Fotó: Bone Ewald
2012. április 25., 08:162012. április 25., 08:16
Amint az elemzés rámutat, a legmagasabban található lakásokat 11,5 százalékkal, míg a földszinti otthonokat 10,6 százalékkal kisebb áron lehet megvásárolni. Az ingatlanportál szerint a jelenség az ország valamennyi nagyvárosára jellemző. A legfelsőbb szinteket a vásárlók elsősorban az esőzések miatt kifogásolják, míg a földszinti lakások a forgalom intenzív érzékelése, az alagsor, illetve a betörések megnövekedett kockázata miatt kevésbé népszerűek.
Temesváron az 1989 előtt épített tömbházak legfelso szintjén elhelyezkedő ingatlanok 7,5 százalékkal olcsóbbak, így esetükben egy négyzetméternyi hasznos felület 873 euróba kerül, ezzel szemben a köztes lakásoknál egy négyzetméternyi hasznos felületért 944 eurót igényelnek a tulajdonosok.
A fővárosban ez az arány 6,9 százalékos, így egy 55 négyzetméteres, kétszobás lakás esetében a különbség 4300 euró. Kolozsváron és Brassóban a legfelsőbb szinten és az az alatt található ingatlanok között körülbelül 4 százalékos árkülönbség van, ez mintegy 2000 eurót jelent egy 50 négyzetméteres, kétszobás lakás esetében. A földszinti lakásokat ugyanakkor 3 százalékkal olcsóbban lehet megvásárolni.
Az Imobiliare.ro felmérését egyébként áprilisban végezték el a szakemberek, közel 4500 ingatlanhirdetést figyelembe véve.
Az A3-as jelzésű észak-erdélyi autópálya problémás szakaszán megépítendő viaduktok műszaki engedélye elbírálásra vár az országos közútkezelő vállalat (CNAIR) műszaki és gazdasági bizottságában, az építkezés így csak később kezdődhet.
Az európai uniós csatlakozás óta látványosan nőtt a romániai lakosság jövedelme, az egyenlőtlenségek azonban nem tűntek el – húzza alá a Romanian Economic Monitor kutatócsoport friss elemzése.
Csalásnak bizonyulhatnak az ellenállhatatlannak tűnő nyaralási ajánlatok, és résen kell lenniük a vakációzásra vágyóknak, hiszen számos „digitális” csapda leselkedhet rájuk – hívta fel a figyelmet az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóság (DNSC).
Az ING Bank Románia makrogazdasági szakértőinek várakozásai szerint az ország nominális GDP-je 2034-ben meghaladhatja a 700 milliárd eurót, 2035-ben pedig megközelítheti a 800 milliárd eurót.
Románia gazdasága erős és ellenálló – szögezte le Tánczos Barna pénzügyminiszter szerdán a Facebook-oldalán közzétett posztban.
Márciusban 16 százalékkal, közel 10,5 milliárd euróra nőttek a költségvetés bevételei – jelentette be Marcel Ciolacu miniszterelnök a szerdai kormányülés elején.
Az idei első negyedévben 21.006 vállalkozást töröltek a romániai cégjegyzékből, 16,95 százalékkal kevesebbet, mint 2024 első három hónapjában – derül ki az országos cégbíróság (ONRC) szerdán közölt adataiból.
Az Alstomnak 50 millió eurós kötbért kell fizetnie a Vasúti Reformhatóságnak (ARF), mert nem tartotta be 37 új vasúti szerelvény szállítási ütemtervét – közölte az ARF.
A fenntarthatatlan ikerdeficit miatt a román gazdaság számára a legfőbb rövid távú kockázatot az jelenti, hogy leminősítik a bóvli (angolul junk, vagyis szemét) kategóriába – kongatta meg a vészharangot Adrian Codirlașu, a CFA Románia elnöke.
Legyártották a nyolcmilliomodik Dacia gépkocsit Romániában – írja az Economedia.ro az Automobile Dacia közleménye alapján. A Mioveni-ben található gyárban összeszerelt nyolcmilliomodik autó egy Indigo Blue színű Bigster Journey volt.