2011. december 29., 09:192011. december 29., 09:19
A Bükért Vállalkozók Egyesületének elnöke szerint: a vendéglátósoknak meg kell tanulniuk a marketing nyelvét, ha a kieső forgalmat pótolni szeretnék. Elmondása szerint Bükfürdőn például sörtérképet hoztak létre még idén nyáron, amely különböző kedvezményeket biztosít, nemcsak a sörözőkben, de a fodrásznál és a fogorvosnál is. Szavai szerint a „tesztverziók” után, éppen januártól fogják igazán forgalomba helyezni a sörtérképet.
Kiss Péter, a vállalkozókat tömörítő bükfürdői szervezet egyik alapítója hozzátette: az Európai Unió országainak többségében már bevezették a teljes körű dohányzási tilalmat, ezekben az országokban a dokumentált adatok alapján vagy nem változott számottevően a vendéglátó-ipari egységek forgalma, vagy rövid ideig tartó átmeneti csökkenés után éppen emelkedett. A csökkenés rövidebb távon elérhette a 20–30 százalékot is, de néhány hónap után újra növekedni kezdett a vendéglátók forgalma – mutatott rá. Szavai szerint nemzetközi kutatások azt bizonyítják, hogy a megkérdezett – dohányzó és nemdohányzó – felnőttek összesen 87 százalékát kifejezetten zavarja a dohányfüst a vendéglátóhelyeken. A nemdohányzók 95 százalékát, a jelenleg aktív dohányosoknak pedig a 79 százalékát. Ez a nemzetkö
zi kutatás is azt bizonyítja, hogy a dohányosok jelentős többsége is szívesen vállalja majd azt a kellemetlenséget, hogy kávéjához, söréhez egy kerthelységben kell majd elszívnia kedvenc cigarettáját – mutatott rá Kiss Péter. Magyarországon január elsejétől lényegében minden zárt légterű helyen tilos lesz a dohányzás, így munkahelyen, éttermekben és a kocsmákban.
Csak szabad levegőn, illetve a bejárat előtt lehet rágyújtani. A bírságolás három hónap türelmi idő után 2012 áprilisában kezdődik. Ekkortól a népegészségügyi szakigazgatási szervek magánszemélyekre 50 ezer forintig, intézmények számára 2,5 millió forintig terjedő bírságot is kiszabhatnak szabályszegés esetén.
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
Az idei év első négy hónapjában a román költségvetés hiánya a bruttó hazai termék (GDP) 2,94 százalékát (56,2 milliárd lej) tette ki, ami romlást mutat az idén március vége óta, amikor a deficit a GDP 2,3 százalékára rúgott.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter szerint 30 százalékkal nőtt az alapélelmiszerek értékesítése a kereskedelmi árrés korlátozásának hatálybalépése óta.
Tovább erősödött kedden a román deviza az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank (BNR) referencia-árfolyamán 0,02 banival 5,0991 lejre csökkent a hétfői 5,0993 lejről.
Június 10-én újabb 1,3 milliárd eurót utalnak ki Romániának a helyreállítási alapból – jelentette be kedden Tánczos Barna pénzügyminiszter.