Több mint hétmillió eurót költött turisztikai szolgáltatásokra az a 110.000 romániai lakos, akik a hazai vendéglátó-ipari egységekben töltötték a húsvétot – derül ki a Romániai Turisztikai Cégek Szövetsége által hétfőn közölt adatokból.
2017. április 18., 12:502017. április 18., 12:50
A romániai szállodák és panziók által húsvétra rendelkezésre bocsátott összesen 136.000 szálláshelynek a 79%-át, azaz 108.000-et foglaltak le – írja az Agerpres. Az árak 3-5%-kal emelkedtek a két évvel ezelőttiekhez viszonyítva. A Romániai Turisztikai Cégek Szövetségének adatai szerint a romániai lakosság hozzávetőlegesen 33 millió lejt (több mint hétmillió eurót) költött el a hazai vendéglátó-ipari egységekben.
Közülük a legtöbben vidéki panziókban töltötték a húsvéti szabadnapokat, az ezekben meghirdetett 75.000 szálláshelyből 65.000 kelt el. A második helyen a hegyvidéki üdülőtelepek állnak, amelyek közül a Prahova-völgyiek a legnépszerűbbek: az ezekben rendelkezésre bocsátott 30.000 szálláshelyből 22.000-et foglaltak le húsvétra. A hegyvidéki üdülőtelepeken átlagban 340 lejbe került egy fő részére egy hároméjszakás csomag.
A gyógyfürdők környékén rendelkezésre bocsátott szálláshelyek közül 20.000-et foglaltak el, a tengerparti szállodákban azonban mindössze 900 turistát jegyeztek a húsvéti napokban, ami hozzávetőlegesen 30 százalékos foglaltságot jelent. Három éjszaka reggelivel itt átlagban 500 lejbe került személyenként.
Az előző évekhez képest idén kevesebben töltötték a húsvétot az országhatáron kívül. Az ügynökségek által meghirdetett 7.500 külföldi szálláshely közül 4.800 kelt el. A külföldi turisztikai célpontok közül a bolgár tengerpart üdülőtelepei, Görögország, a Kanári-szigetcsoporthoz tartozó Tenerife, Baszkföld, Szicília, Toszkána és Portugália voltak a legnépszerűbbek – derül még ki a Romániai Turisztikai Cégek Szövetsége által rendelkezésre bocsátott adatokból.
Úgy tűnik, péntekre valamelyest mérséklődött az elnökválasztás vasárnapi első fordulójának eredménye, majd az abból eredő kormányválság által okozott sokkhatás.
Az energiaügyi minisztérium ragaszkodik az országos helyreállítási terv újratárgyalásához és a széntüzelésű hőerőművek bezárásának elhalasztásához, mert a létesítmények leállása még nagyobb nyomást gyakorolna az energiaárakra – írta Sebastian Burduja.
Megjelent az ENSZ idei jelentése az emberi fejlettségi szintről, mely a hagyományos statisztikai mutatóknál komplexebb, pontosabb módon hivatott számszerűsíteni az emberi jólét mértékét egy index segítségével.
Az Európai Parlament csütörtökön elfogadta az új autók és kishaszongépjárművek szén-dioxid-kibocsátási teljesítményszabványaira vonatkozó célzott módosítást.
Marcel Boloș európai beruházásokért és projektekért felelős miniszter úgy véli, szóba se jöhet egy hitelmegállapodás a Nemzetközi Valutaalappal (IMF), ami szerinte az országos helyreállítási tervben foglaltaknál „fájdalmasabb” reformokat vonna maga után.
Az év első három hónapjában 2,496 millió vendéget fogadtak a romániai kereskedelmi szálláshelyeken (beleértve a kiadó apartmanokat és szobákat is), alig 1 százalékkal többet a 2024 januárja és márciusa között jegyzettnél.
Csütörtökön is folytatta lejtmenetét a román fizetőeszköz: a Román Nemzeti Bank (BNR) által 13 órakor kiközölt referencia-árfolyam 5,12 lej/euró volt a szerdai 5,0991 után, ami 0,0231 százalékos növekedést jelent.
Nincs pozitív szcenárió, gazdasági szempontból az idei egy sötét év lesz – vetítette elő derűlátásra nem túl sok okot adóan a Krónika megkeresésére Rácz Béla Gergely, a Babeș–Bolyai Tudományegyetem Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Karának docense.
Magyarországon és Horvátországban terjeszkedik a román fogászati vállalat, a Dental Holding – írja az economedia.ro a cég közleménye alapján.
Indoklással ellátott véleményt küldött az Európai Bizottság (EB) Romániának, amiért korlátozza a gáztermelők szabadságát a földgáz nagykereskedelmi árának megállapításában.