2010. május 14., 10:312010. május 14., 10:31
Ugyanakkor az is gondot okoz, hogy a hideg ásványvizes fürdő forrása nem elég bővizű, ezért a medencék lassan kiszáradtak, és a strand romos állapotba került. Daragus szerint jobb helyzetben vannak azok a települések, ahol termálvizekre lehet fürdőket, strandokat építeni, hiszen azokat egy évben négy-öt hónapot lehet működtetni, azonban a jéghideg ásványvizes fürdőket nyáron csak néhány hétre lehet beüzemelni. Ilyen rövid idő alatt nincs lehetőség arra, hogy egy esetleges befektetés megtérüljön.
Ebből a megfontolásból az Ibolya-strandot Torja község önkormányzata 200 ezer lejért eladta egy sepsiszentgyörgyi befektetőnek. A befolyt pénzösszegből pedig már meg is javították Torja egyik omladozó hídját, és abban bíznak, hogy az új tulajdonos orvos házaspár komoly wellneshotelt épít a strand helyére. Az elképzelés szerint a fürdőt tápláló forrásokat majd az épülő korszerű szálloda fedett medencéjében gyógyvízként hasznosítják, a projekt kivitelezésére pályázati forrásokat is felkutatnak. Daragus szerint ilyen módon a víz egész évben használható lesz. „Ez volt az egyetlen módja, hogy a források ne vesszenek kárba, s a strand se szűnjön meg teljesen” – ecsetelte a polgármester.
Mint Daragus elmondta, az önkormányzat önerőből próbálja felújítani, karbantartani az ásványvízforrásokat. Az elmúlt hat év alatt három borvízforrást– a Transzilvánia-, a Szeregető- és a Szejke-forrásokat lefödték, új lefolyót szereltek, és táblát helyeztek el a víz összetételéről. Épült ugyanakkor két fürdő és két mofetta, amelyeket ingyen használhatják a helybeliek és a látogatók. Az elöljárótól azt is megtudtuk, hogy idén felújítják az Ibolya-forrás környékét.
Daragus Attila elmondta, Bálványoson az elmúlt időszakban rengeteg beruházás történt, a Best Western szállodába az új tulajdonosok 6 millió eurót fektettek be, új vendégfogadók, kisebb szállodák is épültek. „Csak útra volna szükség, hiszen sem a Kézdivásárhely–Bálványos, sem a Sepsibükszád–Bálványos megyei út felújítása nem kezdődött el” – hangsúlyozta Daragus Attila.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter szerint 30 százalékkal nőtt az alapélelmiszerek értékesítése a kereskedelmi árrés korlátozásának hatálybalépése óta.
Tovább erősödött kedden a román deviza az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank (BNR) referencia-árfolyamán 0,02 banival 5,0991 lejre csökkent a hétfői 5,0993 lejről.
Június 10-én újabb 1,3 milliárd eurót utalnak ki Romániának a helyreállítási alapból – jelentette be kedden Tánczos Barna pénzügyminiszter.
Költségvetési válság van Romániában Ilie Bolojan ügyvivő elnök szerint, mert a mindenkori kormány évek óta többet költ, mint amennyit megengedhet magának. Olyan helyzetbe kerülhetünk, hogy adóemelésre kényszerülünk – kongatta meg egyúttal a vészharangot.
Két év alatt megduplázódott a munkaerőhiány a közúti szállítmányozásban – állítja az egyik szakmai szervezet vezetője, aki szerint Arad megyében jelenleg 1500 hivatásos gépkocsivezető „hiányzik” az ágazatból.
Az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bank (EBRD) lefelé módosította a román gazdaságra vonatkozó idei előrejelzését.
Áprilisban 4,9 százalékon stagnált az éves infláció Romániában, a legjelentősebb mértékű, 6,83 százalékos árnövekedést a szolgáltatói szektorban regisztrálták – közölte kedden az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Kérészéletűnek bizonyult a környezetvédelmi minisztérium által meghirdetett roncstraktorprogram, a Környezetvédelmi Alap számítógépes rendszere összeomlott. A portálunk által megkérdezett szakpolitikus szerint a program iránt óriási az érdeklődés.
A bukaresti törvényszék alapfokon elutasította a Greenpeace Románia keresetét, amelyben a környezetvédő szervezet a Neptun Deep beruházás leállítását kérte – számolt be hétfőn a Facebook-oldalán Sebastian Burduja energiaügyi miniszter.
Hétfőn a román deviza erősödött az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank referencia-árfolyama szerint 1,72 banival (0,34 százalékkal) 5,0993 lejre csökkent a pénteki 5,1165 lejről.