Kettő az egyben. Szováta népszerűségét például növelheti, hogy hegyvidéki gyógyfürdő
Fotó: Haáz Vince
Kétszer népszerűbb az utazni vágyó romániai lakosok körében a hegyvidék, mint a tengerpart, és a gyógyfürdők is megelőzik a Fekete-tengeri kiruccanás iránti vágyat – derül ki egy friss közvélemény-kutatásból, amely ugyanakkor rámutat, hogy a többség 150 és 300 lej közötti összeget szán szállásra egy éjszakára.
2024. április 20., 15:272024. április 20., 15:27
A romániai lakosság többsége (68 százalék) a következő négy hónapban tervez belföldi utazást, de a preferenciák a kedvenc úti célok tekintetében megváltoztak, és most a hegyvidéki célpontok a legnépszerűbbek – mutat rá a Travelminit.ro felmérése. A foglalási platform adataiból kiderül, hogy
A Travelminit kiértékelője szerint a preferenciák alakulása összefüggésben áll a román tengerparton nyújtott szolgáltatások javítására irányuló állandó igényből is, a témát minden nyári szezonban intenzíven vitatják a hatóságok és turisták egyaránt.
mindössze 26 százalékuk mondta azt, hogy előre lefoglalja a szállást, 40 százalékuk ingadozik az előre tervezés és a pillanatnyi improvizáció között, 28 százalékuk pedig azt mondta, hogy még gondolkodik az úti célon és a tartózkodás időtartamán.
Belföldi nyaralást választott a romániaiak többsége a lassan lezáruló főszezonban, a külföldi célpontok közül Görögország és Törökország volt a legnépszerűbb. Közben sokak számára az őszi utóidény hozza el a kikapcsolódást.
A megkérdezettek 61 százaléka nyáron, a hagyományos nyaralási időszakban szeretne utazni, míg 10 százalékuk a májusi és a küszöbön álló ortodox húsvéti ünnepek idején – amelybe beleesik a május 1-jei munkaszüneti nap is – tervezi, a többiek egyelőre bizonytalanok a nyaralás időpontját illetően.
„A romániai lakosság idén is utazni akar – erre a következtetésre jutottunk, miután láttuk a felmérés adatait, amelyek összhangban állnak a platformunkon történő foglalások folyamatosan növekvő számával. Örömmel látjuk, hogy az áraktól és az úti céltól függően újra előretörnek a last minute akciók.
ezért azt ajánljuk a turistáknak, hogy figyeljék a platformot az új last minute ajánlatokért, és nem csak” – idézte a közlemény Imecs-Ambrus Tímeát, a Travelminit.ro elnök-vezérigazgatóját.
A romániaiak mintegy 39 százaléka azt állítja, hogy egyáltalán nem megy szabadságra idén nyáron, akik pedig igen, azoknak a 73 százaléka belföldön nyaral – derül ki a FinZoom.ro online felméréséből.
A foglalási platform adatai szerint a szállásadók jelenleg a 2024-es év leghosszabb hosszú hétvégéjére készülnek, különösen, hogy
A rekordhosszú hétvége ugyan csak a közszférában dolgozókra vonatkozik, de várhatóan a magánvállalatok is felajánlják a szabadnap lehetőségét alkalmazottaiknak, és majd a későbbiekben bepótolják a kieső napo(ka)t.
A felmérés ugyanakkor azt is górcső alá vette, hogy az utazni vágyók mennyit lennének hajlandóak fizetni egy kétágyas szobára egy éjszakára.
A foglalási platform szakértői azonban arra hívják fel a figyelmet, hogy valóságban ezek az árak eltérőek lehetnek, olykor 5-10 százalékkal is magasabbak a válaszadók által választott opcióhoz képest, különösen az olyan szálláscsomagok esetében, amelyek étkezést vagy kiegészítő szolgáltatásokat is tartalmaznak (mint például a fürdőbe vagy a játszótérre való belépés).
hogy bensőségesebb környezetben kapcsolódhasson ki, ráadásul olcsóbban.
Az elemzés szerint a következő tényezők fontosak abban, hogy a turisták választása végül melyik szálláshelyre esik: az ár (a megkérdezettek 67 százaléka jelölte meg feltételként), a szálláshely elhelyezkedése (60 százalék), a higiéniai feltételek (59 százalék) és a szoba elrendezése (58 százalék).
Népszerűek a külföldi nyaralások a romániai lakosság körében, de minden évben sokan döntenek az itthoni vakáció mellett.
Csak az ország északi felében az év első hat hónapjában 8,5 millió lej értékben loptak áramot és gázt – közölte a Delgaz Grid szolgáltató.
Románia nem tud befejezni a megszabott határidőig a helyreállítási tervbe (PNRR) foglalt mintegy 6,3 milliárd euró értékű projekteket – jelentette ki kedden Dragoș Pîslaru európai projektekért és beruházásokért felelős miniszter.
A fejlesztési minisztérium alárendeltségébe tartozó minden intézmény esetében felülvizsgálták a vezetők fizetését és az igazgatótanácsok tagjainak tiszteletdíját – és ahol szükséges volt, módosították azokat – tájékoztatott kedden az RMDSZ sajtóirodája.
Előbb-utóbb bevezetik a progresszív adót Romániában – vélekedik Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes.
Az új adótörvénykönyv a magánnyugdíjakra is kiveti az egészségügyi szolgáltatási járulék kifizetésének kötelezettségét, ami a haszonélvezők adóterhének megduplázódásához vezethet.
Az Alfa Kartell Szakszervezeti Szövetség hétfőn felkérte a többi szakszervezetet, hogy csatlakozzanak a parlamentnél délutánra meghirdetett felvonulásukhoz.
Az előrejelzések szerint Románia államadóssága az idei év végére eléri a GDP 60 százalékát – jelentette ki Alexandru Nazare pénzügyminiszter, hozzátéve, hogy az adósság elmúlt öt évben 20 százalékkal, 570 milliárdról több mint 1,1 milliárd lejre nőtt.
A nyaralások a hackerek kedvenc célpontjává váltak: rengeteg online csalás tapasztalható a foglalások terén.
Nagy nyomás nehezedik az új otthonban gondolkodókra, hiszen a deficitcsökkentés miatt augusztus elsejétől megszűnik a kedvezményes áfakulcs, és 21 százalékosra emelkedik az új építésű lakások értékesítésekor felszámolt általános forgalmi adó.
A román vízügyi igazgatóság (ANAR) átszervezése veszélyezteti a vízgazdálkodási infrastruktúrát és pusztító hatása lesz az alkalmazottakra és családjaikra – közölte egy nyílt levélben az intézmény szakszervezete (SMAR).
szóljon hozzá!