Online elérhető információcsomagot állít össze e sepsiszentgyörgyi Junior Business Club (JBC) a kezdő vállalkozóknak.
2017. május 04., 09:182017. május 04., 09:18
Mint Karácsony Zsolt, a JBC elnöke hangsúlyozta, egy kezdő vállalkozó tőke és tapasztalat nélkül nagy fába vágja a fejszéjét, fennáll a kudarc lehetősége, ezért nem árt, ha a fiatalok előbb alkalmazottként szereznek gyakorlatot az üzleti életben, belülről megismerik egy cég működését.
A JBC az online elérhető információcsomaggal próbál segíteni, ebben hasznos ismeretekkel, tanácsokkal látják el a kezdőket,
A JBC ugyanakkor felvállalja, hogy a vállalkozáshoz köthető formanyomtatványokat összegyűjti és átadja a gazdasági órákat tartó pedagógusoknak.
Karácsony Zsolt azt mondja, erre azért van szükség, mert a tapasztalatok szerint gyakori, hogy a vállalkozástant tanuló diákok nem láttak még egyetlen hivatalos dokumentumot sem. A klub vezetői szerint ugyanakkor vonzóbbá kell tenni a gazdasági szakoktatást, az iskolákban a vállalkozástan és közgazdaságtan órákon az elmélet mellett több terepgyakorlatot kell szervezni, ahol a fiatalok élőben láthatják a gazdasági folyamatokat.
A fiatalok többsége a romániai piaci lehetőségekkel sincs tisztában, ezért fontos, hogy különböző szakmai rendezvényeken, iskolákban a különböző területek szakemberei ismertessék az ágazatban rejlő gazdasági potenciált. Fontosnak tartják továbbá, hogy a szakiskolákban tanuló diákokat a szakmai gyakorlat során a cégek ne csak dolgoztassák, hanem valóban foglalkozzanak velük, tanítsák őket.
Jövő héten újabb egyeztetésekre kerül sor a Romániában feldolgozott hazai élelmiszertermékek árrésének korlátozásáról – jelentette be csütörtökön a mezőgazdasági miniszter.
A Kolozs megyeiek veszik fel a legnagyobb törlesztőrészletű és a legmagasabb összegű jelzáloghiteleket, de ők is fizetnek a legtöbbet az országban az ingatlanokért, míg a Konstanca megyeiek igénylik a legkisebb összegű jelzáloghiteleket.
Az Európai Bizottság csütörtökön kétmilliárd lej (400 millió euró) értékű román állami támogatási programot hagyott jóvá a 2023 szeptembere és 2024 augusztusa közötti súlyos aszály által érintett romániai gazdák kártalanítására.
A Romániából induló járatokra a legolcsóbban vasárnap, ezt követően pedig szombaton lehet repülőjegyet foglalni, a legolcsóbb lehetőségek pedig 30, sőt 45 nappal az indulás előtt elérhetőek – erre a következtetésre jutottak a Vola.ro szakemberei.
A kormány jóváhagyja a sör jövedéki adójának fokozatos emelésére vonatkozó ütemtervet – közölte szerdán Marcel Ciolacu miniszterelnök.
Egy két felnőttből és két gyermekből álló család tisztességes megélhetéséhez szükséges minimális fogyasztói kosár havi értéke a 2023. szeptemberi 9978 lejről 4,7 százalékkal 10 450 lejre nőtt idén szeptemberre.
A kormány 2026. január elsejéig elhalasztja az ingatlanadók piackutatásokon alapuló kiszámítási módjának alkalmazását – jelentette be szerdán Marcel Ciolacu miniszterelnök.
A Nemzetközi Valutaalap (IMF) az áprilisi 2,8 százalékról 1,9 százalékra módosította a román gazdaság idei növekedésére vonatkozó előrejelzését a kedden közzétett, Világgazdasági kilátások (World Economic Outlook) elnevezésű jelentésében.
A minimálbér kiszámításának uniós irányelvekhez igazodó új mechanizmusáról fogadott el kedden törvénytervezetet a képviselőház. A jogszabályjavaslat a megfelelő európai uniós minimálbérekről szóló 2022/2041-es irányelvet ülteti át a román jogrendbe.
Az Eurostat kedden közzétett adatai szerint az EU tagállamainak átlagos GDP-arányos költségvetési hiánya a 2022-es 3,2 százalékról 3,5 százalékra nőtt 2023-ban.
szóljon hozzá!