2011. augusztus 17., 08:442011. augusztus 17., 08:44
Hasonlóan megtévesztő termékmegjelölést már korábban is tapasztaltak az áruházláncnál. Április elején az Auchan Pilisben cseh tejet árultak szintén magyarországi termékként. Akkor a cég sajtófőnöke, Gillemot Katalin azonnal intézkedett, hogy szüntessék meg az anomáliát, s arról tájékoztatta a Magyar Nemzetet, hogy felhívják árufeltöltő kollégáik figyelmét a hasonló esetek elkerülésére. Most sem történt másként: amint a lap munkatársai jelezték a hibát, a sajtófőnök ígéretet tett a félrevezető tájékoztatás megszüntetésére. Egy nagyáruházi beszállítóvállalkozás vezetője az ügy kapcsán a napilapnak úgy nyilatkozott: a rendszerváltás után kiárusított magyar kereskedelmi piacon a tőkeszegény magyarországi beszállítókat amúgy is előnytelen feltételek elfogadására kényszerítik a piac jelentős részét kezükben tartó áruházláncok, s az ilyen esetek tovább rontják a kisebb magyar cégek esélyeit. Hozzátette: ezért is fontos, hogy minden hasonló esetre fény derüljön. Magyarországon különösen a tavalyi kormányváltást követően lett nagy divatja a magyar áruk forgalmazásának a kereskedelmi láncoknál. A Miskolcon tapasztaltakkal kapcsolatosan Fülöp Zsuzsanna, a Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hatóság szóvivője hangsúlyozta, a hallottak alapján az áruház elmarasztalható lenne a fogyasztók megtévesztéséért. Kifejtette, az esetleges büntetés 15 ezer és kétmilliárd forint közötti összeg lehet, nagyságát az öszszes tényező, az esetleges ismétlődés, a cég nettó árbevételének figyelembevételével szabják ki.
Az előző havi 1,1 százalékos csökkenés után márciusban 0,1 százalékkal nőtt az Európai Unióban az építőipari termelés februárhoz képest, Ausztria és Románia építőipara teljesített a legjobban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) kedden ismertetett adatai szerint az idei első negyedévben 32 600 betöltetlen állás volt Romániában, 1700-zal kevesebb, mint az előző negyedévben és 2400-zal kevesebb, mint 2024 első három hónapjában.
A korábbi 2,5 százalékról 1,4 százalékra csökkentette a román bruttó hazai termék (GDP) növekedésére vonatkozó prognózisát a hétfőn közzétett tavaszi gazdasági előrejelzésében az Európai Bizottság.
A befektetők kedvezően fogadták Nicuşor Dan független jelölt választási győzelmét.
Az idei év első négy hónapjában 2214 cég jelentett fizetésképtelenséget, 12,35 százalékkal kevesebb, mint 2024 azonos időszakában, amikor 2526 esetet regisztráltak – közölte hétfőn a cégbíróság (ONRC).
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.