Ritkán mernek nagyot lépni
Fotó: Kocsis B. János
Előnyt lehet kovácsolni a magyarság szétdaraboltságából, a számos országban élő magyarok Közép-Európa legerősebb üzleti hálózatába szerveződhetnek – vallja Kuti Géza magyarországi sorozatvállalkozó.
2018. augusztus 03., 18:222018. augusztus 03., 18:22
2018. augusztus 03., 18:432018. augusztus 03., 18:43
Az üzletember a Bálványosi Nyári Szabadegyetem és Diáktáborban, közismert nevén a Tusványoson szervezett startup vállalkozói műhelymunkán tartott előadást, majd ezt követően nyilatkozva fejtette ki, hogy a Kárpát-medencei magyar üzleti hálózat kitörési lehetőséget jelenthet a magyar vállalkozók számára.
Kuti Géza – aki a régió valamennyi országában működtet vállalkozást – rámutatott, sikertörténetekkel próbálnak utat mutatni, példákat állítani a vállalkozók elé. Tapasztalatai szerint az erdélyi vállalkozókra inkább a túlzott szerénység, a kishitűség jellemző, ritkán mernek nagyot lépni, inkább a helyi piacokon vannak jelen.
– mondta a magyarországi vállalkozó. Szerinte a helyén kell kezelni az értékeket, tudatosítani kell, hogy a helyben készült termék, szolgáltatás értéket képvisel, ehhez sokat kell utazni, és összehasonlításokat végezni, majd ez alapján megállapítani az árakat, felmérni a szükséges fejlesztéseket.
Az anyaországi sorozatvállalkozó szerint az erdélyi vállalkozók termékeivel nincs gond, ám fel kellene kutatniuk a megfelelő piacot, és merniük kell megkérni a megfelelő árat a termékért, szolgáltatásért. Úgy véli, magyar–magyar hidakat kell kiépíteni, hiszen sok magyar él a jelentős piaccal rendelkező országokban – Romániában, Szlovákiában, Ukrajnában, Szerbiában és Horvátországban. „Ezekben lehet magyar–magyar üzleti partnerségeket kialakítani, amelyek egyik nagy előnye lehet, hogy akadálymentes a kommunikáció, nincsenek nyelvi nehézségek” – fejtette ki Turcsán Tamás Péter, a The Connect East Incubator szakmai vezetője. Rámutatott,
Turcsán fontosnak tartja a hálózatosodást, amelynek köszönhetően a részt vevő vállalkozók a saját cégükön kívül a többieket is fejleszthetik. A szakértők úgy vélik, létezik politikai akarat arra, hogy a Kárpát-medence „együtt mozogjon”, legyen forgótőke, tehetség, illetve piactérkép, ezeket pedig ki kell használni.
Donald Trump magabiztos győzelme az amerikai elnökválasztáson új „arcot” ad nemcsak az Egyesült Államoknak, hanem az egész világnak.
Az Európai Unió statisztikai hivatala, az Eurostat csütörtökön közzétett adatai szerint 2023-ban a teljes munkaidőben foglalkoztatott munkavállalók éves kiigazított átlagbére 37 900 euró volt az EU-ban.
Több mint 1,2 milliárd lejt fordít a kormány a tömegközlekedés korszerűsítésére – jelentette be a csütörtöki kormányülés elején Marcel Ciolacu miniszterelnök.
Megközelítőleg 100 millió eurós állami támogatást nyújt a kormány a Nokian Tyres nagyváradi üzemének. Az erről szóló határozatot csütörtöki ülésén hagyja jóvá a kabinet.
Csütörtökön nyílik meg a forgalom előtt a moldvai (A7-es) autópálya első, 11 kilométer hosszú szakasza – jelentette be szerdán Marcel Ciolacu miniszterelnök.
Különleges reklámhadjárat keretében Nagy-Britanniában népszerűsíti turisztikai célpontként Románát a bukaresti gazdasági minisztérium.
A romániai hiteligénylők 500–800 lejjel, vagyis 100–150 euróval magasabb banki törlesztőrészletet fizetnek, mint a szomszédos európai uniós országokban élők – derül ki a román hitelpiacon működő AVBS Broker de Credite cég elemzéséből.
Elutasította szerdán az Európai Unió Bírósága (EUB) a Wizz Air keresetét, amelyet a Tarom állami légitársaságnak megítélt román állami támogatásról szóló határozat ellen nyújtott be.
A romániai lakosság egyharmada tervezi, hogy legalább 1000 lejt költ a 2024-es fekete pénteken, de több mint 43 százalékuk azt állítja, hogy nincs félretett pénze, hanem a fizetésére vagy a hitelekre támaszkodik – derül ki egy felmérésből.
Az eMAG csoporthoz tartozó futárcég, a Sameday, becslései szerint regionális szinten – Románia, Bulgária, Magyarország – több mint 40 százalékkal nő idén a fekete pénteken kézbesített csomagok száma a tavalyi évhez képest.
szóljon hozzá!