás oka, hogy amikor a munkások feltörték a betont, észrevették, hogy a híd tartógerendái sokkal rosszabb állapotban vannak a vártnál. Így az aszfaltozással egészen addig várni kell, amíg a statikai problémákat nem sikerül elhárítani, holott a hidat már júliusban át kellett volna adni. Ehhez azonban természetesen sokkal több pénzre van szükség, mint amennyit a burkolat cseréjére előirányoztak.
Az Országos Autóút- és Autópálya-társaság (CNADR) szakjelentése szerint a gerendákat nem elég megerősíteni, hanem fel kell őket emelni, hogy a kivitelező hozzáférhessen a híd belső szerkezetéhez, ám ez egyáltalán nem egyszerű. A polgármester szerint valószínű, hogy a szükséges munkálatok elvégzéséhez újabb közbeszerzést kell majd meghirdetni, ehhez viszont az kell, hogy az állami társaság mielőbb pénzt irányozzon elő a híd megerősítésére.
Indoklással ellátott véleményt küldött az Európai Bizottság (EB) Romániának, amiért korlátozza a gáztermelők szabadságát a földgáz nagykereskedelmi árának megállapításában.
Miután kétévnyi viszonylagos stabilitás után az elmúlt 5 évben tapasztalt legnagyobb, 2,5 százalékos ugrással kedden az árfolyam átlépte az 5 lej/eurós lélektani határt, szerdán is tovább gyengült a román deviza az európai fizetőeszközzel szemben.
Bár Románia továbbra is az Európai Unió alacsonyabb átlagbéreket kínáló országai közé tartozik, a vásárlóerő-paritás (PPS) alapján már nem szerepel a sereghajtók között – derül ki az Euronews elemzéséből.
Nagyváradon nyitott üzemet a finn Amer Sports – írja az economica.net a vállalat közleménye alapján.
A 2022-es energiaválságot követő csökkenés óta a tavalyi második félévben nőtt először a földgáz lakossági ára az Európai Unióban (EU); a legalacsonyabb árakat Magyarországon, Horvátországban és Romániában jegyezték.
Alaposan megrengeti Románia és ezáltal a polgárok pénzügyeit az elnökválasztás vasárnapi első fordulójának eredménye.
A szélsőjobboldali jelölt, George Simion közel 41 százalékos eredménye és a PSD–PNL–RMDSZ-koalíció jelöltjének, Crin Antonescunak a kiesése máris megmutatja a romániai pénzpiacokra gyakorolt első hatásokat.
Kitolta a magyar MVM energetikai cég a német E.ON egyes romániai érdekeltségének átvételére vonatkozó becsléseket annak nyomán, hogy a román hatóságok aggályokat fogalmaztak meg az ügylettel kapcsolatban.
Az A3-as jelzésű észak-erdélyi autópálya problémás szakaszán megépítendő viaduktok műszaki engedélye elbírálásra vár az országos közútkezelő vállalat (CNAIR) műszaki és gazdasági bizottságában, az építkezés így csak később kezdődhet.
Csalásnak bizonyulhatnak az ellenállhatatlannak tűnő nyaralási ajánlatok, és résen kell lenniük a vakációzásra vágyóknak, hiszen számos „digitális” csapda leselkedhet rájuk – hívta fel a figyelmet az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóság (DNSC).