Fotó: Jakab Mónika
Népszerűek a külföldi nyaralások a romániai lakosság körében, de minden évben sokan döntenek az itthoni vakáció mellett. Ki anyagi megfontolásból, ki azért, mert itthon is számos felfedezni való célpont van, ki pedig azért, mert közalkalmazottként üdülési csekket kapott, amit csak belföldi szálláshelyeken lehet értékesíteni. A Travelminit összegyűjtötte, milyen árakra kell a belföldön utazóknak számítaniuk.
2023. július 02., 19:252023. július 02., 19:25
Már 200 lejért megszállhat egy éjszakára két személy a nyári hónapokban a hegyvidéki szálláshelyeken, a Fekete-tenger romániai partszakaszán 280 lej/két fő kezdődnek az árak – derül ki a Travelminit.ro szállásfoglalási online platform friss elemzéséből.
Az árak természetesen úti céltól függően változnak, de a Travelminit adatai szerint a tengerparton 280 lej és 1250 lej/éj között mozognak 2 főre, a hegyvidéken 200 és 500 lej/éj, a gyógyfürdőhelyeken 220 és 859 lej között, a nagyvárosokban pedig 210 és 812 lej között.
Ami a nyári szezonban az elemzés szerint kevésbé népszerű, de a nyaralásra kiválóan alkalmas úti célokat illeti, az árak a következőképpen alakulnak:
A tengerparti üdülőhelyek sorában – immár hagyományosan – Mamaia a legdrágább, ahol 490 lej/2 fő/éjtől kezdődnek az árak, Észak-Eforien 390 lej/2 fő/éj, Costinești-en pedig 330 lej/2 fő/éj a díjszabás.
„Az erdélyi rusztikus falvak, amelyek megőrizték hagyományaikat, a gyógyfürdőhelyek, amelyek egyszerre kínálnak kezelési lehetőségeket különböző betegségek kezelésére és szórakozási lehetőségeket az egész család számára, a Duna-delta, Máramaros és Bukovina mind nagyon keresettek” – tudhatjuk meg az elemzésből.
A kolozsvári alapítású Travelminit 2017-től a romániai szállásfoglalási piac egyik legnagyobb szereplője. Portfóliójában 7500 romániai szálláshely – szállodák, hostelek, apartmanok – aktív a platformon.
A Székelyföldön a kulturálisörökség-turizmusra kellene összpontosítani, nem a tömegturizmusra, de sok még a tennivaló, amíg nem szinte kizárólag a magyarországi vendégek érkeznek a térségbe – vallja Horváth Alpár turisztikai szakember.
A romániaiak közel 80 százaléka európai országokba készül idén nyáron, és több mint felük legfeljebb 300 eurót hajlandó repülőjegyre költeni – derül ki a Vola.ro online felmérésének szerdán közzétett eredményeiből.
A romániai cégvezetők egyelőre megkísérlik felmérni, milyen hatással lesznek majd az ország gazdaságára az amerikai elnök által szerdán bejelentett új vámok.
A kormány elfogadta a különleges ipari létesítményekre kivetett úgynevezett oszlopadó szabályozását módosító sürgősségi rendeletet – jelentette be a Ciolacu-kabinet csütörtöki ülése után a pénzügyminiszter.
Románia schengeni övezeti csatlakozásával 2025-ben 25 százalékkal bővül a nemzetközi szállítási volumen, amit a romániai fogyasztók növekvő külföldi vásárlási kedve és az eladók külföldi piacokon való terjeszkedése táplál – vetíti előre egy elemzés.
Donald Trump elnök döntése, hogy 10 százalékos vámot vet ki az Egyesült Államokba importált legtöbb árura, valamint magasabb vámokat vet ki több tucat országra a riválisoktól a szövetségesekig, felerősítette a globális kereskedelmi háborút.
Nehezen teljesíthető adóemelés nélkül a 2025-ös évi állami költségvetésben rögzített 7 százalékos hiánycél – jelentette ki a Krónika megkeresésére Rácz Béla Gergely, a BBTE Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Karának docense.
Jelenleg két forgatókönyv van terítéken a sokat vitatott különleges nyugdíjak reformjára, ami mérföldkőként szerepel az országos helyreállítási tervben, vagyis 231 millió euró úszhat el, ha nem sikerül rendezni a kérdést.
Az Országos Katasztrófavédelmi Alap április elsején elindított a „Nem a katasztrófa, hanem a felkészültség hiánya az igazi tragédia” elnevezésű figyelemfelkeltő kampányt, amelynek célja felhívni a figyelmet a természeti katasztrófák pusztító hatásaira.
Finn cég vásárolta fel a legnagyobb romániai egészségügyi magánszolgáltatót, a Regina Mariát – írja az economedia.ro a cég közleménye alapján.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) kedden közzétett szezonális és naptárhatásoktól megtisztított adatai szerint 2025 februárjában 5,6 százalék volt a munkanélküliségi ráta Romániában, 0,1 százalékponttal nagyobb, mint januárban.
Teljesen új vasúti koncepcióval kötnék össze Európa valamennyi országát: egy dán agytröszt olyan szupergyors vonat hálózatának tervezetét dolgozta ki, mely 400 kilométer/órás sebességgel száguldó szerelvényeket képzel el.
szóljon hozzá!