2009. május 05., 10:172009. május 05., 10:17
Az európai vezetők egyetértenek abban, hogy az EU-nak az energiabiztonság érdekében sokszínűbbé kell tennie a szállítási útvonalakat. „Mi a Gazpromnál helyesnek tartjuk ezt a stratégiát. Most azonban tettekre kell váltani a szép szavakat” – áll Medvegyev kommentárjában.
Az Európai Bizottság becslése szerint 2020-ra további évi 195 milliárd köbméter földgázra lesz szüksége Európának – írta. Ez azt jelenti, hogy legalább a tervezett Északi Áramlat, Déli Áramlat és a Nabucco gázvezetékekre szükség lesz ahhoz, hogy a szükséglet egy részét fedezzék. Az olyan vezetékek tehát, mint a Déli Áramlat és a Nabucco nem jelentenek versenyt egymás számára – érvelt Medvegyev.
„A Gazprom kész befektetni az európai energiabiztonságba és tartós energetikai partnerségre lépni. Ha Európa vezető politikusai komolyan gondolják, amit az energiabiztonságról mondanak, akkor következetes volna, ha minden vezetéket, köztük a Déli Áramlatot is teljes egészében támogatná” – írta.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
Az idei év első négy hónapjában a román költségvetés hiánya a bruttó hazai termék (GDP) 2,94 százalékát (56,2 milliárd lej) tette ki, ami romlást mutat az idén március vége óta, amikor a deficit a GDP 2,3 százalékára rúgott.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter szerint 30 százalékkal nőtt az alapélelmiszerek értékesítése a kereskedelmi árrés korlátozásának hatálybalépése óta.
Tovább erősödött kedden a román deviza az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank (BNR) referencia-árfolyamán 0,02 banival 5,0991 lejre csökkent a hétfői 5,0993 lejről.
Június 10-én újabb 1,3 milliárd eurót utalnak ki Romániának a helyreállítási alapból – jelentette be kedden Tánczos Barna pénzügyminiszter.
Költségvetési válság van Romániában Ilie Bolojan ügyvivő elnök szerint, mert a mindenkori kormány évek óta többet költ, mint amennyit megengedhet magának. Olyan helyzetbe kerülhetünk, hogy adóemelésre kényszerülünk – kongatta meg egyúttal a vészharangot.