Felmerült az általános költségek csökkentésének szükségszerűsége a koalíciós pártok vezetőinek részvételével zajlott egyeztetésen, elbocsátásokról azonban nincs szó – hangsúlyozta a Liberálisok és Demokraták Szövetségének (ALDE) elnöke, Călin Popescu Tăriceanu a hétfő esti találkozót követően, amelynek központ témája a 2018-as büdzsé volt.
2017. október 31., 08:452017. október 31., 08:45
2017. október 31., 10:432017. október 31., 10:43
A koalíciós pártok vezetői és Mihai Tudose miniszterelnök a jövő évi költségvetésről egyeztettek hétfő este. „Igen, lehetséges, hogy bizonyos kiadásokat csökkenteni fogunk, de elbocsátások nem lesznek. (...) Ilyesmiről nem esett szó, viszont felső határt kell szabnunk az anyagi költségeknek, mert szükségünk van a pénzre, például azért, hogy befektetéseket eszközöljünk” – fogalmazott a kisebbik kormánypárt elnöke.
„Az egészségügyben, az oktatás terén és más területeken is szükség van olyan befektetésekre, amelyek az állampolgárok életminőségének javulásához vezetnek majd” – idézte a szenátus elnökét az Agerpres hírügynökség. Liviu Dragnea, a Szociáldemokrata Párt (PSD) elnöke arról számolt be, hogy novemberben terjesztik a parlament elé a 2018-as költségvetésről szóló törvény tervezetét, és vélhetően még november végén vagy december első napjaiban elfogadják azt. Dragnea azt mondta, vállalják a felelősséget azért, amiért „kis késéssel” kerül a törvényhozás elé a tervezet.
„Az a fontos, hogy előbb fogadjuk el a tervbe vett intézkedéseket, a törvénytervezetnek ugyanis ezeket is magában kell foglalnia. Úgy gondolom, hogy november folyamán benyújtjuk a tervezetet a parlamentnek, és november végén, december első napjaiban a költségvetést el kell fogadni” – nyilatkozta a PSD-elnök, hozzátéve, hogy idén és jövőre is 3 százalék alatt marad az államháztartási hiány. Dragnea arról is beszélt, hogy az adótörvénykönyvet érintő módosításokat a kormányülést követően ismertetik, és kormányrendelettel fogadják majd el.
Újságírói kérdésre válaszolva a szociáldemokrata pártelnök kijelentette, nem tartja valószínűnek, hogy a 2 000 lej alatti bérek adómentesítésére vonatkozó intézkedés életbe lép 2018-ban, de – mint mondta – a bejelentett adóügyi intézkedéseknek „majdnem ugyanez lesz a hatásuk”. Dragnea ugyanakkor azt is megerősítette, hogy 2018. július 1-jétől 1 100 lejre nő a nyugdíjpont értéke.
Az UniCredit megvásárolta az Alpha Bank Románia többségi részvénycsomagját – írja az Economedia.ro az olasz pénzügyi csoport bankfelvásárlást rögzítő közleménye alapján.
November 4-étől, hétfőtől ismét jegyezhetők a Tezaur program keretében kibocsátott lakossági állampapírok – tájékoztatott a pénzügyminisztérium.
A japán Itochu Corporation építené meg a tárnicai vízerőművet az Erdélyi-Szigethegységben – írja az Economedia.ro a bukaresti energiaügyi minisztérium közleménye alapján.
Romániában 12,8 százalékkal nőtt a külföldi turisták száma 2023 első kilenc hónapjában az előző év azonos időszakához képest – közölte hétfőn az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Az ország újraiparosítása, valamint a kis- és középvállalkozások támogatása a két fő pillére a román gazdaság egészséges fejlődésének – jelentette ki Marcel Ciolacu miniszterelnök szombaton Aradon, miután helyi üzletemberekkel találkozott.
Az európai gazdasági válság Romániában is érezteti a hatását, de nem fog recesszióba lépni az ország – jelentette ki szombaton Marcel Ciolacu miniszterelnök. Elemzők nemrég arra figyelmeztettek, hogy jövőre nem zárható ki a recesszió.
Magasabb fizetéseket ígért a négy évvel ezelőtti választási kampányban a két leghosszabb ideig kormányzó politikai alakulat, a Nemzeti Liberális Párt (PNL) és a Szociáldemokrata Párt (PSD) is. Vajon a politikusok betartották a szavukat?
Az idei év első kilenc hónapjában 5119 cég és egyéni vállalkozó (PFA) jelentett fizetésképtelenséget, 11,82 százalékkal több, mint 2023 azonos időszakában, amikor 4578 esetet regisztráltak.
Kolozs megyében 40–45 százalékkal magasabbak a fizetések az északnyugati régió többi megyéjéhez képest – derül ki a Beszterce-Naszód megyei regionális statisztikai igazgatóság pénteken közzétett elemzéséből.
Hosszas huzavonát követően végre épülhet Románia eddigi legdrágább autópálya-szakasza. Két török cégnek ítélték oda az észak-erdélyi autópálya utolsó két szakaszának megépítését.
szóljon hozzá!