Képünk illusztráció
Fotó: Veres Nándor
Tavaly az Európai Unióban tízből egy ember (az EU lakosságának 9,5 százaléka) nem engedhette meg magának, hogy minden második nap húst, halat vagy ezzel egyenértékű vegetáriánus ételt fogyasszon; ez az arány 1,2 százalékponttal magasabb a 2022-ben jegyzettnél – derül ki az Eurostat által közzétett adatokból.
2024. július 13., 18:162024. július 13., 18:16
2024. július 13., 18:312024. július 13., 18:31
A megfelelő étkezést megfizetni nem tudók aránya Romániában volt a legmagasabb 2023-ban, 23,3 százalékra nőtt a 2022-es 22,1 százalékról. Romániát Bulgária (19,9 százalék), Szlovákia (17,8 százalék) és Magyarország (14,7 százalék) követi a sorban.
Az Agerpres hírügynökség által idézett adatsorok szerint a szegénység kockázatának kitett személyek körében uniós szinten 22,3 százalék volt azoknak az aránya, akik nem engedhetik meg maguknak a megfelelő étkezést. Ez 2,6 százalékpontos növekedést jelent 2022-höz mérten.
A romániai lakosok 32 százalékát fenyegette tavaly a szegénység és a társadalmi kirekesztődés veszélye; ez messze a legmagasabb arány az uniós tagállamok között – derül ki az Eurostat szerdán közzétett jelentéséből.
A szegénység által veszélyeztetettek körében a kétnaponta egy megfelelő étkezést maguknak megengedni nem tudók aránya Szlovákiában volt a legnagyobb, 45,7 százalék. Magyarországon 44,9 százalék, Bulgáriában 40,2 százalék volt ez az arány, Romániában pedig a 2022-es 43 százalékról tavaly 40 százalékra csökkent.
Tavaly Románia minden ötödik lakóját érintette a szegénység, a nyugdíjak és szociális juttatások kifizetése nélkül pedig a lakosság közel fele (45 százaléka) élne a relatív szegénységi küszöb alatt – közölte az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A romániai háztartások felét érinti az energiaszegénység, azaz nem tudják megfelelő színvonalon kielégíteni energiaszükségleteiket, vagy magas energiaszámlák nehezítik meg a mindennapjaikat.
Romániában 250 ezer üresen álló lakást tartanak nyilván a statisztikák. A lakástulajdonosok vagy nem tartózkodnak az országban, vagy hétvégi házakról, nyaralókról van szó, amelyek az év legnagyobb részében lakatlanok.
Új gyárat nyit Romániában egy német vállalat – jelentette be Marcel Ciolacu a kabinet szerdai ülésének elején. A kormányfő szerint az üzemben utasszállító repülőgépekhez fognak alkatrészeket gyártani.
A bukaresti kormány által az idei év első három hónapjában felvett hitelek összege 94 milliárd lej volt, ami 16,2 milliárd lejjel haladja meg a 2024 első három hónapjában regisztrált szintet – számolta ki a Profit.ro gazdasági szakportál.
A tavalyi negyedik negyedévben 2023 utolsó három hónapjához mérten a lakásárak 4,9 százalékkal, a bérleti díjak 3,2 százalékkal emelkedtek az Európai Unióban – derül ki az Eurostat szerdán közzétett adataiból.
Az oktatási minisztérium szerdán bejelentette, hogy idén is folytatódik az Euro200 elnevezésű számítógép-vásárlási program.
A politikusoknak a romániai fejlődésüknek kedvező feltételeket kell teremteniük külföldi befektetők számára – jelentette ki szerdán Ilie Bolojan ügyvivő államfő.
Az idei év első két hónapjában 5,62 milliárd euró volt a külkereskedelmi mérleg hiánya, 35,1 százalékkal nagyobb, mint 2024 azonos időszakában – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) szerdán közzétett adataiból.
Terv szerint halad Románia OECD-csatlakozásának folyamata, mivel a 25-ből már 13 bizottságban lezárta a tárgyalásokat, legutóbb a vállalatirányítási bizottságban – számolt be szerdán a Facebook-oldalán Marcel Ciolacu kormányfő.
Az Egyesült Államok országra szabott megállapodásokra törekszik az új amerikai vámok bejelentését követően számos állammal meginduló kétoldalú kereskedelmi tárgyalásokon – közölte a Fehér Ház szóvivője kedden.
Bár kedden valamelyest magához tért, az elmúlt időszak történései – főként a Donald Trump amerikai elnök által kivetett importvámok – megtépázták a Bukaresti Értéktőzsdét (BVB) is, amely negatív tartományba került.
szóljon hozzá!