2012. október 16., 08:202012. október 16., 08:20
A PwC Lehetőségek városai címet viselő összeállítása szerint a kelet-kínai metropolisz a külföldi projektek számát és a befektetett összegek nagyságát illetően is vezeti a globális listát. A város által vezetett statisztikák szerint tavaly összesen 20,1 milliárd dollár értékű külföldi működő tőke érkezett a városba, 31,3 százalékkal több, mint 2010-ben. Az év első nyolc hónapjában az összeg megközelítette a 16 milliárd dollárt, amiből 10,6 milliárd dollár már megvalósult beruházás.
A PwC összeállítása szerint a város gazdasági befolyása szintén nőtt az elmúlt évhez képest, jelenleg Peking, Párizs, London és New York után az ötödik helyen áll. A nemzetközi vonzerőt és a globális véráramba való beágyazódottságot illetően Sanghaj idén már a hetedik, miközben tavaly még csak a 11. helyet sikerült megszereznie. Az általános üzleti befolyást és lehetőségeket illetően ugyanakkor csak a középmezőnybe került be: a 27 vizsgált globális központ közt a 19., két hellyel lemaradva a kínai fővárostól is. A közlekedés, az oktatás és az egészségügy minőségét illetően a legnagyobb a hátránya a többiekhez képest, mivel idén csupán a 23. helyet tudta megszerezni. A jelentés szerint a mutatók javulása és Sanghaj listán való előrelépése a város világközponttá való átalakulásának kezdetét jelzi.
A kínai vezetés tervei szerint a 23 milliós város 2015-re a jüan kereskedelmének, árazásának és a jüanügyletek elszámolásának globális centrumává lépne elő, 2020-ra pedig Hongkonghoz, New Yorkhoz és Londonhoz hasonló pénzügyi világközponttá kíván válni. A nemzetközi jelleget erősítendő az évtized közepéig a meglévő csaknem 400 mellé még legalább 100 multinacionális vállalatot próbálnak a városba csábítani.
Nagyváradon nyitott üzemet a finn Amer Sports – írja az economica.net a vállalat közleménye alapján.
A 2022-es energiaválságot követő csökkenés óta a tavalyi második félévben nőtt először a földgáz lakossági ára az Európai Unióban (EU); a legalacsonyabb árakat Magyarországon, Horvátországban és Romániában jegyezték.
Alaposan megrengeti Románia és ezáltal a polgárok pénzügyeit az elnökválasztás vasárnapi első fordulójának eredménye.
A szélsőjobboldali jelölt, George Simion közel 41 százalékos eredménye és a PSD–PNL–RMDSZ-koalíció jelöltjének, Crin Antonescunak a kiesése máris megmutatja a romániai pénzpiacokra gyakorolt első hatásokat.
Kitolta a magyar MVM energetikai cég a német E.ON egyes romániai érdekeltségének átvételére vonatkozó becsléseket annak nyomán, hogy a román hatóságok aggályokat fogalmaztak meg az ügylettel kapcsolatban.
Az A3-as jelzésű észak-erdélyi autópálya problémás szakaszán megépítendő viaduktok műszaki engedélye elbírálásra vár az országos közútkezelő vállalat (CNAIR) műszaki és gazdasági bizottságában, az építkezés így csak később kezdődhet.
Az európai uniós csatlakozás óta látványosan nőtt a romániai lakosság jövedelme, az egyenlőtlenségek azonban nem tűntek el – húzza alá a Romanian Economic Monitor kutatócsoport friss elemzése.
Csalásnak bizonyulhatnak az ellenállhatatlannak tűnő nyaralási ajánlatok, és résen kell lenniük a vakációzásra vágyóknak, hiszen számos „digitális” csapda leselkedhet rájuk – hívta fel a figyelmet az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóság (DNSC).
Az ING Bank Románia makrogazdasági szakértőinek várakozásai szerint az ország nominális GDP-je 2034-ben meghaladhatja a 700 milliárd eurót, 2035-ben pedig megközelítheti a 800 milliárd eurót.
Románia gazdasága erős és ellenálló – szögezte le Tánczos Barna pénzügyminiszter szerdán a Facebook-oldalán közzétett posztban.