Több mint hétmillió eurót költött turisztikai szolgáltatásokra az a 110.000 romániai lakos, akik a hazai vendéglátó-ipari egységekben töltötték a húsvétot – derül ki a Romániai Turisztikai Cégek Szövetsége által hétfőn közölt adatokból.
2017. április 18., 12:502017. április 18., 12:50
A romániai szállodák és panziók által húsvétra rendelkezésre bocsátott összesen 136.000 szálláshelynek a 79%-át, azaz 108.000-et foglaltak le – írja az Agerpres. Az árak 3-5%-kal emelkedtek a két évvel ezelőttiekhez viszonyítva. A Romániai Turisztikai Cégek Szövetségének adatai szerint a romániai lakosság hozzávetőlegesen 33 millió lejt (több mint hétmillió eurót) költött el a hazai vendéglátó-ipari egységekben.
Közülük a legtöbben vidéki panziókban töltötték a húsvéti szabadnapokat, az ezekben meghirdetett 75.000 szálláshelyből 65.000 kelt el. A második helyen a hegyvidéki üdülőtelepek állnak, amelyek közül a Prahova-völgyiek a legnépszerűbbek: az ezekben rendelkezésre bocsátott 30.000 szálláshelyből 22.000-et foglaltak le húsvétra. A hegyvidéki üdülőtelepeken átlagban 340 lejbe került egy fő részére egy hároméjszakás csomag.
A gyógyfürdők környékén rendelkezésre bocsátott szálláshelyek közül 20.000-et foglaltak el, a tengerparti szállodákban azonban mindössze 900 turistát jegyeztek a húsvéti napokban, ami hozzávetőlegesen 30 százalékos foglaltságot jelent. Három éjszaka reggelivel itt átlagban 500 lejbe került személyenként.
Az előző évekhez képest idén kevesebben töltötték a húsvétot az országhatáron kívül. Az ügynökségek által meghirdetett 7.500 külföldi szálláshely közül 4.800 kelt el. A külföldi turisztikai célpontok közül a bolgár tengerpart üdülőtelepei, Görögország, a Kanári-szigetcsoporthoz tartozó Tenerife, Baszkföld, Szicília, Toszkána és Portugália voltak a legnépszerűbbek – derül még ki a Romániai Turisztikai Cégek Szövetsége által rendelkezésre bocsátott adatokból.
Csütörtöki ülésén a kormány december 19-ig meghosszabbította azt az időszakot, ameddig az adófizetők a részleges adóamnesztia kedvezményeivel élve törleszthetik az adóhátralékaikat.
Soha nem látott magasságokba röpítette Donald Trump győzelme a bitcoint és más kriptovaluták árfolyamát. Szakértővel jártuk körbe az árrobbanás körülményeit, a várható trendeket.
Sürgősségi rendeletet fogadott el csütörtökön a kormány az akkumulátoros energiatárolás és a szivattyús-tározós erőművek támogatásáról – számolt be Sebastian Burduja.
Hárommillió lejjel kiegészítette a kormány csütörtöki ülésén a burgonyatermesztőket támogató program költségvetését – közölte a mezőgazdasági minisztérium.
A kormány jóváhagyja Románia 2025–2035-ös energiastratégiáját, és a kiszolgáltatott fogyasztók védelme érdekében meghosszabbítja az energiaár-sapkára vonatkozó intézkedést – jelentette be csütörtökön a miniszterelnök.
Fiaskó árnyékolta be már az üzembe állítása utáni második napján a román állam által vásárolt vadonatúj Alstom vonat útját: nem tudott elindulni.
Az amerikai Lockheed Martin és a nagyváradi Sinteza vállalat szándéknyilatkozatot írt alá egy fenntartható és stabil energia előállítását támogató, szén-dioxid-kibocsátásmentes GridStar Flow akkumulátorgyár nagyváradi megépítéséről.
Az adósságot maguk előtt görgető romániai lakosok csaknem fele a kormányt okolja a felhalmozott adósságaiért, legyen szó banki tartozásokról vagy ki nem fizetett számlákról – derül ki a 2024-es adósságbarométerből.
A kontinensen fertőz a madárinfluenza vírusa, Kelet-Európában Magyarország a legfertőzöttebb ország. A Krónika által megkérdezett szakember szerint Romániában egy Brăila és egy Konstanca megyei háztáji gazdaságban észlelték eddig a betegséget.
Úgynevezett köz- és magán-együttműködés révén képzeli el a Budapest és Bukarest között tervezett nagy sebességű vasút megépítését a román közlekedési miniszter.