2010. március 18., 10:462010. március 18., 10:46
Miközben 2009 februárjában a megkérdezettek nem egészen fele vélekedett úgy, hogy rosszabb a családja anyagi helyzete, mint egy évvel korábban, most ez a számarány eléri a 60 százalékot. Ugyanakkor míg tavaly 13 százalék nyilatkozott úgy, hogy jobban él, mint egy évvel korábban, most ez az arány mindössze 7 százalékos.
A kutatás kiértékelői szerint a romániai lakosságot erőteljesen érintette a bérek csökkenése, ezzel magyarázható, hogy a 2009-es évet jellemzi a legmélyebb pesszimizmus. A jövőbe vetett bizalom terén a lakosság 40 százaléka úgy látja, idén nem fognak változni bevételeik, 40 százalék attól tart, hogy még tovább romlik anyagi helyzetük, míg alig 20 százalék bízik abban, hogy jobb év vár rá, mint a tavalyi. A lakossági jólét egyik legfőbb mutatója a megtakarítási hajlandóság. Eközben a romániaiak 84 százaléka úgy látja, idén egyetlen lejt sem tud félretenni. Lakást alig 5 százalék, autót 10 százalék vásárolna 2010-ben.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter szerint 30 százalékkal nőtt az alapélelmiszerek értékesítése a kereskedelmi árrés korlátozásának hatálybalépése óta.
Tovább erősödött kedden a román deviza az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank (BNR) referencia-árfolyamán 0,02 banival 5,0991 lejre csökkent a hétfői 5,0993 lejről.
Június 10-én újabb 1,3 milliárd eurót utalnak ki Romániának a helyreállítási alapból – jelentette be kedden Tánczos Barna pénzügyminiszter.
Költségvetési válság van Romániában Ilie Bolojan ügyvivő elnök szerint, mert a mindenkori kormány évek óta többet költ, mint amennyit megengedhet magának. Olyan helyzetbe kerülhetünk, hogy adóemelésre kényszerülünk – kongatta meg egyúttal a vészharangot.
Két év alatt megduplázódott a munkaerőhiány a közúti szállítmányozásban – állítja az egyik szakmai szervezet vezetője, aki szerint Arad megyében jelenleg 1500 hivatásos gépkocsivezető „hiányzik” az ágazatból.
Az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bank (EBRD) lefelé módosította a román gazdaságra vonatkozó idei előrejelzését.
Áprilisban 4,9 százalékon stagnált az éves infláció Romániában, a legjelentősebb mértékű, 6,83 százalékos árnövekedést a szolgáltatói szektorban regisztrálták – közölte kedden az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Kérészéletűnek bizonyult a környezetvédelmi minisztérium által meghirdetett roncstraktorprogram, a Környezetvédelmi Alap számítógépes rendszere összeomlott. A portálunk által megkérdezett szakpolitikus szerint a program iránt óriási az érdeklődés.
A bukaresti törvényszék alapfokon elutasította a Greenpeace Románia keresetét, amelyben a környezetvédő szervezet a Neptun Deep beruházás leállítását kérte – számolt be hétfőn a Facebook-oldalán Sebastian Burduja energiaügyi miniszter.
Hétfőn a román deviza erősödött az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank referencia-árfolyama szerint 1,72 banival (0,34 százalékkal) 5,0993 lejre csökkent a pénteki 5,1165 lejről.