A közalkalmazottaknak várhatóan idén is kártyára utalják az üdülési támogatást – számolt be Adrian Voican, a Utazási Irodák Országos Szövetségének (ANAT) alelnöke.
Március 8-ához közeledve különleges ajánlattal kedveskedik a romániai nők számára az AeroVacanțe utazásszervező-ügynökség, amely ingyenes repülőjegyet kínál az idei nyári szezonra.
A Fekete-tenger romániai partján idén is nő a kereslet a nyaralások iránt, de az árak is emelkednek. A háromcsillagos szállodákban egy hét szállás akár 7000 lejbe is kerülhet.
A globális turisztikai cégek, például az AirBnB és a Booking, a felhasználói viselkedés, előzetes foglalások és felmérések alapján összeállították a 2025-ös év legizgalmasabb utazási trendjeit.
Éjszakánként és személyenként 38 lejes kezdőáron kínál szállást a turistáknak a román tengerparti hotelek egy része a szeptember 1–30. között zajló Tengerpart mindenkinek elnevezésű program keretében.
Főként a nyári hónapokban sokaknak fejtörést okozhat, hogy amennyiben az utazási körülmények nem teszik lehetővé a kisállat szállítását, kire bízzák házi kedvencüket kirándulásuk idejére. Dósa Gerő kolozsvári állatorvossal beszélgettünk.
Kicsi a világ, de azért alaposan le tud fárasztani – vontuk le a következtetést, miután életünk egyik legnagyobb kalandjaként az albán tengerpartig és vissza autóztunk. Sok fotóval tarkított élménybeszámolónkban bemutatjuk az utazás viszontagságait.
A 18 és 24 év közötti Z generáció nagyrészt július–augusztusban tervezi a nyaralást (64 százalék), míg a 45 év feletti érett korosztály pedig a többi népességhez képest inkább a szezonon kívül utazást preferálja.
Minden harmadik romániai lakos idén külföldön nyaral, azok közül pedig, akik elhagyják az országot, a legtöbben pedig egy friss felmérés szerint olyan célpontokat választanak, mint Görögország, Törökország, Bulgária és Olaszország.
Amióta a fapados légitársaságok térhódítása nyomán polgárok széles köre számára elérhetővé vált a repülés, az utazni vágyók akár hónapokig is lesik, hogyan tudják a legolcsóbban beszerezni a repülőjegyet az áhított célpont felé. Kisokos utazni vágyóknak.
Egy 44-tagú magyarországi turistacsoport, egy idegenvezető és két buszsofőr került kórházba Romániában ételmérgezési tünetekkel, miután herkulesfürdői szálláshelyükön ettek – közölte kedden az Adevărul hírportál.
Miközben gombamód szaporodnak az elektromos autók és velük együtt az e-töltőállomások, sokan még mindig városi autóként tekintenek az e-kocsikra. Mások viszont – tény, hogy nagy tervezgetéssel – a külföldi utazást is bevállalják.
Úgy tűnik, sokan nem engedhetik meg maguknak a külföldi nyaralást, a romániai lakosok egynegyede reméli, hogy 3000 lejből megússza a vakációzást – derül ki egy friss felmérésből.
Sok türelemre lesz szükségük azoknak, akik június 10-e után autóval indulnak a bolgár, a görög vagy a török tengerpartra, javítási munkálatok kezdődnek ugyanis a Giurgiut Ruszéval összekötő Barátság hídján, ami miatt részlegesen lezárják a forgalmat.
A munkaadók több módon támogathatják az alkalmazottak nyaralását, ha ily módon is kifejeznék hálájukat a dolgozóknak.
Rekordszámú turista tölti az ortodox pünkösd alatti minivakációját a román tengerparton: becslések szerint 100 ezren érkeztek, így eddig ez volt a szezon legforgalmasabb hétvégéje.
Az elmúlt héten felgyorsult a Fekete-tengeri romániai nyaralások foglalásának ritmusa, júliusra és augusztusra az átlagos tartózkodási idő 4-5 éjszaka, a szervezett üdülés átlagosan 2 408 lejbe kerül.
Ellopott pénztárca, naptól leégett gyermek, parkolási bírság, lekésett vonat. A vakáció sem mindig fenékig tejfel, az utazás nem mindig jelent kikapcsolódást.