2010. április 12., 09:122010. április 12., 09:12
Dollárban számolva valamivel az idei csúcs alatt, 1586,85 dolláros unciánkénti áron kereskedtek a nemesfémmel.
„A nyereségvágy és a félelem hajtja felfelé az arany árát” – értelmezte a piaci folyamatokat gyorselemzésében a Commerzbank. A német bankház szakértői szerint a tőzsdén kereskedhető, nemesfémekkel foglalkozó befektetési alapok – az úgynevezett ETF-ek – rendkívüli tempóban vásárolják az aranytömböket. Csak csütörtökön közel 10 tonnával növekedett az alapokban kezelt aranymennyiség, az ágazat első számú szereplője, az SPDR Gold Trust pedig már több mint 1400 tonna arannyal rendelkezik.
Az arany ára a kereslet további élénkülésével újabb csúcsokra emelkedhet, főként a görög adósságválság körüli bizonytalanság fokozódása miatt, és azért, mert az Európai Központi Bank (EKB) csütörtökön nem változtatott rekordalacsony irányadó kamatán, ami tartósan alacsony kamatszintet valószínűsít, és így csökkenti a befektetési alternatívák vonzerejét – áll az elemzésben.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter szerint 30 százalékkal nőtt az alapélelmiszerek értékesítése a kereskedelmi árrés korlátozásának hatálybalépése óta.
Tovább erősödött kedden a román deviza az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank (BNR) referencia-árfolyamán 0,02 banival 5,0991 lejre csökkent a hétfői 5,0993 lejről.
Június 10-én újabb 1,3 milliárd eurót utalnak ki Romániának a helyreállítási alapból – jelentette be kedden Tánczos Barna pénzügyminiszter.
Költségvetési válság van Romániában Ilie Bolojan ügyvivő elnök szerint, mert a mindenkori kormány évek óta többet költ, mint amennyit megengedhet magának. Olyan helyzetbe kerülhetünk, hogy adóemelésre kényszerülünk – kongatta meg egyúttal a vészharangot.
Két év alatt megduplázódott a munkaerőhiány a közúti szállítmányozásban – állítja az egyik szakmai szervezet vezetője, aki szerint Arad megyében jelenleg 1500 hivatásos gépkocsivezető „hiányzik” az ágazatból.
Az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bank (EBRD) lefelé módosította a román gazdaságra vonatkozó idei előrejelzését.
Áprilisban 4,9 százalékon stagnált az éves infláció Romániában, a legjelentősebb mértékű, 6,83 százalékos árnövekedést a szolgáltatói szektorban regisztrálták – közölte kedden az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Kérészéletűnek bizonyult a környezetvédelmi minisztérium által meghirdetett roncstraktorprogram, a Környezetvédelmi Alap számítógépes rendszere összeomlott. A portálunk által megkérdezett szakpolitikus szerint a program iránt óriási az érdeklődés.
A bukaresti törvényszék alapfokon elutasította a Greenpeace Románia keresetét, amelyben a környezetvédő szervezet a Neptun Deep beruházás leállítását kérte – számolt be hétfőn a Facebook-oldalán Sebastian Burduja energiaügyi miniszter.
Hétfőn a román deviza erősödött az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank referencia-árfolyama szerint 1,72 banival (0,34 százalékkal) 5,0993 lejre csökkent a pénteki 5,1165 lejről.