Fotó: Facebook/Romgaz
Románia 802 800 tonna kőolaj-egyenértékű (tonne of oil equivalent – toe) földgázt importált 2022 első négy hónapjában, ami 6,1 százalékkal (51 900 toe) kevesebb a tavalyi év azonos időszakában behozott mennyiségnél – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) összesített adataiból.
2022. június 19., 19:542022. június 19., 19:54
A kitermelt földgázmennyiség 2,376 millió tonna kőolaj-egyenértéket tett ki, ami szintén 6,1 százalékkal (153 700 toe) kevesebb a tavaly január és április között regisztrált volumennél – írja az Agerpres.
Románia 2019-2030 közötti időszakra vonatkozó energetikai stratégiája értelmében az ország földgáztermelése 2025-ben éri el a 132 terawattórás (TWh) csúcsot a Fekete-tengeri kitermelésnek köszönhetően, utóbb 2030-ra 96 TWh-ra, 2050-re pedig 65 TWh-ra csökken.
Kérészéletűnek bizonyult a környezetvédelmi minisztérium által meghirdetett roncstraktorprogram, a Környezetvédelmi Alap számítógépes rendszere összeomlott. A portálunk által megkérdezett szakpolitikus szerint a program iránt óriási az érdeklődés.
A bukaresti törvényszék alapfokon elutasította a Greenpeace Románia keresetét, amelyben a környezetvédő szervezet a Neptun Deep beruházás leállítását kérte – számolt be hétfőn a Facebook-oldalán Sebastian Burduja energiaügyi miniszter.
Hétfőn a román deviza erősödött az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank referencia-árfolyama szerint 1,72 banival (0,34 százalékkal) 5,0993 lejre csökkent a pénteki 5,1165 lejről.
Kölcsönös vámcsökkentésben állapodott meg az Egyesült Államok és Kína.
Műszaki problémák miatt a Környezetvédelmi Alap (AFM) hétfőn leállította a roncstraktorprogramot.
Rekordot döntött Románia első negyedévi külkereskedelmi mérleghiánya – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) hétfőn közzétett adataiból.
Jelentős összegű támogatást hirdetett meg a kormány erdőtelepítésre. Egy hektár tölgyfaerdő telepítése esetén az elérhető teljes támogatás közel húszezer euró, a programban résztvevők húsz éven át évi 640 euró támogatásban részesülnek.
A megismételt romániai elnökválasztás első fordulójának eredménye sokkolta a pénzpiacot, az egyre fokozódó aggodalmak erős érzelmi reakciókat váltottak ki a befektetők és a megtakarításokkal rendelkező lakosság körében is.
Úgy tűnik, péntekre valamelyest mérséklődött az elnökválasztás vasárnapi első fordulójának eredménye, majd az abból eredő kormányválság által okozott sokkhatás.
Az energiaügyi minisztérium ragaszkodik az országos helyreállítási terv újratárgyalásához és a széntüzelésű hőerőművek bezárásának elhalasztásához, mert a létesítmények leállása még nagyobb nyomást gyakorolna az energiaárakra – írta Sebastian Burduja.
szóljon hozzá!